Recent Content by kazioX

 1. kazioX

  ATP тенис - општа дискусија

  Киргиос секако се бунеше џабе, не е негова работа да кажува што и како. Судијата треба да си преземе тука. Не знам како се правилата, ама во никој случај не е коректно да рогаш топка во сред публика. Казнуваат за кршење рекет и приговори, за ова треба да биде поригорозно, не може ти да му...
 2. kazioX

  ATP тенис - општа дискусија

  Па тоа е секој меч на Киргиос, цело време е таков и затоа нормално никој не го сака и си добива казни. Уста не затвора циганот. Ама за разлика од Циципас, на поквалитетни тенисери тоа не им влијае толку психички и затоа е и таа разлика во квалитет.
 3. kazioX

  ATP тенис - општа дискусија

  Какво лигле е ова Циципас, дефинитивно најантипатичен лик во АТП. И Киргиос е голем плачко и сѐ нешто му смета, ама беше во прво вчера. Требаше да лапа суспензија глупакот, за неколку центиметри не погоди навивачите во глава, а беше посилен удар од тој на Новак во грлото на судијата. И онака...
 4. kazioX

  Драга Кајгана (виртуелен дневник)

  Еве го нашиот омилен универзитет УКИМ, лајв стрим од 3 часа гејмање. Тек сега ќе ја доминираме Шангајската листа.
 5. kazioX

  Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

  Мислам дека ништо не треба, само одиш на студентски и ја бараш. Барем мене не ми побараа ништо пред една недела кога ја земав, ама затоа чекав година и пол да ми ја направат. Најдобро пиши мејл на студентски, обично враќаат брзо.
 6. kazioX

  ИТ фирми и пракси во Скопје

  За пракса бараат повеќе заради тоа што мора некако да филтрираат луѓе што се без искуство. Кога веќе имаш искуство и конкурираш за позиција, ако тој што те интервјуира стварно добро си ја врши работата, знае точно што да те праша за да види дали имаш познавање од материјата. Еве јас кога...
 7. kazioX

  Serie A 2021/2022

  Видете го господинот Бориело каков роденден славел. И нормално, забава без Пирло со чаша во рака и неколку промили алкохол во крвта не е забава.
 8. kazioX

  Драга Кајгана (виртуелен дневник)

  6 пати го убија овој Јован да не игра deathmatch.
 9. kazioX

  Premier League - Season 2021/22

  За Ливерпул можам да ти кажам дека платата е проблем, како што гледаме актуелно и за новите договори за Салах и Мане. Мане е со една нога во Минхен, а Салах може наредната и без пари да си оди, ама тоа е, таква политика имаат американците. Е сега искешираа повеќе пари за Дарвин отколку што ќе...
 10. kazioX

  ИТ фирми и пракси во Скопје

  Мене ми се оди во канцеларија само заради тоа што пресно сменив фирма па полесно ми е за контактирање со колеги. Инаку финансиски воопшто не ми се исплати да се враќам во Скопје моментално. Немам живеалиште и тоа значи 200 евра минус секој месец за нешто што можам да го правам од дома.
 11. kazioX

  Фудбалски/трансфер дискусии

  Не знам дали некој тука прати португалско првенство, јас играчов го знам само од ЛШ, а таму беше одличен. Огромна сума е, се надевам дека нема да му биде преголем притисок.
 12. kazioX

  Фудбалски/трансфер дискусии

  Па мислам дека будаливе американци ќе чекаат парите од Мане да ги вложат во трансферов. :D
 13. kazioX

  Фудбалски/трансфер дискусии

  Романо: Benfica have received Liverpool bid for Darwin Núñez, formal proposal after verbal talks - €80m plus bonuses. #LFC Discussions ongoing on €15/20m add-ons, LFC want installments. Potential five year deal. Man United in contact with agent & denying any meeting with ten Hag.
На врв Bottom