Recent Content by Jockata

 1. Jockata

  Фан Клуб: Рома

  Сезонава секако ни е пропадната немаме шанси за ништо веќе освен шо ни остана е Лига на шампиони што искрено не верувам дека можеме да одиме далеку .Некој во тимот едноставно не го интересира врвот сега се прават парите некој сака да не прави глуп сите .
 2. Jockata

  Фан Клуб: Рома

  Пупоне само да те потсетам што оправевме муабет ја и ти пред некој месец за местењето на Рома ако пратиш веќе 2 по ред се 2-1 значи дека добро работи нашиот тим и доста се занесуваме веќе дека ќе одиме нагоре кога се станува јасно.Па некој мораше да биде жртвеното јагне и испадна Хуан и Серџо...
 3. Jockata

  Фан Клуб: Рома

  Фалати Рома за најубавиот поклон за нова година ми се исполни желбата друго веќе ништо нејќам поголем поклон од воа здравје иако одигравме очајно со доста киксови на средината. Одбраната на ниво со исклучок на некојизлети на Мексес за Хуан немам зборови не му даде да мрдне на босанецот.Бриги...
 4. Jockata

  Фан Клуб: Рома

  Милан - Рома да се надеваме дека ќе победиме искрено поубав подарок за Нова година нема да имаме само да изиграме со срце и без паника ,а може и да претепам некој вечер .
 5. Jockata

  Фан Клуб: Рома

  Абе Раниери ја ли треба да ти кажам кој да влезе па да тепаме бе шмајзер еден веза немаш .Доста беше влеговме во форма јес.
 6. Jockata

  Фан Клуб: Рома

  Раниери Раниери уште еднаш покажа дека си бот за вакви утакмици на клупа Пизаро,Симплицио и ТОти а играат Греко и Бриги на вакви утакмици абе не не ебавај во здрав мозок бе педер еден и сега второ пол. ќе свириме нели значи да се умре е работава изгледа неможам веќе.
 7. Jockata

  Фан Клуб: Рома

  Уште ли има провокатори забегани шо шетаат по темите и провоцираат а почнале да гледаат фудбал од вчера па и навива за Интер бог да чува.Исто како фановите на Манчестер да не го тепаа Баерн во финалето 99 немаше да знаат кој се Манчестер.И немој да крекаш ја од кога гледам фудбал и навивам за...
 8. Jockata

  Фан Клуб: Рома

  Слабо ни е сиромав арапов страшна работа ќе биде ако не земе лепотава.Утре со Јуве очекувам да продолжи успешната серија и полека но сигурно јашаме на врвот.
 9. Jockata

  Фан Клуб: Рома

  Еден поздрав до Лазијалците со песнава...
 10. Jockata

  Фан Клуб: Рома

  Одлична партија на Римската волчица покажа заби и докажа дека нема заборавено да игра фудбал Лацио извинете ама стварно сте тешки ботови не знам како сте биле до сега на врвот .Мирко рече дека ќе даде гол за својот син Александар и успеа а на маицата му пишуваше (Mi mai regalato un sogno...
 11. Jockata

  Фан Клуб: Рома

  До кога вака бе леееееееееее.Си тепавме поштено ама на Тоти црвениов картон нема грешка.Не знаеме шо му рекол Тоти на судијата за црвениот картон ама шо и да му рекол директен црвен за приговор на очигледен старт од страна на Оливера Мерда е стварно без веза.Који да беше исто ќе си реагираше...
 12. Jockata

  Фан клуб: Orlando Magic

  Нажалост заслужен пораз кога играчите од класите на Картер,Луис па и Редик нема да го дадат својот максимум тимот сигурно губи, неможеме само на Хауард да чекаме човекот си одигра на нивото .Сепак Џејмс и Вејд не убија ,а кобна беше3 четвртина.сЕЗОНАТА Е ДОЛГА И ВАКВИ КИКСОВИ не смее да има .
 13. Jockata

  Фан Клуб: Рома

  Го погоди резултатот ама контра брат . За утакмицава КАТАСТРОФА загубивме од Базел алооооооооооо никој друг туку Базел и сега шо ќе бркаме победа таму епа нема грешка.Не знам кој попрво да го обвинам да се немало мотив ,желба за игра срамота е веќе публиката шо оди да ги гледа неможам да...
 14. Jockata

  Фан Клуб: Рома

  Вечер ги жалам Базел ама мора некој да си го однесе подебело мислам дека покер ќе фанат,не смееме да се избрукаме вечерва очекувам сигурна победа.
 15. Jockata

  Фан Клуб: Рома

  Одлична игра за Хуан немам зборови не го остави да мрдне Тони чиста 10 , а за останатите не коментирам оти пак ќе ја посеревме последните 15 минути.Браниме водство абе оди стчи ги бе Раниери бе али се испадна супер ајде во среда со Базел нека мавне некој ПОКЕР.
На врв Bottom