RockLady
Поени од реакции
50

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • D
  И брат и на другарка ми бил. После концертот му требале неколку дена да се врати во нормала.
  Интересни се клавијатурите на хејт ми(и соло гитара ги прати), ги иштампав баш треба да фатам да ги учам :)
  Се прашувам дали некогаш ќе доживеам да отидам на концерт на Бодом...
  Да се родев бар три години порано ќе фатев многу подобри ствари. Апокалиптика и Вајтснејк тука, Металика и Дрим Тијатр по комшии...Ах. Бедови ме пукаат кога ќе помислам.
  Само се надевам дека ќе дојдат тука, или во близина негде.
  И Апокалиптика...ааааа :(
  D
  Чудна комбинација тие бендови со Бодом...
  Јас порано ги слушав Вајтснејк и баш кога дојдоа тука бев на одморрр! Дане беше ти?
  па еве сега сакав да се исклучам,таман...видов пораче на профил,па невкусно е да невратам,нели???ке се исклучувам,зш ке се тучирам,умрев од жешко и ке испаѓам!чао
  D
  Имам брат, колку тебе е:)
  Од други групи, Dream Theater, Amberian Dawn, Apocalypticа у последно време, а од прошлата недела и Evanescence, ради сајзерот. Е, и Opeth!
  Ју? Слушаш ли бар нешто од моиве фејврит?
  D
  Одма знаев дека не си од Скопје, многу малце има женски фанови на Бодом, а машки па ич, никој ми нема речено: Браво, добар бенд...
  Сите викаат геј се, вакви се, такви се, буа, буа, буа...
  Иначе сум во угостителско - смер туризам.
  Тоа ти е исто ко гимназија, само што после не е задолжително да одиш на факс:)
  Ти?
  D
  Тоа ти е најчест проблем со бубњевите, јебига...
  Blooddrunk не ми е ништо посебно, во споредба со другите албуми, и многу се зезнаа што направија три тона кавери.
  За гитарата, као божемски вујко ми зема да ме учи, али ништо од тоа, ја велам сама дeка научив се што знам:)
  А иначе од каде си ти?
  Јас сум од Скопје....
  D
  Мене Лаихо ми е омилен fuck object и сексуална фантазија, меѓу другото:)
  Свирам на акустична веќе две години и кусур, се кандисувам следното лето електрична ќе зимам, а од пред неколку дена си земав и сајзер, па вежбам:)
  Почнав да ги слушам со Hate Crew Deathroll албумот(тоагш не ни знаев како изгледаат), а омилен албум ми е првиот, Something Wild. Ти?
  И за бубњевите, имаш бубњеви по дома?
  D
  Оуу, даа, Alexi ми е гитарскиот идол, а Janne за клавијатури. На сајзер сега почнувам, ама убаво е да имаш на кого да се угледаш:)

  Свириш нешто иначе(по аватарот ова тепкам, има и други слики од Алекси:))?
  D
  Поздрав до аватарот и потписот:)
  Фанатик?
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom