Recent Content by Huddle

 1. Huddle

  Американски фудбал - NFL лига

  Канзас испадна една класа да се подобри од Балтимор, Махомс со која леснотија изигра против блицевите на одбраната на Рејвенс. Од друга страна нападот на Балтимор неочекувано лош. Заслужена победа на Чифс, дефинитивно први фаворити за титула, ако не се случат некои повреди на клучните играчи.
 2. Huddle

  Американски фудбал - NFL лига

  Многу повреди ова коло, плус и Тајрод Тејлор од Чарџерс, игра рукито Херберт и солиден засега 2 ТД. Баркли изгледа скина лигаменти така да толку од ова сезона за него :(
 3. Huddle

  Американски фудбал - NFL лига

  https://www.youtube.com/watch?v=7tHFCjS6byM&feature=emb_title&ab_channel=TampaBayBuccaneers
 4. Huddle

  Американски фудбал - NFL лига

  Иначе од најновите вести Деандре Хопкинс потпиша нов договор со Аризона на 2 години за $54.5M :несвест:
 5. Huddle

  Американски фудбал - NFL лига

  Важи понудата, ќе ти пратам ПП со детали.
 6. Huddle

  Американски фудбал - NFL лига

  Дечки ни фали еден играч во лигата на Yahoo, некој заинтересиран да се приклучи, драфтот е среда (утре) во 20:00. Линк од лигата: https://football.fantasysports.yahoo.com/league/nflmacedonia Лигата е составена исклучиво од макадонски играчи и постои од 2009 година, @dragonsky игра мислам од...
 7. Huddle

  Американски фудбал - NFL лига

  Лапај си прв пик догодина :ROFLMAO: Двата квотербека, Мат Рајан и Махомес ми се на трејд блок, ми треба ресивер, па ако има некој што да понуди да прајме бизнис.
 8. Huddle

  Американски фудбал - NFL лига

  Desert Eagles. Прашање за терминот за драфтот останва дефинитивно недела во 19:00? За да знам да си договорам за другите лиги да не ми се поколпат драфтовите во исто време.
 9. Huddle

  Американски фудбал - NFL лига

  И јас играм
 10. Huddle

  UEFA Europa League

  Каков срамен пенал за Јунајтед, овие од ВАР собата изгледа со катаракта се
 11. Huddle

  "Заборавени" играчи

  Само да те поправам :ROFLMAO:
 12. Huddle

  Битола

  Конект?
 13. Huddle

  Американски фудбал - NFL лига

  Во право си за ова јака дефанзивна и офанзивна линија секако се клучни за успех, без пас раш и без заштита на квотербекот ништо, другите играчи и најдобрите да се во лигата, џабе е без овие две работи и секако јак квотербек. Пример јаки ресивери и ранин бекови се џабе ако офанзиваната линија е...
 14. Huddle

  Американски фудбал - NFL лига

  Во право си дека се премногу пари за таква позиција, ама ако е врвен играч како сејфти а по потенцијалот е во рангот на Ед Рид, Трој Поламалу и во поново време Ерл Томас вреди да добие солиден договор. Во последните години сејфти позицијата станува доста битна ете пример е баш Сиетл кога го имаа...
 15. Huddle

  Американски фудбал - NFL лига

  Вака на прв поглед многу изгледа дека даде Сиетл, ама Адамс е можеби и најдобрито сејфти во цела лига. Плус млад е 24 години. А на Сиетл му треба добра одбрана сега овие сезони дури го имаат Расел Вислон како квотербек, плус тие пиковите ќе бидат од 25 до 32 по претпоставка дека Сиетл секоја...
На врв Bottom