Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување
Член од
8 август 2013
Мислења
1.183
Поени од реакции
1.712
Пројдов низ стотици коментари на FB да видам дали ќе најдам барем еден Албанец што ги осудува тројцава лопови, но џабе. Ништо. Тигрите биле виновни, шкиите (пејоративен збор за Каури) биле нацисти што апселе низ автохтони шќип средини, репресии имало врз Албанците итн. А тоа што опљачкале нешто во Кисела Вода го забораваат. Едноставно Албанците се докажаа дека нејќат мир со Каурите, секогаш се прават жртви и секогаш ги бранат своите криминалци, иако според Куранот сè е тоа најстрого забрането, а иронично се најголеми ,,верници" што се клањаат 5 пати на ден на Алах. Алах кој ги казнува крадците, убијците, дивјаците со пекол.
eve jas ke bidam prviot Albanec shto ti ke go gledash shto ke gi osuduva tie 3 lopovi.

Vo Skopje ima epten mnogu kradci, vaka kradci niz domovi ili duqani. Kaj beshe policijata do sega, na SDS mnogu rano mu teknuval da zeme akcija za niv.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.527
Поени од реакции
5.067
eve jas ke bidam prviot Albanec shto ti ke go gledash shto ke gi osuduva tie 3 lopovi.

Vo Skopje ima epten mnogu kradci, vaka kradci niz domovi ili duqani. Kaj beshe policijata do sega, na SDS mnogu rano mu teknuval da zeme akcija za niv.
Не се рачуна твоето осудување, треба со кирилица, вака со латиница дури и мене ми личи на цинизам.
Знаат веќе каурите дека ние сме терористи сите до еден, џабе се обидуваш.
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.183
Поени од реакции
1.712
Не се рачуна твоето осудување, треба со кирилица, вака со латиница дури и мене ми личи на цинизам.
Знаат веќе каурите дека ние сме терористи сите до еден, џабе се обидуваш.
pa ne me interesira nivnoto mislenje, jas toa go pisuev bidejki stvarno toa go mislam. Covekot rabotel cell zhivot, za eden obicen kloshar da mu krade se shto on rabotel. Pa neka bide ova na billo koji bukvi, pak treba da se osuduva.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.772
Поени од реакции
82.788
Секој што верува дека Македонија може да биде држава на соживот помеѓу Албанците и Македонците е птица која се вика ној (ostrich). Секој што мисли дека Албанците работат за добробит на нашата држава Македонија, длабоко ја закопал главата во песокот. Тоа се ноевите. Но има Македонци, на кои главата наместо во песок им е закопана во торба со бакшиш.

Овие вториве се тие што може да ја уништат Македонија, ако не бидат спречени на време.

 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
2.507
Поени од реакции
5.263
Секој што верува дека Македонија може да биде држава на соживот помеѓу Албанците и Македонците е птица која се вика ној (ostrich). Секој што мисли дека Албанците работат за добробит на нашата држава Македонија, длабоко ја закопал главата во песокот. Тоа се ноевите. Но има Македонци, на кои главата наместо во песок им е закопана во торба со бакшиш.

Овие вториве се тие што може да ја уништат Македонија, ако не бидат спречени на време.

Јас мислам дека има некој договор под маса од западот со кој се мамат сдс и дпне за албанците, демек ни даваат на нас македонците некои гаранции, а во меѓувреме и еу и сад ги подржуваат шизофрените политики на албанците, грците и бугарите, и децата веќе гледаат и разбираат дека се работи на разнебитување на државава или ако неможе да се подели државата да се уништи македонскиот народ и нација како титуларна во неа.
Но како што кажа грујо, шилото лево десно дупи ама вистината ќе исплива.
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.512
Поени од реакции
4.631
Јас мислам дека има некој договор под маса од западот со кој се мамат сдс и дпне за албанците, демек ни даваат на нас македонците некои гаранции, а во меѓувреме и еу и сад ги подржуваат шизофрените политики на албанците, грците и бугарите, и децата веќе гледаат и разбираат дека се работи на разнебитување на државава или ако неможе да се подели државата да се уништи македонскиот народ и нација како титуларна во неа.
Но како што кажа грујо, шилото лево десно дупи ама вистината ќе исплива.
Трагедијата македонска е во тоа што тековно, „стратешкиот партнер„ привидно е загрижен за „нашата земјата„, а во позадина, нашите веќе вековни непријатели „одработуваат„ на наша штета...а во реалноста, Македонија се празни, преку непрекинатото отселување.

Вистината ја знаеме и без Грујо да ни ја каже...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.772
Поени од реакции
82.788
pa ne me interesira nivnoto mislenje, jas toa go pisuev bidejki stvarno toa go mislam. Covekot rabotel cell zhivot, za eden obicen kloshar da mu krade se shto on rabotel. Pa neka bide ova na billo koji bukvi, pak treba da se osuduva.
Вие треба само малку да се примирите, да не праите ептен срања до избори. Можете вака на Бадник на каурите да им пљачкате за да им пренесете порука, али немојте оноа со убивање на каурчиња, колку и да ви личи примамливо. Американците ќе сакаат да покажат пред избори дека божем подеднакво важат законите у Илиридава за сите, за да гласаат глупите каури за СДСМ пак. После избори пак ВМРО и СДСМ ќе ви ги пушат, не се секирајте.
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
2.507
Поени од реакции
5.263
Член од
19 февруари 2023
Мислења
2.507
Поени од реакции
5.263
Мислев барем од февруари ќе се почне со вакви работи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom