Recent Content by povtornojas

 1. povtornojas

  Дискусија околу Полицијата

  диплома се купува, врски да имаш и пари и стануваш инспектор за кратко време.
 2. povtornojas

  Film Club

  аа овој екстра добар филм е еден куп филмови фантомот од операта има они најлошиот го одбраа ова е срање во боја
 3. povtornojas

  Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

  америчкиот е со snapdragon 820, а европскиот со exynos 8890 пишува и во спецификациите што ги пушти погоре ставив линкови од тестови во графика е подобар америчкиот, а процесорот на европскиот е побрз
 4. povtornojas

  Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

  различен чипсет имаат уса верзијата е побавна и пократко трае батеријата https://www.mobilefun.co.uk/blog/2016/03/galaxy-s7-exynos-vs-snapdragon-performance-and-battery-life-comparison/ https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s7_edge_battery_life_both_exynos_and_snapdragon-blog-17325.php...
 5. povtornojas

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Сакам кажам, незнам речам. ај објасни како е добро за економијата кога државата троши многу повеќе пари одколку што странскиот инвеститор носи. исти услови да имаа и македонски компании и они ќе отвореа нови погони. зошто се ваквите странски инвестиции поважни од домашните?
 6. povtornojas

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  https://forum.kajgana.com/threads/%D0%98%D0%BD%D0%B2%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B8%D1%86%D0%B8%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%91%D0%A3%D0%9C-%D0%B2%D0%BE-%D0%9C%D0%B0%D0%BA%D0%B5%D0%B4%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D1%98%D0%B0.53587/page-301 каде на друго место ако не на форум
 7. povtornojas

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  кој извоз, тоа не е извоз. тука само си ги склопуваат деловите. не прават ни увоз ни извоз странските инвестиции. извоз прават домашни фирми.
 8. povtornojas

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  е па не може секој да бацува дупе за да го пикнат во администрација или пак нема 5000евра за во полиција да го пикнат или друго државно место
 9. povtornojas

  Windows 10

  каков скрин па се е исто, само гледам потемна ми е сликата и боите жар, ќе треба да штелувам. може тоа не е случај кај секого. инаку измени во интерфејс има некои ситни козметички. маните што ги имаше уште ги има, како на пример бавното thumbnail генерирање. што има ново кој го знае. едит: сега...
 10. povtornojas

  Фото хумор и интересни фотки!

 11. povtornojas

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  ама најмногу ги зголемија платите на административците и пензии. на нивнотот гласачко тело. не дека е лошо да се покачуваат пензиите, ама повеќето пензионери земаат пензија поголема од платата на повеќето вработени, ако разбираш економија ќе видиш дека тоа така не може да функционира долго време.
 12. povtornojas

  Windows 10

  јас освен потемната слика и прејаките бои после надградбата друго ново немам уште видено
 13. povtornojas

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  колку валканици дури сега ќе излезат на виделина кога ќе дојдат новите градоначалници. кога ќе се прегледаат сите тендери за време на крадоначалниците квазипатриоти.
 14. povtornojas

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  не е тоа од сега ставено. и за време на минатите тоа стоело на ѕидот само изгледа тогаш не ви пречеше.
 15. povtornojas

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  сега вмро споменик нека им крене - тројцата амигоси.
На врв Bottom