Bobi FCB's latest activity

 • Bobi FCB
  Bobi FCB одговори на темата Фан клуб - РК Вардар.
  https://ekipa.mk/potres-vo-vardar-koksharov-go-prezede-kormiloto-pisonero-prekomanduvan-vo-asistent/
 • Bobi FCB
  Bobi FCB реагираше на објавата на Peja989 во темата Premier League - Season 2019/2020 со Ми се допаѓа Ми се допаѓа.
  Во Скопје, по 9ти пат на Балканов (втор пат кај нас) ќе се организира регионален собир на навивачи на Ливерпул. Како Macedonian Reds се...
 • Bobi FCB
  Bobi FCB одговори на темата Фан клуб - РК Вардар.
  Имаше тапан. :) Прошлата сезона да се десеше истиов натпревар, мислам дека пола сала ќе се испразнеше у последните 10 минути. Сега 80%...
 • Bobi FCB
  Bobi FCB реагираше на објавата на Chronysync во темата Фан клуб - РК Вардар со Ми се допаѓа Ми се допаѓа.
  Подобро сега, него подоцна во сезоната. Одлична атмосфера во сала, Комити во повеќе од солидна бројка на трибини, единствено нешто што...
 • Bobi FCB
  Bobi FCB одговори на темата Фан Клуб: Барселона.
  ЦЦ, Дембеле глуп еден. Видал мора да му биде прва постава. Многу корисен играч. Трча напред назад цело време, покрива одлично...
 • Bobi FCB
  Bobi FCB реагираше на објавата на Colt Willcox во темата Навивачки групи во Македонија! со Ми се допаѓа Ми се допаѓа.
  Ти бе другар изгледа навистина си неписмен. Во тие години во ниедна графа немало Македонци, затоа што туѓи власти владееле на нашава...
 • Bobi FCB
  Bobi FCB реагираше на објавата на Комита Ултрас во темата Навивачки групи во Македонија! со Ми се допаѓа Ми се допаѓа.
  Некој што со гордост и со сета сила го бранел ова знаме, радо би го нарекол брат. А, некој што е роден во државава, јаде леб од истата...
 • Bobi FCB
  Bobi FCB одговори на темата Фан Клуб: Барселона.
  Сега баш да видиме со каков состав ќе излезе Валверде викендов. Де Јонг мора да го врати на ДМ, Артур лево а десната страна да ја ора...
 • Bobi FCB
  Bobi FCB одговори на темата UEFA Champions League [2019/20].
  Абе нели им јавуваат од Вар собата ? Мислам дека Скомина му се обрати на некој од играчиве на Интер, дека чека инструкции од Вар собата...
 • Bobi FCB
  Bobi FCB одговори на темата UEFA Champions League [2019/20].
  Боље си беа Интер у прво, глупо е за тоа воопшто да се разговара. Барса немаше ни полу шанса не па нешто повеќе. Имаа статистички повеќе...
 • Bobi FCB
  Bobi FCB одговори на темата Фан Клуб: Барселона.
  Лично сакам да не напунат, само така ќе лета кретенов. На ништо не личи ова. Резил игра сезонава. Не дека ланската изгледавме бог знае...
 • Bobi FCB
  Bobi FCB реагираше на објавата на Beck's во темата Фан Клуб: Барселона со Ми се допаѓа Ми се допаѓа.
  Toa se mislam celo poluvreme. Neka izgubat samo neka leta kretenot Sent from my iPhone using Tapatalk
 • Bobi FCB
  Bobi FCB одговори на темата Фан Клуб: Барселона.
  За грев сме. Имаме среќа / или несреќа ( за кого како) што не сме напунети до сега.
 • Bobi FCB
  Bobi FCB реагираше на објавата на Stefan-kobe во темата UEFA Champions League [2019/20] со Ми се допаѓа Ми се допаѓа.
  Majko mila:popce:
 • Bobi FCB
  Bobi FCB реагираше на објавата на Colt Willcox во темата Фан клуб - РК Вардар со Ми се допаѓа Ми се допаѓа.
  Навистина не знам што досудија судиите во случајот, чист гол си беше. Мислам дека тоа беше гол за израмнување или максимум за водство...
На врв Bottom