Фан клуб: МЗТ Скопје

Член од
17 јануари 2014
Мислења
500
Поени од реакции
159
Па чуму тогаш страв пријателе да се игра во 2-те најголеми сали како СЦ Јане Сандански и СЦ Борис Трајковски????? И така Градски Парк го отпеал своето она на се личи само на штала упс сала не личи никакви услови не исполнува ;)

АЕРОДРОМ НА НОЗЕ КОГА Е НАЈПОТРЕБНО!

Sent from my Iphone 7
Не говорев за Градски Парк, туку за споредбата меѓу ФА и ЦПБ. Погоре се ставени слики со кои се прави споредба некаква. ФА може да исполни и цела сала и МЗТ сепак да загуби. Истото важи и за Работнички. Квантитет на публика не е исто со квалитет на терен. :)
 
Член од
28 мај 2013
Мислења
40
Поени од реакции
36
Не говорев за Градски Парк, туку за споредбата меѓу ФА и ЦПБ. Погоре се ставени слики со кои се прави споредба некаква. ФА може да исполни и цела сала и МЗТ сепак да загуби. Истото важи и за Работнички. Квантитет на публика не е исто со квалитет на терен. :)
Дечкото сака да ти каже за вашите педерски фори, т.е на докторот форите.Ко што чув управата ваша сакала у Борис ама на бугарот му е страв таму.Од се во ова неможам да сватам дали има нешто навијачко у вашата група ако може уште да се наречете група?Како може да не сакате да се игра у борис кај што ќе има од двете н.г ко што е у аер.За тоа и ве викаме педери, ради вакви педерски ситуации.Земете ја титулата слободно и оваа и следната, на нас ни е побитно навивањето и враќањето на групата кај што и е место.Тоа е нашата титула.

ПС: Порано ми беше мило што пропаднавте ама сега ми е криво, кога ви беше Коки главен тогаш беше најдобро имаше џентлменски договор поштуван од сите, колку души сте/сме сите влагале без разлика на карти.
И уште нешто за крај, гледам горе потенцираш титулите дека се најбитни, само да ти кажам дербиво не го направија титулите туку навивачките групи.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.861
Поени од реакции
11.482
Малце да се убацам али финале од Куп у Борис (2011 или 2012 мислам?), на двете големи трибини крцаше и кај двете навивачки групи. На чоек да му е криво (мене пример) што не сум бил на таа утакмица.
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.306
Поени од реакции
10.320
Првата дерби утакмица што се изигра во Борис беше најдоброто издание на двете навивачки групи во таа сала според мене.
 
Член од
28 мај 2013
Мислења
40
Поени од реакции
36
Првата дерби утакмица што се изигра во Борис беше најдоброто издание на двете навивачки групи во таа сала според мене.
Според мене во таа сала дербињата се далеку од најдобрите изданиа на ФА во Борис.
https://www.youtube.com/watch?v=NUiwdbltQmc
https://www.youtube.com/watch?v=1cClREpnFo8
https://www.youtube.com/watch?v=93xq6NYTzdk
https://www.youtube.com/watch?v=WBf3xTNm_sk
https://www.youtube.com/watch?v=RWpPGr_nvl4
https://www.youtube.com/watch?v=LF17swczXho
https://www.youtube.com/watch?v=zsQjSzoDd-4
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
500
Поени од реакции
159
Дечкото сака да ти каже за вашите педерски фори, т.е на докторот форите.Ко што чув управата ваша сакала у Борис ама на бугарот му е страв таму.Од се во ова неможам да сватам дали има нешто навијачко у вашата група ако може уште да се наречете група?Како може да не сакате да се игра у борис кај што ќе има од двете н.г ко што е у аер.За тоа и ве викаме педери, ради вакви педерски ситуации.Земете ја титулата слободно и оваа и следната, на нас ни е побитно навивањето и враќањето на групата кај што и е место.Тоа е нашата титула.

ПС: Порано ми беше мило што пропаднавте ама сега ми е криво, кога ви беше Коки главен тогаш беше најдобро имаше џентлменски договор поштуван од сите, колку души сте/сме сите влагале без разлика на карти.
И уште нешто за крај, гледам горе потенцираш титулите дека се најбитни, само да ти кажам дербиво не го направија титулите туку навивачките групи.
Тоа за докторот може и да се чаршиски муабети, fake news. Според мене, да ме прашуваш, Работнички нема што да бара да игра во Карпош 3 (во Борис). Работнички треба да си игра во својот дом, колку и да е никаков и помал. Со почит, каква таква, навивачките групи ги прават дербињата, ама титулите го прават клубот (во најголема мера; не велам севкупно). 30 години и кусур, вака се терало во Градски парк, сега не чинело. :)
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Тоа за докторот може и да се чаршиски муабети, fake news. Според мене, да ме прашуваш, Работнички нема што да бара да игра во Карпош 3 (во Борис). Работнички треба да си игра во својот дом, колку и да е никаков и помал. Со почит, каква таква, навивачките групи ги прават дербињата, ама титулите го прават клубот (во најголема мера; не велам севкупно). 30 години и кусур, вака се терало во Градски парк, сега не чинело. :)
Тоа е проблемот, што 30 години вака се тера, цел свет оди напред, само Работнички стои пред 30 години. Ете има проект за да се гради нова сала, додека таа да се направи они ќе мора да играат на друго место, а Борис Трајковски е одлична опција. Не гледам објективни причини да не прифатат дерби да се игра таму, кога и они ќе донесат поголема публика и ќе направат повеќе пари.
 
