Recent Content by МаксАлегри

 1. МаксАлегри

  Фан Клуб: Јувентус

  Ете, Елкан ја потврдил позицијата.
 2. МаксАлегри

  Фан Клуб: Јувентус

  Елкан не ја прифатил.
 3. МаксАлегри

  Serie A 2022/2023

  Зависит која методологија е користена при пресметка, што све е земено во обзир и кој период. Кога се бројки во прашање, хартија све трпи.
 4. МаксАлегри

  Serie A 2022/2023

  Овај па кастиел ретардираниов ни два збора не знае да прочита, битно смајли ќе ми реди на постови.
 5. МаксАлегри

  Serie A 2022/2023

  Еве 24 часа и никој не прочитал што е работата. Телото што го обвинува на Јуве за лажно претставување на добивки/загуби израчунале дека треба да пријават поголема загуба за да нема санкции, тие 200 и нешто милиони што се споменуваат, Ањели и Елкан биле против. Други членови на бордот биле...
 6. МаксАлегри

  Фан Клуб: Јувентус

  :нинџ:
 7. МаксАлегри

  Serie A 2022/2023

  Сон ви е тоа да се повтори, а нема.
 8. МаксАлегри

  Serie A 2022/2023

  Ајде пошо ти пиша ќе се распуштат како клуб и нема веќе да постои. Веќе прочита Елкан и сериозно размислува за твоите зборови.
 9. МаксАлегри

  СП 2022 Катар - генерална дискусија

  Не знам што ви е смешно, јасно е што треба да се одлучи со првенството, тоа што за вакви како вас да се задоволни ќе се додаваат чипичан репрезентации и ќе се гледаат утакмици меѓу Грузија и Ел Салвадор ќе донесе пад на квалитетот на фудбалот е друг проблем.
 10. МаксАлегри

  СП 2022 Катар - генерална дискусија

  Поентата е да се круниса најдобриот тим во светот, а не да има изненадување. Нема логика С.Арабија да е меѓу најдобрите 8 во светот со три победи на турнир натпреварување.
 11. МаксАлегри

  СП 2022 Катар - генерална дискусија

  Костарика не заслужи победа, ни нерешено. Според мене ваков формат на првенството не дава вистинска слика кој е најдобар во светот, премалку утакмици се играат, со цела технологија и анализи лесно се наоѓаат слаби точки во противничкиот тим и се искористуваат, но тоа не мора да значи дека...
 12. МаксАлегри

  СП 2022 Катар - генерална дискусија

  Мртво првенство до сега, ни голови ништо.
 13. МаксАлегри

  Добивка

  Na Argentina kolku izgore?
 14. МаксАлегри

  СП 2022 Катар - генерална дискусија

  Јас си стојам на зборот дека нема да има изненадување. Големите европски репрезентации ќе се прошетаат низ групиве, заедно со Бразил и Аргентина.
На врв Bottom