Recent Content by GordonGoldader

 1. GordonGoldader

  Работа на брод

  Здраво на сите, да не читам 115 страни, дали некој може да ми сумира што се документи се потребни, каде да се обратам, колку чини буквално се што е корисно од некој што имал искуство до сега за работа на брод. Се шо можам да кажам е дека сум медицина 5та година и сакам барем летово да заминам на...
 2. GordonGoldader

  Дали во Скопје има свингерски клубови?

  Има и трипери.
 3. GordonGoldader

  Огревно дрво (проблем со достава на ЈП МП)

  Ние имавме едно непријатно искуство со говеда шо приватно носат дрва. Ти продава 3500 денари од кубик. Ти истовара дрва и тврди дека се 6 кубика. Гледаш дека у камионот останале цел ред дрва дури 2 скоро. Му викаш дека нема 6 кубика. Ти се инаети дека има 6 кубика. Зимаш да ги мериш и...
 4. GordonGoldader

  Берза за книги! (купувам-продавам)

  https://www.facebook.com/groups/425993077438080/ Во оваа група на фб може да објавите што продавате и што подарувате :)
 5. GordonGoldader

  Потомци на македонски историски личности

  Јас знам дека потекнувам од некои комити од Источна Македонија. Не знам каде поточно да истражувам повеќе за нив.
 6. GordonGoldader

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Луѓе ќе може да ми каже некој за колку време и колку чини бугарски пасош ? Слушнав некои муабети дека побрзо одело ако имаш документи од баба дедо нешо на бугарски. Јас ги имам крштениците од баба ми и дедо ми на кои пишува дека се крстени во бугарска епархија (дедо ми е 06.10.1941, баба ми...
 7. GordonGoldader

  продавам бизнис идеа

  Само за Скопје, а? Знаев дека мразиш провинцијалци!
 8. GordonGoldader

  Машко заљубување - на кој начин и како ?

  Не знам дали е ова сериозен проблем или некоја нова книга од Николас Спаркс...
 9. GordonGoldader

  Седумдесет родители ќе добијат прекршочна пријава бидејќи не ги вакцинирале децата

  Туморот не настанува преку ноќ. Тумор е нешто што РАСТЕ и РАСТЕ со месеци и години! Тоа здраво право 5 годишно дете не било ни здраво ни право. Покажало реакција на вакцината шо довело да се октрие за туморот на надбубрежната жлезда. НЕ Е ТУМОРОТ ОД ВАКЦИНАТА, туморот ПОСТОЕЛ ПРЕД ВАКЦИНАТА. Ау...
 10. GordonGoldader

  Уапсен Мијалков во Белград?

  „ Курир објави лажна вест дека е уапсен господинот Сашо Мијалков. Експерти се сомневаат дека се работи за уште еден обид на опозицијата да го оцрни лицето на владеачката партија ВМРО. “ - Курир
 11. GordonGoldader

  Седумдесет родители ќе добијат прекршочна пријава бидејќи не ги вакцинирале децата

  Тоа и не е битно толку, битно е да и кажам на Агда Беата дека родителот си барал инфузија да и се даде, не докторите, и затоа највеќе ја однеле на болница, да и дадат инфузиичка да се освежи пошо у тоа е спасот .... Ама полесно е да се плука по докторите...
 12. GordonGoldader

  Седумдесет родители ќе добијат прекршочна пријава бидејќи не ги вакцинирале децата

  ДА ЦИТИРАМ ОД ТОА ТЕКСТ што ги натера македонците да земаат вили во рацете и да почнат да кољат и убиват доктори : „ Го прашав дали можат да и дадат инфузија бидејќи Анамарија беше исцрпена ..“ - од таткото на малата Анамарија Најчесто пациентите си бараат инфузии за се и сешто, мислат дека со...
 13. GordonGoldader

  Седумдесет родители ќе добијат прекршочна пријава бидејќи не ги вакцинирале децата

  Клукајте вие антибиотици за све и свашта, изгладнувајте се ради диети или уништувајте се со секаква исхрана, нарушете си го имунитетот и после чудете се зошто и имунитетот на вашите деца е катастрофа. Да имунитетот ви се руши со диети и тие последици ги трпат децата. Денешниве деца се деца на...
 14. GordonGoldader

  Седумдесет родители ќе добијат прекршочна пријава бидејќи не ги вакцинирале децата

  Кај е таа статистика за тоа дека сме први во Европа во деца со аутизам?
 15. GordonGoldader

  Седумдесет родители ќе добијат прекршочна пријава бидејќи не ги вакцинирале децата

  Како поточно им исчезна паметот и на какви нешта реагираа пред да ја примаат вакцината и која вакцина ја имаат примано? И инаку има и вакцина шо се прима 24 од раѓање... доза од вакцината за хепатит Б :)
На врв Bottom