Recent Content by Hooligan

 1. Hooligan

  Каде да наjдам? [Food Edition]

  Види го ОВА, изгледа како сервис за ова што бараш.....тие што знам дека го користат се многу задоволни!
 2. Hooligan

  Фејсбук акаунти/страници (купувам)

  Купувам македонски ФБ фан страни и ФБ групи. Пишете во ПП
 3. Hooligan

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Неорганизирани, немотивирани....без идеја за акции, без концепт за игра/..со многу “бит пазар„ играчи без “бандероли“..... Одговорно е да се отпушти менаџерот кој дозволил ваквата состојба да биде реалност за наш Јунајтед.
 4. Hooligan

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Не` скичмија.
 5. Hooligan

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Најк направиле реклама во која го замислуваат фудбалот доминиран од кинези :) :) Нормално со новиот најак играч на светот....кинески “роналдо“ http://marketing365.mk/nike-zamisli-kineski-dominirana-idnina-vo-fudbalot/ Да не речам “од Али експрес„ :) :)
 6. Hooligan

  Македонска берза

  Која фирма на Кочо Аѓушев ќе се продава на ТЕ-ТО ?
 7. Hooligan

  Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

  Може и на торент да се слезат....а до толку снаодливи сме што и на англиски ваљда има некои рецензии на кои “им треба“ прилагодување :) :) use macedonian skills :-)
 8. Hooligan

  Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

  Мала дигресија. Еве актуелен конкурс за избор на најдобра рецензија: http://www.fakulteti.mk/news/17-03-16/pickbox_nagradna_igra_maratonski_izgledaj_serija_napishi_recenzija_i_osvoi_10_000_denari.aspx
 9. Hooligan

  Amazon prime - стриминг услуга

  Јас редовно користам Pickbox. Би сакал зимава да пробам и Amazon Prime, па кажете искуства ако има некој корисник, што има, што може во мкд да се гледа, како сте задоволни ?? Netflix го користев паралелно 2-3 месеци есенва, ги изгледав скоро сите стенд ап комедии и стварно топ им се....ама...
 10. Hooligan

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Пикирав еден Fusion 1,4 од 2010 за 5к. Имате некакво искуство да споделите со моделов пред да го земам?
 11. Hooligan

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Ни треба менаџер што знае да мотивира екстра познати звезди ; или Ни требаат не познати солидни играчи кои се ГЛАДНИ да станат звезди.
 12. Hooligan

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Фергусон врати се !
 13. Hooligan

  Заработка на интернет (официјална тема)

  Еве некоја нова македонска платформа која денеска ја рекламираат македонскиве портали за заработка преку пополнување на анкети: Прашалник.мк – заработувајте со пополнување на анкети
 14. Hooligan

  NeoTV IPTV (Neotel) - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  добра ствар изгледа ова, мора да се проба :)
 15. Hooligan

  Телма Телевизија

  Официјално има избрано агенција-мерач. Се вика Нилсен. Нивна работа е да стават пиплметри на репрезентативен примерок и потоа да направат анализа на тоа што примерокот го следел. После тоа вадат статистика за досег (reach) и рејтинг........ во софтвер шо се вика Аријана и која ја користат...
На врв Bottom