Recent Content by Mondonico

 1. Mondonico

  Serie A 2021/2022

  Вака сега, дека не сме деца не сме, ама дека кога фан на Интер ќе ја погледне табелата и ќе го види Јувентус на 3 бодови зад Интер, при ужасен старт на сезоната, гол разлика 12-10 и четири млитави победи по ред со по 1 гол разлика, не му е се исто :D. Еве на пример, Џонтра одма заклучи дека...
 2. Mondonico

  Serie A 2021/2022

  Во тој случај вчера, ќе кошташе проверка на ВАР 2 минути и дополнителни нервози. За влез во шеснаесетникот по некој сантим имаше влезено и на Рома играчи и на Јуве, што во пракса се толерира и 80% од пеналите се такви. Знам дека ве фаќа нервоза, Интер со солиден старт, Јуве со ужасен, а...
 3. Mondonico

  Фан Клуб: Јувентус

  Одма се осеќа кога се завршуваат утакмици без примен гол. 2 гола, лапај си 6 бодови. Ќе ме умреа тие 20 меча по ред на кои постојано ја вадевме топката од мрежа.
 4. Mondonico

  Serie A 2021/2022

  Јас како што забележувам од матната снимка, топката прво му удира во стомакот па му завршува во раката. Ако е така, тогаш не може ради тоа да се поништи. За пеналот се потврди дека Орсато свирна веднаш и не можеше голот никако да се признае, а згора на се Миктаријан асистираше со рака. Така да...
 5. Mondonico

  Serie A 2021/2022

  Дамфриз мораше да добие директен црвен при голот на Лацио, не знам како помина тоа со жолт. Тој му се нафрли на Андерсон со боречки зафат, кога веќе падна гол и топката не беше во игра. Можеби почудно е само како после тоа не доби втор жолт. Генерално ужасен однос и од двата тима, чиста...
 6. Mondonico

  Фан Клуб: Јувентус

  Ниту Дибала, ниту Мората нема да ги имаме утре и против Интер?
 7. Mondonico

  Serie A 2021/2022

  Милан и Лацио, 80та година. Еве ти табела и табела од 80/81 сезона во Серија Б. Еве ти и табела од 79/80 сезона од Серија А, каде што Милан со 36 бодови (со кои оригинално би бил трет) и Лацио со 25 бодови (со кои оригинално би биле 12ти) се дисквалификувани во подолен ранг.
 8. Mondonico

  Фан Клуб: Јувентус

  Икарди пред Влаховиќ ќе биде подобро. Убиец е аргентинецот, проверен играч и нема да го преплатат како србинов.
 9. Mondonico

  Serie A 2021/2022

  Сега гледам преглед, како е можно првиот гол на Наполи да не беше поништен. Просто неверојатно е при ВАР ова да не се гледа барем.
 10. Mondonico

  Фан Клуб: Јувентус

  Не би требало вака да ги гледаме нештата. Овие 6 меча без пораз, после стартот кој за нас беше 1 освоен бод од Удинезе и Емполи, не се ништо особено. Земајќи во предвид дека категоријата „утакмици без пораз“ е можеби релевантна за борба во ЛШ, а никако за нешто повеќе, овие 6 утакмици се...
 11. Mondonico

  Фан Клуб: Јувентус

  Баш кога му тргна, зема да се запусти овој.
 12. Mondonico

  Фан Клуб: Јувентус

  Ај кажи дека не беше неопходно. Не гледав многу внимателно, задоволен сум од победата. Пак ќе повторам, многу подобро ќе беше наредни два меча да ни беа Венеција и Салернитана, но ајде. Да ги видиме на наредните 2 дерби меча што планираат да направат. 1633254504 Ај кажи дека не беше...
 13. Mondonico

  Serie A 2021/2022

  Дајте да видиме што лакт удрил Хандановиќ бре.
 14. Mondonico

  Фан Клуб: Јувентус

  Конте со овој состав на Јувентус првите 6 кола ќе имаше пет победи и два примени голови. Автогол на Бонучи и кикс на Шчежни. @Scirea давај таа сликата со оној што седи на клупата и чека да биде разубеден :kafence:
 15. Mondonico

  Фан Клуб: Јувентус

  Дел Нери ни беше тренер 2010та кога имавме 6 нерешени во група. Оди гледај си децата, не се замарај со фудбал.
На врв Bottom