lazar31's latest activity

 • L
  lazar31 реагираше на објавата на мкд владе во темата Хомосексуалност (општо) со Ми се допаѓа Ми се допаѓа.
  Ako sakas na taa karta da igrame, nemam nisto protiv. Samo vnimavaj, ne e ova podforum religija. Na lizgav teren si :cautious...
 • L
  lazar31 одговори на темата Хомосексуалност (општо).
  Абе ако е така скроена ке иде и ке се искеца со некој од друга комуна оти нема да и биде интересна нејзината комуна.... и пак на исто идеме
 • L
  За да се види начин како да се ,,реши,, албанското прашање најпрво треба да фрлиме поглед на тоа како дојдовме во ситуација да треба да...
 • L
  lazar31 реагираше на објавата на chef_cook во темата Блам состанок! со Ми се допаѓа Ми се допаѓа.
  Постов го пишивам инспириран од друга тема. Не е блам,поврзан е со мојата прва љубов. Натали... Трета година средно,прво работно место у...
 • L
  Имав случај со клиент кој се жалеше дека му мањкаат 2-3 квадрати корисна површина во станот кој го имаше купено во изградба. На крај...
 • L
  lazar31 одговори на темата Позајмување пари на идиоти.
  Позајмувањето пари и предмети, вересии, жиранти .... биле и ке бидат. И тоа се добри работи, да си помагаат луѓето во мака и зорт...
 • L
  lazar31 одговори на темата Извршител.
  Ne. Imaat rok od 10 godini od izvrsnosta na notarskoto resenie ili presudata da podnesat baranj za izvrsuvanje do Izvrsitel. Posle toa...
На врв Bottom