Recent Content by GavolRulz

 1. GavolRulz

  Исхрана - првиот клучен фактор за постигнувањето на атлетско тело

  Малку само мачкам со хартија на подот да не се залепи, ама тоа е незначителна количина. @kkk666, го сечам компирот на кругови, го прскам со малку маслиново масло, зачини не ставам пошто ме мрзи и го пуштам на 180 степени околу 10 минути и покачувам на 200 степени уште 5 минути. Отварам и...
 2. GavolRulz

  Исхрана - првиот клучен фактор за постигнувањето на атлетско тело

  А и компирот, за 15 минути готов, царска работа. Ем како помфрит е вкусен. Помфрит зеро :gjavol: @AceCaleb јас TEFAL од Нептун, последниот го земав, собира 1.8 кг, а кошташе околу 8.500 денари.
 3. GavolRulz

  Блам држава

  Во првата епизода гледавме бегство на Мијалков, денешната втора епизода ни понуди пресврт и пријавување на Мијалков во ЈО, следната епизода очекувам да видиме каков договор паднал за затворската казна, а како тргнало драматично во секоја епизода очекувам во финалето да дознаеме дека Заев му е...
 4. GavolRulz

  Блам држава

  Заев, МВР, Интерпол и сите други агенции што се вклучија во потрагата во моментов:
 5. GavolRulz

  Блам држава

  "Декаа Саашто, декаа?" :icon_mrgr:
 6. GavolRulz

  Општи дискусии за ТВ серии

  Сеа отворив имдб, 2 рејтинг сум и оставил. Колку што ми текнува само една епизода беше добра, другото катастрофа.
 7. GavolRulz

  Струмица

  Тва Васко е веќе накај 18 години, мисљам оти не е он.
 8. GavolRulz

  Кето(гена) диета

  http://www.realx3mforum.com/smf/index.php?topic=25899.0 Објаснето е на српски јазик, ако не ти е тешко да прочиташ. Отприлика е вака: 6 дена нула јаглехидрати, 1 ден се полниш.. и пак одново.
 9. GavolRulz

  Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

  ISO100 на Dymatize (изолат) ISO WHEY ZERO на BioTech USA (изолат) Тие се "најчисти", ама и најсолени на цена. 1613586158 @S.L Исто така добри ти се и 100% Whey Gold Standard на Optimum Nutrition (изолат/концентрат), го користам веќе скоро 10 години и Elite Whey на Dymatize (изолат/концентрат).
 10. GavolRulz

  Заби и сѐ во врска со забите

  Седнуваш, докторот го пробува мостот, му става "лепак" и ти го цементира. Можеш да осетиш блага непријатност кога ке притисне, ама ништо страшно. На крај го отстранува вишокот лепак и си одиш :icon_mrgr:
 11. GavolRulz

  Предлог за серии и кратки рецензии

  Ја откажаа после 3 сезони, ама имаше завршеток колку што памтам.
 12. GavolRulz

  Предлог за серии и кратки рецензии

  Сега гледам дека Legacies е серија за Хоуп Микаелсон, која се раѓа во The Originals. Значи прво треба оригиналите, после Legacies. Инаку јас ја почнав и моментално ја гледам The Originals, само заради Ребека:love:, ама не вреди, тешко срање е.
На врв Bottom