Recent Content by mALEFACTOr

 1. mALEFACTOr

  Сите натпревари во живо

  За оние кои не сакаат да пропуштат натпревар. :) Линк
 2. mALEFACTOr

  Монтевидео, Бог те видео (Онлајн)

  "Монтевидео, Бог те видео!" Е српски филм снимен 2010 година. Ова е режисерско деби на српскиот актер Драган Бјелогрлиќ, сценарио на Срѓан Драгојевиќ и Ранка Божиќ. Сценариото е напишано според истоимената книга на спортски новинар Владимир Станковиќ, кој зборува за оформувањето и голем успех на...
 3. mALEFACTOr

  Фан клуб: Рафаел Надал

  R. Nadal – M. Llodra, гледајте ја во живо. Линк тука
 4. mALEFACTOr

  Во живо - Manchester Utd – Schalke 04

  За оние кои не се дома или немаат каде да гледаат.
 5. mALEFACTOr

  Интересни веб страни

  Bumbar.mk Нова интересна мк страна, демотиватори, галерии, видео и портал. Soonr.com Закачете се на вашиот PC преку било кој друг компјутер или моб телефон. Spypig.com Нотификација за испратената емаил порака. Spypig.com Камери од Сафари.
 6. mALEFACTOr

  Speedtest.net (официјална тема)

  Еволуција на нетот :) Ја отворив темава некаде пред 4 години со 1mb/s , а еве сега да освежам со нова брзина..
 7. mALEFACTOr

  Ми ја украдоа колата :(

  Здраво другари.. Еве на темава да пишам после две ипол години, ја заборавив како што ја заборавив и колата.. Не ја најдов, а не ми ја ни најдоа. Некој горе ме праша дали сум си купил нова кола... Купив пред месец дена Пежо 106ка, бев во Велес со другар и се начукавме во кафана, на идење ми...
 8. mALEFACTOr

  Mafia.mk (Тајни линкови)

  CLICK ME :helou:
 9. mALEFACTOr

  Телекабел без НБА...Срамота

  Не да е срамота! Барем ОБН да ја оставеа.. прва подобра прилика и вадам каблите
 10. mALEFACTOr

  Ex Yu

  Не приметив некој да ги спомне Смак. Луѓе, Смак со таков вокал и таков гитарист можеле да се мерат и со англиските и американските рок групи во тоа време. Доказ за тоа е самиот факт дека Deep Purple лично ги повикале Смак да им бидат предгрупа на концертот во 1975та
 11. mALEFACTOr

  12 Алхемиски клучеви на Базил Валентин

  Basilius Valentinus, исто така познат по англиска верзија на името, Базил Валентин, бил алхемичар во 15 век. Во своите дела се претставувал како каноник на Бенедиктинскиот приорат Св. Петар во Ерфурт, Германија. Неговиот вистински идентитет и до денес останува мистерија. “Дванаесет кључеви на...
 12. mALEFACTOr

  ЗЕМЈОТРЕС!

  На 11ти живеам и го осетив земјотресов многу добро. Петнаесетина секунди се нишав лево десно, дури ми се сврте и во глава. :vozbud:
 13. mALEFACTOr

  Работа на брод

  Отидов јас минатата година ова време. Прошетеав Алјаска, Калифорнија и Мексико. Отидов повторно во март оваа година, но се вратив зошто толку беше. Се е тоа интересно и вреди да се отиде но повеќе од 2-3 договори тешко да се издржи. За оние кои планираат да идат знам дека во агенцијата ќе ви...
На врв Bottom