Recent Content by Drain

 1. Drain

  Лондон - работа, живот, авантура

  Повеќето фабрики во Англија функционираат со плаќање минималка на работниците, така да ретко да начекаш Англичанец да работи тамо, барем на оние основни позиции како обичен оператор на линија. Тие позиции се пополнети од багра Полјаци, Литванци, Унгарци, Бугари, Романци и што уште не. Доколку...
 2. Drain

  Penny Dreadful

  Serijata se opisuva so: Dobar zaplet Dobra gluma Tapa ili nepostoecki kraj a tolku mnogu potencijal, steta.
 3. Drain

  Фан Клуб: Реал Мадрид

  Мислев на ЛШ финалињата. Точно дека имаше најидеални шанси со што го прави горе доле најдобар од навалната линија, меѓутоа ги поеба сите што ги доби, со што ги стави во знак прашање двете титули. Среќа Рамос беше тука да расчисти ситуација. Незнам кај виде толку добар перформанс. Караско на...
 4. Drain

  Фан Клуб: Реал Мадрид

  Кој фактор беше Караско во светот на фудбалот до пред финалето? Пиша некој погоре, моќта на Данило прави чуда. Роналдо е паднат нема дискусијата али сеуште знае да фрли добра борба. Не е за комплетно отстранување од тимот, особено не пред вакви Бејл и Бензема кои знаат да поебат титула со...
 5. Drain

  Фан Клуб: Реал Мадрид

  Не е грешка што се даде Игуаин, грешка е што не донесоа асална конкуренција за Бензема. Заради форсирањето на еден играч веќе неколку години сме тапа во Примера а во и во ЛШ, којзнае колку пати ни фалеше играч покрај Роналдо да реши тесна важна утакмица. Нек си ебат мајката, ќе го гледам...
 6. Drain

  Game of Thrones

  Критиките не ви се на место затоа што серијата го помина материјалот од книгите, нешто што Мартин го прави цел живот, посветен до детал, па затоа и испадна таква генијалност досега. Доколку чекаа на него ќе требаше да се паузира серијата на 3-4 години, нешто што нема шанса да се случи. А и...
 7. Drain

  Фан Клуб: Реал Мадрид

  Превише се пасивни со Крос и Касемиро. Модрич прави нешто колку толку у напад овие двајцата гледаат кој да остане најблизу до Пепе и Рамос. Ајде Касемиро си е деструктивец оправдано ама кој кур Крос ебате, не ми се верува со потенцијалот што го има гледа да остане што поназад, барем асален да...
 8. Drain

  Фан Клуб: Реал Мадрид

  Освен ако Крос не си ја врати формата како АМФ од пред Гвардиола да го претвори во просечен везњак не гледам како би функционирал моменталниот среден ред на Реал. Модрич е бог али не може и тој сам, а Касемиро не би го чепкал од таму. Бејл и Бензема ко да ја преспаа утакмицава, со Васкез ќе беа...
 9. Drain

  Фан Клуб: Реал Мадрид

  Ednostavno e, imase Real ekipa sto osvoi liga na sampioni i narednata godina gi rasprodade klucnite igraci samo za da se zeme pari od marketing. TImot nema dobar menadzment, se e finansii i reklami, taka da i nema sto da se ocekuva povekje. Mora novo rakovodstvo ili nekoj menadzer sto ke se...
 10. Drain

  Фан Клуб: Реал Мадрид

  apidrone e vistinski navivac, sto naviva za 5-6 kluba, ovie turistive sto trosat pari da ja gledaat sekoja utakmica na Real se idioti Patem, srekja vo nesrekja kaj mene, ne sum vo moznost da gledam utakmici sezonava, pa taka i zelbata da go gledam Real opadna, eventualno cak pat vo LS...
 11. Drain

  Драга Кајгана (виртуелен дневник)

  Who the fuck is Dunavka? :vozbud:
 12. Drain

  Фан Клуб: Реал Мадрид

  Hames e daleku od lider, moze najdobar igrac momentalno od napadot i so Modric top 2. Ali se e djabe koga drugite ne funkcioniraat, i koga pola ekipa e povredena. Pokraj tolkav vlog za pojacuvanje na klupata Rafa sepak ne uspea da napravi nisto vo toj pogled. Mu trgna dobro ama so takva...
 13. Drain

  Фан Клуб: Реал Мадрид

  Mi e gajle za formata na Ronaldo i negovoto ponashanje. Ona sto e najloso, koga ne mu ide nemu, Real retko pobeduva. Za zal nema nikoj drug idiot momentalno da go nosi Real na grb pa zatoa i timot kje pati. Vo ovie momenti se gleda kolku fali Ronaldo, a kako trgnala rabotata ne veruvam da se...
 14. Drain

  Фан Клуб: Реал Мадрид

  Карлито не беше фер спрема Навас, а Бенитез пак спрема Касиља, утакмица не почна човекот. :(
 15. Drain

  Фан Клуб: Реал Мадрид

  Откако дојде Роналдо во ерата на Мурињо и Пелегрини беше тој што го подигна квалитетот на клубот за неколку скалила. Тогаш Реал имаше тапа екипа, само на 3-4 позиции world class играчи. Моментално Реал има екипа со скоро на секоја позиција world class играчи. Тоа не го заборава никој фан, и...
На врв Bottom