Recent Content by mendieta

 1. mendieta

  Криминалци и криминални групи во МК

  нз, наведи пример во европа или америка каде затвореник што имал намера да ракетира главен град, шверцуе оружје и дрога и формира паравојска го пуштаат на викенд миз дома
 2. mendieta

  Криминалци и криминални групи во МК

  кај има во свет затвореници да пуштаа за викенд??
 3. mendieta

  Racing Slots - Carrerra , Scalextric во Македонија

  Дали некој е запознаен или пак да има некој од овие рејс слотови и каде би можеле да се набават кај нас?https://www.youtube.com/watch?v=84gcGZLydlI
 4. mendieta

  Фан Клуб: Шкендија

  хехе џабе и држава и фелипе што ги зедовте ((: - 10
 5. mendieta

  Општи вело муабети, прашања, совети

  Знам за словенецот бев заинтересиран ...ама како што ми кажаа се откажало заради неодговорни луѓе,,
 6. mendieta

  Општи вело муабети, прашања, совети

  Види во Вучко позади универзална сала ,,имаше пред месец дена доста квалитетна МЕТ кацига Л големина последна скоро упола цена ја даваше,, 2000 ден , ќе ја земев само голема ми беше 1572177596 Не знам дали има топик но да прашам тука,дали има во Македонија некаде да се направи bike fitting со...
 7. mendieta

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  кој ќе ги гласа во арпил,,,за пола година уште 200 -300 000 ќе се иселат
 8. mendieta

  Македонско фудбалско првенство 2019/2020

  Шкендија годинава титула не зема ..а Академија е пример како систематски се доаѓа до врв,,најорганизиран клуб од ниво на цицибани до сениори,,Мислам дека по пензионирањево Пандев може уште повеќе да се посвети на клубот и тотално да доминира во наредниве 10- 15 год во Мак Фудбал..
 9. mendieta

  Фан Клуб: Шкендија

  Муслиу е Шиков, само помлад
 10. mendieta

  Фан Клуб: Вардар

  реално Фелипе не е ни сенка од тоа што беше а и нема изиграно поштен фудбал 1,5 година..човекот ќе лапне добра пара и толку од него,,,јануари ќе замине за некој клуб од индонезија,тајван индија и ќе се пензионира,, Вардар сезонава треба да вклучи 2-3 младинци и од нив да направи стандардни...
 11. mendieta

  Chernobyl

  кога ќе се случи Фукушима во Европа ќе се слушнеме дали се глупости или не
 12. mendieta

  Chernobyl

  серијата е поучна само што најголемо срање е што сеуште се развива нуклеарната индустрија и тоа од земји што ги прикажуваат грешките на СССр во 80 тите, а не дај боже да дувне некоја централа во франција цела европа отидна јабанааа,,, во денешно време кога имаш ветер, вода и сонце да се уложува...
 13. mendieta

  Хомосексуалност (општо)

  хомосексуалноста до 90 тите години беше болест, денеска е бизнис
 14. mendieta

  Eurovision Song Contest (официјална тема)

  бидете горди на Тамара што спичкаја ваши 200 к еу за 5 дена,,а работнициве од Еурокомпозит,Фени нека чекаат уште 10 евросонга па да примат плата што си ја одработиле
 15. mendieta

  Eurovision Song Contest (официјална тема)

  изгуглајте евровизија во 80 ,90 па и почеток на 00 год ,,ова денеска е во ранг на детски фестивал,,,па и групата со ментална попреченост што пееше на паузата за гласањето испеа подобро од сите
На врв Bottom