Recent Content by Leo Bonnie

 1. Leo Bonnie

  Фан клуб: РК Пелистер

  Да да, еве преговараме со Руне Дамке и Стине Офтендал
 2. Leo Bonnie

  Фан Клуб: Јувентус

  Или Сергеј или никој. Поарно да играат младите отколку краткорочни решенија ко Паредес.
 3. Leo Bonnie

  Фан Клуб: Јувентус

  Тоа е друг проблем со густиот распоред после светско а двајцата се враќаат од тешки повреди.
 4. Leo Bonnie

  НБА сезона 2021/22

  Сликовито шо ќе му се деси случајно при борба за позиција
 5. Leo Bonnie

  Фан Клуб: Јувентус

  Вториот гол флешбек Дел Пиеро против Реал 2003та :place::place:
 6. Leo Bonnie

  Фан Клуб: Јувентус

  Артур, Рабио и Рамзи ги нема на списокот за турнејата, 2 од 3 да заминат среќни треба да бидиме.
 7. Leo Bonnie

  Фан клуб: Пелистер!

  https://kos.mk/pelister-go-smeni-sportsksiot-direktor-jovanovski-na-negovo-mesto-gorgi-anakievski/ Смена на спортскиот директор, никакви најави за ростерот, не мириса на убо работата.
 8. Leo Bonnie

  Фан Клуб: Јувентус

  @DeviAngel Ако го гледаат Данило ко ЦВ тогаш мора нов десен бек. Некако ми се гледа мала ротацијата во одбрана. Де Шиљо и Данило ќе покриваат сегде.
 9. Leo Bonnie

  Фан Клуб: Јувентус

  Малку е само Бремер, уште еден ЦВ мора да се земи за ротација, имаше едно време шпекулации за Ачерби таман ќе ни дојди да закрпиме 2 сезони.
 10. Leo Bonnie

  Serie A 2021/2022

  Случајот на Дибала е најдобар пример зошто постојат професионални агенти. Агенти другарчиња од маало во денешниот фудбал не можи посебно за недефиниран играч ко него. На крај пак прифати најреална понуда за неговиот квалитет, 4.5м плус 1.5 бонуси но далеку помала од таа на Јуве.
 11. Leo Bonnie

  Фан клуб: Пелистер!

  То е најдобро за нас, реално екипите во аба2 немаат пари за 10 гостувања низ балканот да направат така да мора да е со балони. А балон во Битола и то како ќе го размрда градот таа недела.
 12. Leo Bonnie

  Фан клуб: Пелистер!

  Нажалост и оваа година ќе се игра турнирски.
 13. Leo Bonnie

  Serie A 2021/2022

  Исто и Влаховиќ и Киеза не изиграа минута заедно, на хартија треба да е подобар нападот на Јуве од лани но Киеза ќе се врати од тешка повреда, на Ди Марија му е прва сезона во Италија на старост, има многу прашалници кај Јуве. Плус без Киелини и Де Лигт, со Погба кој од мајка е прашалник...
 14. Leo Bonnie

  Формула 1 - сезона 2022

  Штета за Луис, да не беше откажувањето на Окон ќе имаше големи шанси за победа. Добро е што се смеша малку и Мерцедес ама пак лесно беше поминат од Перез.
На врв Bottom