Recent Content by Red_Lion

 1. R

  Се продава Canon 1000D

  300 evra sve komplet. itno.
 2. R

  Се продава Canon 1000D

  20.000 krajna cena komplet. ITNO --- надополнето: 1 јули 2012 во 14:32 --- a da zaboraviv da kazham, vo pake so site kabli kapachinja doagja i edno dvd so eden kup knigi za fotografija, koi za zhal ne stignav da gi prochitam, samo nekolku prelistav na brzina i ne nauchiv bash mnogu.
 3. R

  Историја на фотографија

  како на пример курсеви каде што споделување на знаење се наплаќа. ретко да видиш некој фотограф од овие нашиве да напише типс енд трикс. тоа не е себичност? или себичност е да ја објасниш суштината на фотографијата за без пари на сите од кои подоцна еден куп ќе направат сопствена кариера и...
 4. R

  Историја на фотографија

  Ми треба историја на фотографија во Македонија па и во светот. Сите информации кои ги знаете и ќе ги споделите се добредојдени. Немој да бидете егоисти и скржавци и да го користите вашето знаење (ако го имате) само за себични цели.
 5. R

  Авторски права?

  Ме интересира колку си ги вреднувате авторските права? А да, и колку плативте за вашето фотографско образование и каде го здобивте? Благодарам на одговорите.
 6. R

  Се продава Canon 1000D

  Цената само што нарасна на 21.000 денари. Во пакетот е вклучен и трипод Слик. ХаДе видео со фотоапарат? http://www.youtube.com/watch?v=HsfS2PNPRgs --- надополнето: 1 јули 2012 во 11:09 --- a da, ne zabotavaj, torbica 1500 denari, kartica 16 gb, top klasa i brzina 1500 denari. tripod 3000...
 7. R

  Се продава Canon 1000D

  Продавам фотоапарат Canon 1000D во супер состојба, помалку од 10.000 фотографии се сликани, комплет со стандарден објектив, торбица и 16gb картица. 300 евра фиксна цена.
 8. R

  Фудбалери Кајганџии! Season 12/13 [Пријавување: Играме 8х8 на поголем терен!]

  http://www.youtube.com/watch?v=bMJnfMiZHUw http://www.youtube.com/watch?v=jRR3P1_TUUQ
 9. R

  errrr sea chitam ova zatoa

  errrr sea chitam ova zatoa
 10. R

  Serie A 2011/2012

  А да не бев овде хаха.
 11. R

  Фудбалери Кајганџии! Season 12/13 [Пријавување: Играме 8х8 на поголем терен!]

  Во кои бои ќе играме, добра идеја е во иста боја да сме. Бела или црвена или плава.
 12. R

  Препораки за игри

  Последниве месец дена вака си возам. http://www.youtube.com/watch?v=0-Imb_hTVmw ама во живо со вистинско ауто, зелено.
 13. R

  Фудбалери Кајганџии! Season 12/13 [Пријавување: Играме 8х8 на поголем терен!]

  Е да, и ако може пред финалево на европско да биде.
 14. R

  Фудбалери Кајганџии! Season 12/13 [Пријавување: Играме 8х8 на поголем терен!]

  4. Еве и јас да се пријавам. Ако може. Пошто неам баш кондиција сакам да играм као напаѓач.
На врв Bottom