Recent Content by Opsessive fangirl

 1. Opsessive fangirl

  Црвен кармин-кич или тренд?

  Тренд. Нема ништо поубаво од чисто лице и црвени усни.
 2. Opsessive fangirl

  Модни икони

  Алекса Чанг и Флоренс Велч, моите најголеми фаворити.
 3. Opsessive fangirl

  Elie Saab

  Единствено што не ми се допаѓа кај неговите фустани е нивната преголема сличност, тој знае дека на почетокот ја погодил формулата и сега сезона по сезона прави минимални промени. Исто така, нема холивудска дива која нема носено негов фустан, па нема место за оригиналност. Еве дел од моите...
 4. Opsessive fangirl

  Очила, цвикери, наочари ....

  Би сакала во брзо време да ги набавам овие Миу Миу очила:
 5. Opsessive fangirl

  Ве привлекуваат развиените момци повеќе од останатите?

  Воопшто. Не сакам кога ќе видам машко со преголеми мускули, не е ни малку привлечно.
 6. Opsessive fangirl

  Факултет за Електротехника и информациски технологии

  Дали некој може да ми каже нешто поконкретно за професорката Катерина Хаџи-Велкова? Таа ни ја стаиле за математика 2 и се надевам дека е подобра од бабата :)
 7. Opsessive fangirl

  Фармерки vs. сукња

  Не носам воопшто фармерки, не ми се удобни, преферирам сукњи и ги имам во изобилство, од по-кежуал до многу елегантни. Кога морам, носам тесни пантолони.
 8. Opsessive fangirl

  Колку ви значат модните марки

  Многу ми значат, не од препотентност туку од искуството носејќи поскапа и поефтина облека. Не само што поубаво се чувствувам носејќи брендирана облека од фини материјали, туку и сум сигурна дека тоа што сум го платила ќе трае и нема да изгуби од сјај, за разлика од оние парчиња облека кои сум ги...
 9. Opsessive fangirl

  До каде ли забега машката мода?

  Точно така. Се што се појавува на модните писти не е модерно, туку подоцна најдобрите дизајни го поставуваат трендот на облекување во наредната сезона. Само погледни ги колекциите на Прада, Гучи и Барбери Прорсум чии креации за машката мода - есен/зима 2012 ме воодушевија, и кои несомнено ќе го...
 10. Opsessive fangirl

  84-то издание на Оскарите

  Се согласувам со погоре напишаното, Тилда Свинтон фали. Искрено, конечно и текна на Академијата да го почести Гери Олдман со номинација, и сеуште се чудам како е можно еден таков брилијантен актер дури сега да биде првпат номиниран. Оние што го гледале Tinker Tailor Soldier Spy знаат за што...
 11. Opsessive fangirl

  Факултет за Електротехника и информациски технологии

  Не не ми го зема, само ни се потпиша на мене и на колешката што препишуваше.. ама стварно не го сфаќам, го прашувам зошто ми се потпишува кога не препишував, а тој ми вика ама колешката препишува од тебе :facepalm:
 12. Opsessive fangirl

  Факултет за Електротехника и информациски технологии

  Благоја, асистентот по ОЕ1, на сред испит ми се потпиша со образложение дека колешката до мене препишувала од мене.. Дали тоа значи дека ќе ме падне?
 13. Opsessive fangirl

  Заљубени во филмски лик

  Zachary Quinto како Mr Spock во Star Trek(2009) Benedict Cumberbatch како Sherlock Holmes во Sherloсk(2010)
 14. Opsessive fangirl

  Како сте облечени денес (со слики)

  Затоа што македонците тешко дека ќе прифатат моден совет, не излегуваат од својата комфорна зона.
 15. Opsessive fangirl

  Модни трендови: Пролет/Лето 2012

  INFLUENCE , се наоѓа во т.ц. Лептокарија, гледа накај Партизанска.
На врв Bottom