Recent Content by demjan lacky

 1. D

  Тартуф

  Имам тартуф во изобилие дали му треба на некој
 2. D

  Русија - смена во надворешната политика?

  Брат ти нешто имаш читано ама немаш дочитано ... Доколку една улица од Москва може да биде фактор во светот ,зашто најголемата територија на светот да биде толку килава... Советсскиот сојз се распадна 90 те од тогаш па наваму поминаа 30 години а со Русија владее еден човек и за тоаа е крива...
 3. D

  Русија - смена во надворешната политика?

  Доколку си толку интелегентен господине петрол кажи ми ти што добро направи Русија за човештвото... си прочитал две статии како нафтата е контролирана од дооларот и готово ти си интелегентниот
 4. D

  Русија - смена во надворешната политика?

  Добро и да рмбаат за плата од 1000 евра просек демек е нешто јако за една светска сила... Словенија едно предградие на Москва зема 900 евра просек 1620627950 Де бе само ти свати шо објаснуваш петро валута дрн мрн тоа сите го знаеме... Никад Русија неможе да се споредуе со Америка тоа е факт...
 5. D

  Русија - смена во надворешната политика?

  Русија живее на стара слава ,пола од економијата им е базирана на продажба на нафта и гас,погледнете тоа го пишува и во нивни печатени извори. Опозиционерот каков и да е го затворија и кај е да е ке го уништат. Путин владее временски период мислам повеке од Сталин кој ке го наследи Путин нема...
 6. D

  Nudes (интимни фотографии / Јавна соба)

  НЕ МИ Е ЈАСНО КАКО АКО СПОДЕЛАМ 2000 СЛИКИ СО ПО 12К ЛАЈКА ШТО ОЧЕКУЕШ дека никој нема да ти направи превара... како ова како она дискутирате... ми пратила видео како се задоволува и шо ја да не го покажам на колегата и ја сум манијакот а она у штикли и фустанче си ја мази и се снима.... време...
 7. D

  Запознавање

  Зборете за втора светска војна поточно за тоа како Хитлер молскавично ја победил Франција
 8. D

  Зошто сте сами?

  Да бе направил дете се оженил и вика мене ми е гајле ја своето си го решив и после 30 минути ми вика дај 100 денари за хамбургер... Подобро ке бидам сам одошто да уништувам нечиј живот
 9. D

  Nudes (интимни фотографии / Јавна соба)

  Еве прашувам луге од Кавадарци дали ја познаваат дотичната особа што плачеше на интернет, не е голем град сигурно имаат некое мислење за неа... Не ми е јасно мене друго имам пријателки кој секојднево споделуат слики со нашупени уста разголено деколте а се мажени со деца и ако некој утре и ја...
 10. D

  Зошто сте сами?

  Според денешнава младина а и во нареднава што ке дојде во наредните 30 години не верувам дека ке те носат во тоалет може само да те посетуваат во старечки дома 2-3пати годишно, зашто толку уште верувате во тие клише муабети од 90 те години кој и ја би сакал да се точни...79% од другарите ми се...
 11. D

  Живот и работа во Шведска

  Најдов работодавец кој работи во Шведска и има потреба од стручен кадар и неколку месеци сме во кумуникација сака да направи работна виза ама поради короната искрено не сакам да аплицирам... Дали некој знае како идат тие работи сега за време на пандемија и дали е возможно да се изведе тоа
 12. D

  HERBALIFE

  Најаки се хербалајф продавачите шо споделуат по нет како се срекни и насмеани како сами заработуваат и успеале у животот... А од сигурни извори се тоа е маркетинг дали имат да го преживеат месецот им плака едно комбе до охрид и тамо на некоја тераса пијат шејк и го гледат езерото и ние успеавме...
 13. D

  Зошто македонските момци не фаќаат албанки за девојки?

  Зашто албанките се останати у 16 век,немаат свое јас,а немаат свое јас и албанците ги женат на 24 години и живеат живот кој не им одговара на 21 век,замисли само не пијат пиво вино романтика голотија нема ништо тоа кај нив ке се жениш и ке работиш по цел ден а жената ке го чисти домот по цел ден...
 14. D

  Станови во Скопје, совети за купување.

  Незнам што да кажам да ти се погоди стан у скопје ти е исто као мачка во врека... Денес купуваш стан од 56м2 си се задолжил за цел живот ама мајсторот при изградба или инвеститорот не ставил звучна изолација баш на зидот од кај комшијата, после 4 месеци гледаш се копаат уште две дупки на само...
 15. D

  СДСМ - Политичка партија

  Сдсм се арогантно глупави
На врв Bottom