Recent Content by Samurai Jack

 1. S

  Најекономично греење (затоплување)

  Оваа Тундрава грее до -15 C, нешто слично на оваа клима што ќе грее до -20 C ако има или тешко?
 2. S

  Најекономично греење (затоплување)

  Каква клима ќе ми биде потребна за простор од 27 м2, куќата е обвиткана со стиропор изолација 8ца и џамовите се ПВЦ 4 сезонски. Значи планирам да се греам со неа цело зимо бидејќи немам можност за дрва/палети, сеа во случај да фане ептен ладно со температура под -20 степени, тогаш би приклучил...
 3. S

  Општи вело муабети, прашања, совети

  Вреди ли точачево или тешко? https://velosiped.mk/product/ideal-cityrun/
 4. S

  Game of Thrones

  Valar Marvelis - All main characters must live.
 5. S

  Game of Thrones

  Да ја споредиш GoT со LOTR e понижувачки за LOTR, без разлика колку ефекти ќе додадат пак е џабе, во наредниве 50 години не верувам да се сними нешто појако од LOTR. Ако мислиш дека GOT и LOTR не се во иста категорија тогаш си во ептен голема заблуда. 1. Elves кај LOTR = Targaryens со долги...
 6. S

  Game of Thrones

  Сега кога ќе испадне спин-офче за некоја си година ќе биде уште појако, milking the cow, ама курац ќе го глеам. Малку од Lost се напатив па сега и од ова, 8 fucking years и ни буткаат Twilight type of ending на крајот...
 7. S

  Game of Thrones

  Ај барем Тормунд не умре, ако умреше се ќе им даев по капата. :cool:
 8. S

  Game of Thrones

  Уште кога влегоа у занданата и се договараа за тактики за да го наместат Бран како мамец, тогаш знаев дека ќе се деси ваков фејл "насреќно да го отепаат Night King-от", и од кога падна он од змејот на земја очекуев некое копје или ноже да летне од темницата и да го отепа, е до толку беше...
 9. S

  Game of Thrones

  Најјакото нешто во серијата беше војската на Дотраки кога истрча напред со огнот, тогаш имав а и верувам сите имавме огромни емоции. Но после тоа серијата доживеа огромен фејл, едноставно се издиши, но не ме ни чуди бидејќи е тоталел rip-off на Lord of the Rings, дури и самиот автор признава...
 10. S

  Помош - сакам да градам!

  Колку време се чека за одобрение на идеен проект, брзо оди или?
 11. S

  Општи вело муабети, прашања, совети

  Супер, отсекогаш сум ги сакал Bianchi, мерак голем. Фала :) Да само што сигурно ќе сакам и офроад на погруби патчиња но па помислата дека со МТБ ќе возам 50+км ми изглеа тешко. Деловите на Сирусов се подобри од Bianchi-то?
 12. S

  Општи вело муабети, прашања, совети

  Мислење за Bianchi Kuma 29.2 од Outdoor.mk? Сакам да земам точак на ново со намена за на асфалт и light offroad со релации 50-100км па дури и повеќе, мислење за точаков, издржлив е и дали има добра опрема.
 13. S

  Драга Кајгана (виртуелен дневник)

  Губи Ноле и 1.853.447 разочарани Срби и 1.905.389 разочарани Македонци. Поголеми патриоти од Србиве сме хуе хуе.
 14. S

  Анчо прави, а ТИ што си направил?

  Типичен велешки галапчар. :icon_lol:
 15. S

  Драга Кајгана (виртуелен дневник)

  Трагедија е кај мене, се јавуваат од Топ Шоп секоја ден, тато ги одјебува, а ја чим фанам слушалка им викам дека производите се супер и дека ќе земеме, денот ни е исполнет скроз, хаос пичке кравјо лудило.
На врв Bottom