Recent Content by city

 1. city

  Парите се за трошење или за „под перница“?

  Кое е вашето мислење на оваа тема? Во Македонија има два тип на луѓе: Првиот тип на луѓе се такви кои заработуваат солидно и живеат прилично добро. Шетаат, се забавуваат, возат убава кола. Работат доста и уживаат во животот. Вториот тип на луѓе исто така заработуваат добро. Но, живеат...
 2. city

  Дискус-хернија(искуства и совети)

  Јас само да споделам искуство дека скоро сите масери ги поминав во Скопје, освен Туран...не знам зошто ама никако да отидам кај него. Сега почнав да одам во ПЗУ Твое Здравје во Центар, тоа е ординација за физикална терапија и масажа. Дечките се прилично ок и се посветени на работат. Тврдат дека...
 3. city

  Поголема плата: Мотивација или опуштање?

  Во светски рамки поголемата плата, бонус и награди се даваат на заслужни вработени за да ги мотивираш и во иднина да работат посветено и да придонесуваат за фирмата. Но, се чини дека во Македонија реалноста е поинаква: поголемата многу често за гледа како причина за опуштање и забушавање...
 4. city

  Дискус-хернија(искуства и совети)

  Ајде една консултација: периодов бев на една масажа, почнав редовно да земам терапија (неуробион + магнезиум секоја вечер) и болката речиси целосно исчезна. Но, она што ме мачи е постојано во пределот на кичмата и во десната нога осеќам висока температура, од што е тоа? и на што е резултат? Има...
 5. city

  Дискус-хернија(искуства и совети)

  Ми го погледна детално магнетот и ми рече дека уште е рано за примена на таква метода. Да продолжам со лекување со вежби, масажи и терапија уште 2-3 месеци и потоа ако болката сеуште постои да направат нов магнет и да се договориме дали ќе одиме со тој метод. Но, генерално заклучокот на...
 6. city

  Дискус-хернија(искуства и совети)

  Дијагнозата е Лумбаго Ишијалгија Л4-л5 и Л5-С1 Проблемот е што до сега воопшто редовно не земав терапија, мислев дека од физикална и масажи ќе ми помине. Но, изгледа не било така лесно. Еве утре имам закажано консултација во 8ми септември, таму имале некој метод со ПРП, па ќе видиме што ќе кажат.
 7. city

  Дискус-хернија(искуства и совети)

  Здраво и од мене. Се изначитав доста искуства. Секој со својот проблем :) На кратко мојот е следниот: Се повредив при вежбање - пред три месеци. По неколку дена завршиш на ургентен во Систина, докторката ме испаничи дека сум пред операција. Утрето отидов кај д-р Лозанче во Систина и ми рече...
 8. city

  Дали имате исполнет живот и што за вас е исполнет живот ?

  Секој од нас има различни критериуми за тоа што е добро, а што е лошо или пак што е повеќе, а што помалку квалитетно. Така е со животот. Има некоја генерална дефиниција што е живот вреден за живеење т.е. lives worth living? Или пак кој е вашата лична дефиниција? Што треба во животот да имате...
 9. city

  Алтернативен туризам 18+

  Инаку кога сме кај Талјанд и тука има нивни девојки. Само многу е важно да знаеш каде да ги најдеш. Инаку, услугата е таа. Само цената е малку помала. :)
 10. city

  Изморен од објаснување

  Не би сакал да навлегуваме во понатамошно дискусии во оваа насока затоа што сериозно ќе избегаме од темата. Но, претпоставувам дека не го разбрал уводот на темата. Мојата цел не е да им го покажам патот на другите. Проблемот е што и кога самиот си одиш по сопсвтвениот пат ќе се јави некој кој...
 11. city

  Изморен од објаснување

  "Изморен од објаснување" - сте се нашле некогаш во ваква ситуација? Момент кога буквално ви е преку глава да им објаснувате на луѓето дека постојано сте во право, да ги убедувате на некои позитивни норми и правила да се обидувате да им докажете дека тоа што го прават не е нормално. Секојдневно...
 12. city

  Сончева есенска дестинација?

  Времето во Скопје и Македонија е такво какво што е и истото влијае на нас така како што влијае. Имате ли некоја убава предлог дестинација која што периодов изобилува со многу сонце? Би сакал да слушнам да споделиме некое искуство.
 13. city

  Ценовник за веб услуги

  http://ilike.mk/ а, нешто вакво која цена е?
 14. city

  Дали сте среќни?

  Живееме брз начин на живот во кој најчесто мораме да ги прифаќаме работите без да имаме право и можност за избор. Дел сме од едно опшество во кое за жал нужно мораш да прифатиш нешто и покрај тоа што лично немаш позитивно мислење за истото. Годините и искуството за жал (барем кај мене лично)...
 15. city

  Љубов Vs. Љубомора

  И јас се согласувам со тоа дека многу љубомора треба да значи и многу љубов, а со тоа стабилност на врската. Напротив, сметам дека многу љубомора ја загушува врската и ја прави нефункционална. А нефункционалните врски немаат долг рок на треање.
На врв Bottom