Член од
23 ноември 2013
Мислења
316
Поени од реакции
165
Тоа за докторот може и да се чаршиски муабети, fake news. Според мене, да ме прашуваш, Работнички нема што да бара да игра во Карпош 3 (во Борис). Работнички треба да си игра во својот дом, колку и да е никаков и помал. Со почит, каква таква, навивачките групи ги прават дербињата, ама титулите го прават клубот (во најголема мера; не велам севкупно). 30 години и кусур, вака се терало во Градски парк, сега не чинело. :)
Па кога има 2 нови сали кои се задоволуваат, зашто да играат каде не работи м.очан семафор или нема ј.ебен тоалет???


Sent from my Iphone 7
 

дЏанго

Gunslinger
Член од
21 август 2010
Мислења
366
Поени од реакции
791
Тоа за докторот може и да се чаршиски муабети, fake news. Според мене, да ме прашуваш, Работнички нема што да бара да игра во Карпош 3 (во Борис). Работнички треба да си игра во својот дом, колку и да е никаков и помал. Со почит, каква таква, навивачките групи ги прават дербињата, ама титулите го прават клубот (во најголема мера; не велам севкупно). 30 години и кусур, вака се терало во Градски парк, сега не чинело. :)
Титулите не го прават клубот голем(ок у некоја мера - ДА, битен фактор се), туку карактерот. А Работнички години наназад игра педерски, те кафези, те (ком)плексигласи, те ебење за карти и сл. Што ако ти кажам дека цела управа на Работнички сака да игра во Борис, а само докторот не сака? Кој е тој голем клуб што е заложник на еден човек - тренер? Кој е тој голем клуб што не и дава достапност на пошироката јавност да присуствува на финале и тоа едно од најголемите(моментално единствено) дерби во државава, а ја има таа можност? Џабе титулите, кога вакви потези го прави клубот на рамниште со Блокотехна и Карпош Соколи.
 
Последно уредено:
Член од
28 мај 2013
Мислења
40
Поени од реакции
36
Тоа за докторот може и да се чаршиски муабети, fake news. Според мене, да ме прашуваш, Работнички нема што да бара да игра во Карпош 3 (во Борис). Работнички треба да си игра во својот дом, колку и да е никаков и помал. Со почит, каква таква, навивачките групи ги прават дербињата, ама титулите го прават клубот (во најголема мера; не велам севкупно). 30 години и кусур, вака се терало во Градски парк, сега не чинело. :)
Немој да ме сватиш погрешно, мене најубавите гостувања ми се у Градски Парк, но според твојов одговор "30 години вака се терало, сега не чинело" тогаш што прават нови стадиони,сали низ светов кога претходните 30 години можело да се игра.Управите секогаш ќе прават педерски потези, ние навивачите треба да се држиме.Нашата управа кога покушавала да праи такви работи СЕКОГАШ имала притисок,закани од нас и за тоа ради НАС си имате карти колку сакате, си имате ејј симпатизери колку сакате, а нашите симпатизери можат да сонуваат да идат у Градски Парк.Е мене тоа ми смета што нема никаков фитбек од ваша страна.Ама ова што го зборам изглеа е научна фантастика за вас.
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
Од најинтересно може да излезе нај(не)интересно и да го е.ат дербито... Незнам колку е познато, до пред некое време пракса беше по 300 карти да одеднаш кога нив не им оди прилог бројката намалија на 200 карти. Ако се толку големи како што се претставуваат нека прифатат да бидат домаќини во СЦ Борис Трајковски плус им е во маало салата така да ќе можеме обострано на реципроцитет по 1000 карти за гостински навивачи па да си ги мериме к.ровите! Доста со бламажи и селски фори ;)

Последното дерби во Аеродром!


Последната утакмица на домашен терен полуфинале плеј оф против Куманово!


Ние какви сме такви сме моментално, но сме ја докажале љубовта во многу ситуации... самоиницијативно последниот куп во Кавадарци ;)



Sent from my Iphone 7
Од 300 на 200 па сега ич карти. Ова не било никогаш, на инциденти од тешки размери секогаш имало гостински навивачи и никогаш не помислувал некој забрани да става. Ова ли е "големиот" клуб работнички? Со тоа што глупавиот се гордее, паметниот се срами. Потег за закопување на дербито.
 
Последно уредено:
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Секако од мзт нема да останат покуси и тие ќе забранат гостински навивачи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom