Recent Content by NN23

 1. NN23

  Каде може да најдам? (Општи прашања)

  Здраво. Каде во Скопје може да се најде средствово или некое друго средство што од неговиот мирис бегат мачки и кучиња. Фала однапред.
 2. NN23

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Здраво. Ако може да предложите најдобро место за пазарење авто галантерија во источниве делови (Автокоманда, Ченто, Аеродром..) на Скопје. Поконкретно сум заинтересиран за држач на мобилен и Bluetooth FM трансмитер/модулатор. Пошто немам искуство со пазарење на авто галантерија преку интернет...
 3. NN23

  Помош, проблеми, прашања, совети...

  GeForce gts 250
 4. NN23

  Помош, проблеми, прашања, совети...

  До есен ќе користам стара графичка, пошо не планирам да плаќам цени поголеми за 150%, се надевам до тогаш ќе се нормализират цените. Инаку не сум некој гејмер, гејмам спорадично и не барам вау перформанси како 4к и слично, поише ми треба нов пц пошо моменталната конфигурација е прилично...
 5. NN23

  Помош, проблеми, прашања, совети...

  Мислење за конфигурацијава: https://setec.mk/index.php?route=product/product&product_id=24869&search=asus+prime+h470 https://setec.mk/index.php?route=product/product&product_id=26947 https://setec.mk/index.php?route=product/product&product_id=22726...
 6. NN23

  Помош, проблеми, прашања, совети...

  Ќе купувам целосно нов пц, без графичка но ми треба кулер/вентилатор за процесорот пошто се продава без тоа, инаку тие 1000 денари ги извадив од ракав, сметав дека до таму отприлика идат цените на бејсик/сток кулер. Ми кажаа дека таков кулер е доволен, сега исто така и прајс рејнџ ми кажа ооколу...
 7. NN23

  Помош, проблеми, прашања, совети...

  Здраво, имам потреба од предлози за кулер за процесор. Планирам да го купам овој процесор, со оваа матична од анхоч или истиот процесор од сетек со оваа матична. Не планирам да го оверклокувам, така да мислам нема потреба од поскапи од 1000 денари.
 8. NN23

  Каде може да најдам? (Општи прашања)

  Здраво, дали на пластичарска или на друго место во Скопје се продават канти за отпад, од тие што се за надвор со капацитет од ~100L. Проверив на више сајтови и се движат цените по околу 1500 +/- достава.
 9. NN23

  Помош, проблеми, прашања, совети...

  Матична: MSI H81M-P33 (MS-7817) RAM: 1 плочка 1600 mhz ddr3 Sega so preporakava dopolnitelni muki, ne znam od kaj da pocnam hahahaha. kolku bi cinela nova konfiguracija, vo stil "most bang for your buck". nekoja gorna granica bi bila 1000 EUR, idealno nekoja stotka pomalku 1613567675 Dokolku...
 10. NN23

  Помош, проблеми, прашања, совети...

  Надоградба, немам моментално можност да идам со целосно ново PC, по 1 или 2 дела можам да сменувам на одреден период.
 11. NN23

  Помош, проблеми, прашања, совети...

  Здраво. Подолг период не сум во тек со хардвер технологија и имам потреба од предлози за нови компоненти. Моменталната конфигурација ми е: GeForce GTS 250 i5-4460 3.20 GHz 8GB Ram Приоритет сега ми е напојување, а потоа би земал за некој месец графичка. Цените се флексибилни, за напојување сум...
 12. NN23

  Сакам да знам!

  Прашање до корисниците на услугите на Стопанска, дали имате проблеми со наплата на електронски налози? Дали кога се обидувате да го реализирате налогот одкога ја пишувате лозинката од токенот добивате нешто слично како сликата доле? Слични проблеми има и со мобилната апликација.
 13. NN23

  проблем со компјутер

  Здраво, и јас и комшијата до мене го имаме истиот проблем од саботата. Пали-гаси прави компјутерот сам од себе, за да се пушти конечно после повеќе минути пали-гаси. Исто така, знае компјутерот да се изгаси и сам да се пушти (скоро секогаш од прва, многу ретко со пали-гаси, барем од тоа што...
 14. NN23

  Сакам да знам!

  Здраво. Имам прашање до корисниците на услугите на Стопанска. Не можам да добијам агент од контакт центарот, па да прашам тука. Прашањето се однесува за токенот на апликацијата. Купив нов телефон и немам пристап до токенот на истиот, добивам порака како сликата подоле, но имам пристап до преглед...
На врв Bottom