Recent Content by kral4eto

 1. kral4eto

  Заработка на интернет (официјална тема)

  ako si go prekinal/a contractro, mislam deka na profilo nema da ti pokazuva feedback, taka da ne se plasi da mu ostaves feedback
 2. kral4eto

  PayPal (официјална тема)

  Mi stignaa pari na paypal, pocekav nekoe vreme, no sega mi gi pokazuva vo pendind ama approval (ON hold), kako sto citam trebalo da se cheka duri 21 den za da legnat parite na smetka, pa dali nekoj od vas imal vakvo iskustvo i koe e resenieto? http://prntscr.com/dnjnpq
 3. kral4eto

  Заработка на интернет (официјална тема)

  I kako 27k klikovi, jas imav okolu 20 klikovi na den :D Ako e povrzan preku paypal mozebi nema da ima problemi, jass mojot paypal go povrzav so payoneer kartica :)
 4. kral4eto

  Заработка на интернет (официјална тема)

  Овде можеш да пишуваш текстови и да оствариш заработка: http://listverse.com/write-get-paid/ Исто така можеш и на: upwork.com, freelancer.com guru.com itn... Kolku vreme rabotish so adsense? i dali e isplatliv? Jas imav adsense na mojata strana i so 60 000 traffic dnevno imav 0.26 usd :D
 5. kral4eto

  PayPal (официјална тема)

  Да. кога ќе надминеш 500 долара + од истиот клиент потоа данокот ти е 10 проценти. Истотака, за Апворк не ти е потребен пејпал, можеш директно на пајонир или, како што спомнав на скрил со твојата прокредит картица... Ако имаш нешто не јасно пиши во порака и со среќа на Апворк. :)
 6. kral4eto

  PayPal (официјална тема)

  Здраво, значи за вадење преку пајонир од Апворк не користам, но користам skrill.com поврзана со мојата виза картица. Парите ми стигаат на смета 2-5 дена откако ќе ги извадам преку апворк и скрил. За пајонир користам од друг клиент, надвор од Апворк. За активација зема 30долари...Но подобро е...
 7. kral4eto

  Zdravo, da te prasam...Koi sources gi koristis za reklami i koi se CPM rates?...Imam sajt so 60k...

  Zdravo, da te prasam...Koi sources gi koristis za reklami i koi se CPM rates?...Imam sajt so 60k dnevno posetiteli
 8. kral4eto

  Заработка на интернет (официјална тема)

  https://www.upwork.com/earnings-history
 9. kral4eto

  Продавам 2 фејсбук страници

  Dali moze da se smene imeto?
 10. kral4eto

  Повлекување пари од oDesk на Payoneer или Skrill ?

  Ај некој поискусен нека ми каже вака, оти некои вака зборат некои онака. Месечно примам некоја си ситна пара на Payoneer. Прашањата ми се: - Од чив банкомат препорачувате да вадам пари со payoneer картичката? - Кои провизии и даноци се плаќат спрема државата и спрема банката?
 11. kral4eto

  Матура

  Брат дај прати го тај 2007ма... ако уопште постое таков ?
 12. kral4eto

  Football Manager 2014

  Играм на последниот Up-date од nosteam... Супер иде... Експериментирам си со тактика атм... Играам со Ливерпул - Прва сезона купени Пјанич и Гансо ( Гансо си го зедов во името на старите времиња, незнам колку е добар тука). Засега е супер - Fluid-Attacking 4-2-3-1 Матуиди за ефтина пара може...
 13. kral4eto

  Football Manager 2014

  последен ФМ ми беше 12ката... Синоќе си ја симна 14ката, ама збунет сум, неможам никако да лоадирам игра со реалните имиња на играчите... Некој предлог ?
 14. kral4eto

  Football Manager 2013

  Тогај ќе фураме 2012 додека не се среди оваја :D :P
На врв Bottom