Recent Content by Aleksandar91

  1. Aleksandar91

    Фудбалски/трансфер дискусии

    Како може да го ставиш Јуве во реченица со Псж и Реал. Па Ериксен никогаш не би играл за арамии.
  2. Aleksandar91

    Фан Клуб: Интер

    Класичен зип-зап брат.
  3. Aleksandar91

    Ракометната репрезентација на Македонија (мажи)

    Абе мрзи невидени сме, како народ општо. Колку сака нека не е талентиран некој, абе физички ќе се спреми и ќе вежба како што се вежба и ќе биде нешто од него. Не може бе магарина од по 190цм да играат како пички и да губат дуели толку лесно. Значи во трк грамада од 190цм ја запираат лабаво. Или...
  4. Aleksandar91

    Фан Клуб: Интер

    Ми се сери од овие муабетиве ''Од Кандрева секако поарен ќе е"' И за Лазаро и Бираги ги слушав овие муабети, како и за еден куп пропали фудбалери што ни ги носеле во минатото. Секако ќе биде, како не. Доколку игра наместо Кандрева, важи истото што го реков и за трансферот Спинацола-Политано...
  5. Aleksandar91

    Фан Клуб: Интер

    Мислам дека вторник вечер/среда би се официјализирал трансферот на Ериксен.
  6. Aleksandar91

    Фан Клуб: Интер

    Можеби и ќе потонеме и ќе бидеме на -10 од шампионот и ништо нема да ни менува, ама бодовите со Рома и Парма не можам да им ги простам.
  7. Aleksandar91

    Ракометната репрезентација на Македонија (мажи)

    Како бе 2-3 год? После тоа кој ќе биде мажот што ќе не однеси на СП/ЕП? Демек за 2-3 год ќе произведеме некоја ѕверка? Брат, 10 години пауза не чека, верувај. Доколку работат како што треба со младите, овие што се сека 12-3 год би можеле да ги оправат, не верувам дека стар вол се учи ракомет да...
  8. Aleksandar91

    Фан Клуб: Интер

    Не е крив за голот, не преувеличувајте. Шкриниар и евентуално Бастони може да се криват. Многу паднаа некако. И тој слободниот наЛече што заврши во стативата на 1-1,видете на каков начин го изнуди Лече. Сите чекаа и никој не му одеше на играчот. Можеше комотно да ни го забоди, без слободен да му...
  9. Aleksandar91

    Фан Клуб: Интер

    Лаутаро дно. Не требаше ни да го започне второто. Поарно Еспозито нека го пуштеше, барем ќе се трудеше. Лукаку нели беше донесен да разбива бункери? 0 и од него. За бековиве се е кажано. Бираги еден центаршут не знае да погоди, слободно нека го оставаат. Кандрева како Перо в лево што тргнуваше...
  10. Aleksandar91

    Криминалци и криминални групи во МК

    Штета
  11. Aleksandar91

    Криминалци и криминални групи во МК

    Јас не знам. Слободно напушти го форумов.
  12. Aleksandar91

    Криминалци и криминални групи во МК

    @Macedon1um До кога со овие спинови? Значи ако речам јас: Браво за лавовите и нивната пожртвуваност во 2001, тоа автоматски значи и дека подржувам ако некој од нив во 2007ма отепал невин граѓанин? Што мислиш, кој се поголеми криминалци, Лавовите или УЧК? Кој има повеќе злосторства направено...
  13. Aleksandar91

    Криминалци и криминални групи во МК

    Оти од другата страна не беа криминалци, од таму интелектуалци беа.
  14. Aleksandar91

    Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

    Ртки тркачки. Ама се знае како оди, тој што е на власт се критикува. Иде нов, не чини, се критикува и менуа и тој. Или грешка сум нешто? Овие треба да владеат до крај? Уствари крајот помина пред 1 година.
  15. Aleksandar91

    Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

    Па добро се покажаа со 2 и пол години владеење. Се што ветија остварија. Во ред е што ги браните.
На врв Bottom