Recent Content by 02.05.2012

 1. 0

  Фан клуб: МЗТ Скопје

  Мекич барал 20 минути по текма, за да потпише за МЗТ.
 2. 0

  Фан клуб: МЗТ Скопје

  Нови играчи се Иве Иванов од Задар, и James Woodard.
 3. 0

  Фан Клуб: Вардар

  Пријателе, Мијалков е далеку од паднат...
 4. 0

  Фан клуб: МЗТ Скопје

  Со Марко ко што прочитав негде се договориле, додека Мекич одбил. Тоа беше пред неколку дена, ама уште не официјализирале..
 5. 0

  Навивачки групи во Македонија!

  ФА како група, никогаш не се изјаснувала по интернет, социјални мрежи..Само кога морало. Иначе на погребот на Саздо, имаше 10-15 души нивни членови..
 6. 0

  Навивачки групи во Македонија!

  Ги читав двете страни, и сеуште не ми е јасно, како може да се има толку плитко размислување? Толкава омраза да имаш за да направиш вакво нешто? Барем некоја почит да имаш не кон него (бог да го прости) , него кон себе. Да бидеш свесен дека и тебе истото може да ти се случи. Барем некоја ситна...
 7. 0

  Фан клуб: МЗТ Скопје

  Со Симоновски изглеа не се договориле. Дамјан ќе се изјаснел до Четврток. Јуре во Крка.
 8. 0

  Фан клуб: МЗТ Скопје

  Немој да ме сватиш погрешно, мене најубавите гостувања ми се у Градски Парк, но според твојов одговор "30 години вака се терало, сега не чинело" тогаш што прават нови стадиони,сали низ светов кога претходните 30 години можело да се игра.Управите секогаш ќе прават педерски потези, ние навивачите...
 9. 0

  Фан клуб: МЗТ Скопје

  Според мене во таа сала дербињата се далеку од најдобрите изданиа на ФА во Борис. https://www.youtube.com/watch?v=NUiwdbltQmc https://www.youtube.com/watch?v=1cClREpnFo8 https://www.youtube.com/watch?v=93xq6NYTzdk https://www.youtube.com/watch?v=WBf3xTNm_sk...
 10. 0

  Фан клуб: МЗТ Скопје

  Дечкото сака да ти каже за вашите педерски фори, т.е на докторот форите.Ко што чув управата ваша сакала у Борис ама на бугарот му е страв таму.Од се во ова неможам да сватам дали има нешто навијачко у вашата група ако може уште да се наречете група?Како може да не сакате да се игра у борис кај...
 11. 0

  Фан Клуб: Детроит Пистонс

  Мислам дека е невозможно да се надеваме на плеј-оф.Пет победи ни бегаат Бакс и Визардс.А толку добро ја почнавме сезонава.Иаме основа следна година може добро тимче да напраиме за нешто повеќе.
 12. 0

  Навивачки групи во Македонија!

  Тапанот на Фемили на колку годишно дете му е земено? :) ПС: не го величам ни ова ни тоа за трофеј, но фактот што сега спомињаш години а тогаш како што викаш "прославувавте" и тоа славење у пм ти е многу контрадикторно.Поздрав
 13. 0

  Фан клуб: Работнички

  Тоа е вистината.Можеби може да се играат обични натпревари у Парк, ама дербиња никако не смее да се дозволи.Иако најбољи гостувања се у Парк сепак тоа е жалната вистина.НИКАКО не смеат да дозволат да се играат дербињата и плејофот таму..Нема услови и тоа е тоа.Најбољи би било у Борис да играат...
 14. 0

  Фан клуб: Работнички

  е Е да..
 15. 0

  Навивачки групи во Македонија!

  https://www.youtube.com/watch?v=7E5wxuoU_zA
На врв Bottom