Recent Content by EDCer

 1. EDCer

  Ножеви

  Подарок од Франција.
 2. EDCer

  Радиостаници (Walkie-talkie)

  Затоа Моторолите се 5x поскапи од некои кинески, ама за парите и кинеските си вредат. Баофенгот на 4км. се слуша многу чисто, пробав и од град до планина (10-15км.) ама не фати сигнал. За 20е. реално си вредат, за тие пари не се наоѓа телефон, ама тоа е веќе друг муабет.
 3. EDCer

  Радиостаници (Walkie-talkie)

  Ќе најдам нешто на AliExpress, сигурно има xD.
 4. EDCer

  Радиостаници (Walkie-talkie)

  За лична употреба ми е, сигурно не ми е дојдено да се зафркавам со такси компаниите (или со џандарите), не дека нема и такви, ама кога ќе дадат пола или цела плата за такви уреди, сигурно нема да размислуваат на такви глупости.
 5. EDCer

  Радиостаници (Walkie-talkie)

  А да прашам, буквално сите такси компании, градежни фирми и сл. сите тие имаат лиценца или? Мене реално ми се за во планина и за секој случај ако нешто падне мрежата (тоа тешко ама не е невозможно). Башка (реално) како ќе ме најдат ако емитувам сигнал?
 6. EDCer

  Радиостаници (Walkie-talkie)

  Тема за воки токи, искуства, користење и сл. Мислев да ја отворам темава во Телекомуникации ама мислам дека тука ќе има малку повеќе активност. Еве ги моите: Baofeng UV-3R plus, Baofeng UV-5R (x2), Abbree AR-Q2 (x2).
 7. EDCer

  Алати

  (y)
 8. EDCer

  Алати

  Што ќе кажете за идејата?
 9. EDCer

  Ножеви

 10. EDCer

  Џез музика

 11. EDCer

  Батериски ламби

  Знам, ама џабе е, за големината и тежината, не вреди... спроред мене.
 12. EDCer

  Батериски ламби

  И Лада и Застава се класика ама во споредба со денешните, се губат :). Имам и јас ваква, ја начекав на оглас нова за 200/250д. многу е слаба, пробав и да залемам диода ама не може да крени над 30 лумени. А од Ebay да нарачувам Nite-ize LED комбо со прекивувач и да дадам 17-18$, не...
 13. EDCer

  Батериски ламби

  Lumintop Tool 12-13$.
 14. EDCer

  Ножеви

  Другото е внатрешниот механизам на копијата на Microtech, се скрши додека го отварав/затварав. Инаку да, за бланкирање жица е, чим добро се покажа на овие тенки жички, ќе го биде и за подебели, ќе ми спаси некој заб :D.
На врв Bottom