Recent Content by Sawyer88

 1. Sawyer88

  Фан Клуб: Барселона

  Колку да сме отепани оваа сезона, не може човек да биде рамнодушен за Ел Класико. Се надевам на изненадување, само нека изгинат децава на терен.
 2. Sawyer88

  ВМРО - ДПМНЕ - Политичка Партија

  Да се споредува историското ВМРО со ДПМНЕ е најголема навреда за организацијата па и за македонската историја воопшто.
 3. Sawyer88

  Квалификации за СВЕТСКО ПРВЕНСТВО 2022

  Газат против Македонија, Ерменија и Лихтенштајн. Прво нека играат со голема екипа па ќе правиме проценки. 1634885182 А па јас заборавив дека чим некој игра за Баерн мора да е вонсериски талент... Збориме за најголемата превара во светскиот фудбал (заедно со Габриел Жесус). Тешки просеци што...
 4. Sawyer88

  UEFA Europa Conference League

  Рома бе :facepalm: :facepalm: :facepalm: Мурињо што побрзо нека се пензионира, нека почне да работи како аналитичар или нека пишува мемоари. Од дно во дно пропаѓа... Btw и Тотенхем загуби од Витезе. :D
 5. Sawyer88

  Слобода и протест против фашистичките ковид мерки. Стоп за присилна вакцинација и дискриминација

  Колку бајат изгледа сега овој муабет... Погледни малку наоколу (ако не си во странство). Каква е ситуацијата сега? Има некаква опресираност на населението? Апсолутно не. Повеќето локали не бараат сертификати, а голем дел од невакцинираните си шетаат каде сакаат со туѓ сертификат па уште се фалат...
 6. Sawyer88

  Патот до пеколот е поплочен со добри намери

  Оваа поговорка не мора секогаш да се сфати во религиски контекст. И не е премногу тешка за сфаќање. Едноставно некогаш мислиме дека нашите постапки се исправни и дека правиме нешто добро за себе или другите. Но подоцна испаѓа дека нашите постапки им делуваат штетно на другите, или...
 7. Sawyer88

  Квалификации за СВЕТСКО ПРВЕНСТВО 2022

  Не гледаме фудбал од вчера и знаеме дека имињата не секогаш носат резултати. Битни се и други фактори како кохезија во екипата, атмосфера, уиграност... Германија во последните пет години не е во круг на фаворитите за трофеи. Погледни само какви просеци од Бундес лигата заиграа за...
 8. Sawyer88

  Квалификации за СВЕТСКО ПРВЕНСТВО 2022

  Па Вернер, Суле и Сане ти се баш пример за просечни играчи. Во Јужна Америка ги има вакви со лопата да ги ринеш. Кој успех го имаше Германија последните пет години? Допреа дно на СП, на ЕП одиграа само еден добар меч. Бразил држи константност во резултатите веќе неколку години а Аргентина е во...
 9. Sawyer88

  Квалификации за СВЕТСКО ПРВЕНСТВО 2022

  И што направи на Европското тој тим? Не можеше да победи една Унгарија. Одбраната моментално им е потпросечна. Тоа што тие и Данска се први што обезбедија СП е само ради прелесните групи што ги имаат.
 10. Sawyer88

  Фан Клуб: Барселона

  Мислам дека тепаме вечер со Динамо. Се осети некоја позитивна енергија со враќањето на Фати. Ел Класико е друга приказна. Никогаш не сме влегле во дербито како толкави аутсајдери...
 11. Sawyer88

  Квалификации за СВЕТСКО ПРВЕНСТВО 2022

  Норвешка и Русија можат да ги победат Аргентина и Бразил лагано? :facepalm: Што истрипа вака бе друже? Баш напротив мислам јас, и двете во Катар ќе бидат во најтесен круг за титулата и можат да победат било која европска репрезентација. Оваа Германија на пример е многу послаба од нив, камо ли...
 12. Sawyer88

  Superhero Movies

  It goes without saying, прехајпнат сум за филмот. Трејлеров искина, многу хардкор Бетмен ќе биде ова изгледа... Очекував сепак да видам повеќе од Пол Дејно (или Дано? Како се чита човеков стварно?) пошто нели го најавуваа Ридлер како главен негативец. Наместо тоа видовме повеќе од Пингвинот. Се...
 13. Sawyer88

  Квалификации за СВЕТСКО ПРВЕНСТВО 2022

  Уште не се знае кој со кого ќе игра бараж. Не мора да е со Океанија, може петтиот да игра со репрезентација од Азија или КОНКАКАФ. Уругвај ми текнува едни квалификации играше со Јордан. И јас би сакал сељациве од Чиле да извисат. Еквадор се исто досадна репрезентација. Би сакал Парагвај да се...
 14. Sawyer88

  Квалификации за СВЕТСКО ПРВЕНСТВО 2022

  Го потепаа Уругвај... Прво Аргентина па Бразил. Се гледа крајот на оваа генерација. Бразил и Аргентина комотни, за другите две места ќе биде кланица до крај.
На врв Bottom