Recent Content by Mr.X

 1. Mr.X

  Фан Клуб: Вардар

  Значи според тоа што излезе денес за буџетот на Вардар од 2017, едно е јасно чисти пари за функционирање само од ланскиот профит во клубот има околу 700к евра плус ако се додаде дека имаме и сигурни 300к од прво квалификациско коло лига европа значи веќе има милионче цо клубот без денар од...
 2. Mr.X

  Фан Клуб: Вардар

  Жал ми е што мислам дека ќе им издржи сценариото на пичињата и лоповите во клубот. Да ги саботираат Панчев и Чеде за д може а ги наклеветат нив за лошите резултати. Се додека не се избркаат прво тој Самоип Симев и Мирко Спасески, Вардар не може да биде европски клуб.
 3. Mr.X

  Фан Клуб: Вардар

  По брза постапка да се избркаат 90% од играчите, полусезонава да ја доиграме со младинци а зимоска да се засилиме како што треба. Покрај бркање треба и ќутек на копилињава да им се удри зашто уживаат во мкд во услови како сегде во топ зежјиве плари исто така а играат ко посрани.
 4. Mr.X

  Фан Клуб: Вардар

  Не ни бега дебакл и овдека упм
 5. Mr.X

  Фан Клуб: Вардар

  ечи химната на комити на норвешки
 6. Mr.X

  Фан Клуб: Вардар

  Да бе 2000 карти имало првично за Комити. Ќр видиме како ќе навиваат, големи се шансите индијанци да им изнакупиле карти па да има лошо навивање затоа што немаат по штонда се водат кој им е член кој не и можеше кој сака да купи. Очекувам утре 1-0.
 7. Mr.X

  Фан Клуб: Вардар

  Ако им се скапи за Лига Европа за во домашно имаат ефтини 100 ден. карти па нека доаѓаат на домашно.
 8. Mr.X

  Фан Клуб: Пелистер

  Kazete mi od skopje 10ta kako izigra?
 9. Mr.X

  Фан Клуб: Вардар

  Околу 8000 блок карти ќе има се вкупно продадено, 2000 за Комити и околу 6000 на останатите трибини значи во просек околу 15 000 ќе има на сите три утакмици.
 10. Mr.X

  Фан Клуб: Вардар

  Абе што се замарате бе скапи им биле ефтини им биле. Убаво имаат повеќето пишано на македончето се нешто не му чини. Затоа купете си карти за вас и не се замарајте секако ќе има фешти на стадион, па и такви скапаници што не знаат 2 играчи не ти ги треба на стадион тие освен што може да го...
 11. Mr.X

  Фан клуб - РК Вардар

  Ко прво тоа не е фан шоп, се знае какви се фан шоповите по светот. Така да ова е само едно ќоше на една продавница.
 12. Mr.X

  Фан Клуб: Вардар

  Имам инфо дека Вардар утакмиците како домаќин немало да ги игра на Градски. Колку има вистина во ова ќе видиме за брзо, ама ако е вистина ќе биде уште едно понижување на клубот.
 13. Mr.X

  Фан Клуб: Вардар

  Ако земаа такви плати у Работнички немаше да имаат отворени раце кога сакаат да си идат, да бидат со отворени договри и чим добијат поволна понуда од узбекистан одма магла да фаќаат. И го отупевте со овој веќе преку таквото. Имаме играчи у состав што се подобри од овој така да плус Исеини...
 14. Mr.X

  Фан Клуб: Пелистер

  Ќе ви донираме ние рефлектори бе што се секирате. Може да се почне петиција играчиве што ќе ја земат премијата за пласманот во грпи да ја донираат за рефлектори кај вас. Еве фаќајте ургемции кај Брдаровски и Пачовски.
 15. Mr.X

  Фан Клуб: Вардар

  Абе уживајте бе луѓе ние сме дебитанти сите три екипи ќе ги вкачкулираат бодовите со нас предвреме, а наше е да уживаме во дебитанскиов настап и што подобро да се прикажеме и да приредиме некое изнемадување на домашњн терен. Првата шанса ја имаме на 14 сеп и тоа баш ни е погодено против Зенит.
На врв Bottom