Исчезнати лица

Член од
20 септември 2022
Мислења
1.825
Поени од реакции
6.902
Бришете ова не дај не трескајте глуписти леееееееееелеее ретардиран народ мајко мила. Ццццццц

Да им ебам све најмило и на овие Патриотско кои и да се куртони мртви. Мамето да ви го ебам ако читате, а читате пички глупи.
Сè е можно, нека покаже истрагата кои се куртони, а кои не.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.209
Поени од реакции
20.889
Пишував и претходно вакво сценарио. Можда таткото бил заглавен кај Палчо и единствен начин да се спаси и да го врати долгот е да ја жртвува ќерка му да биде киднапирана за да земат пари од дедото.
Мене не ми е верно дека овие ликови толку му се заканиле да овој мора принудно да се реши на таков чекор. Види ги какви се, едноставно не одговараат на профил на сериозен киднапер и убиец. Овие да ми се заканат по дете, има со шамари да ги убијам.
Мене уште не ми е верно родител свесно да се нафати на ваков начин за изнудување пари, сопствено дете да користи како алатка. Инаку, за некој да е спремен да ти убие член на фамилија, не мора да изгледа профи, доволно е да е дебил безмозочен, како овие.

Доколку било закана, ме чуди како не успеал да надмудри вакви дебили, зошто посегнал по ваков очајнички потег!? Толку ли бил усран и не успеал да размислува рационално!? Мислам дека има уште нејасни нешта во овој дел, се надевам ќе се откријат наредниве денови, засега има само шпекулации и испревртени информации.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.264
Поени од реакции
57.281
Сè е можно, нека покаже истрагата кои се куртони, а кои не.
Нема потреба од секаква случка да се повлекуваат паралели со тајни служби, странски држави, дефокус на јавноста и слични забегани теории.

Кои црни странски возила кои пичке материне, 150 снимки имаат од цитроенот како се развозува, како купуваат гориво и слично.

Времето ќе покажело, боже мили.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.299
Ja pratam temava od pocetokot i ne ni planirav da pisham vo nea ama ova e edno mislenje koe mi ostana vo memorija i e slika i prilika za toa kakvo dno probivame nie kako lugje i nacija.
Ако мојава хипотеза ти е пробивање на дно..
Тогаш имаш facts stranger than fiction!

Иди објаснувај како може родител да постапи така… па тек после коментирај туѓи хипотези.
 
Член од
28 октомври 2021
Мислења
1.097
Поени од реакции
2.155
Мене уште не ми е верно родител свесно да се нафати на ваков начин за изнудување пари, сопствено дете да користи како алатка. Инаку, за некој да е спремен да ти убие член на фамилија, не мора да изгледа профи, доволно е да е дебил безмозочен, како овие.

Доколку било закана, ме чуди како не успеал да надмудри вакви дебили, зошто посегнал по ваков очајнички потег!? Толку ли бил усран и не успеал да размислува рационално!? Мислам дека има уште нејасни нешта во овој дел, се надевам ќе се откријат наредниве денови, засега има само шпекулации и испревртени информации.
Си бил во контакт со коцкар и наркоман па да видиш од прва рака колку не имаат никаква емпатија и додир со реалност?

Иначе нема логика дека ја имаат убиено затоа што испаничиле поради потрагата, ако е тоа имале инфо дека се пријавени во полиција, или од станица или од таткото, таа била убиена во 10ч а скоро цела јавност разбра покасно кога мајката нејзина пиша на ФБ.

Според мене главен осомничен и одговорен за нејзината смрт треба да биде нејзиниот татко.

Никакво оправдување нема наркоманот.
 

Coca Cola

Пашламарка
Член од
4 јануари 2009
Мислења
924
Поени од реакции
1.516
Кој е петиот што е осомничен?
Палчо,Влатко,Велибор,Таткото, и ?
https://www.facebook.com/profile.php?id=100007889807137 - велибор манев
https://www.facebook.com/bore.videvski - боре видевски каратистот
https://www.facebook.com/vlatko.kesisev - влатко кешишев фаца убица
Палчо
Таткото
И овие двајца ги спомнуваа ама не знам што се случи со нив:


сите се од истата секта
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.064
Поени од реакции
80.949
Druze ako ova se patriotite na Makedonija, cuvari na se sto e Makedonsko togas najpametno da se samoraspushtime kako drzava.
Brishi narod, brishi ime, spakuvaj se i site da si begame po negde.
Патриотите не ги барајте помеѓу луѓе кои биле на позиција генерални секретари на СДСМ. И ти и онаа алкаедана чослмо или како и да се вика.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.282
Поени од реакции
16.308
Каде има тема Исчезнати лица? Сакам да постирам за исчезнати лица, ова е случај на убиство, а не исчезнати лица. Зошто во меѓувреме исчезнуваат уште.
Ако исчезнал уште некој у меѓувреме пријави у полиција.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.552
Поени од реакции
5.575
Сега веќе се знае дека дедото на девојчето имал многу пари , бил директор на времето и имал пет стана и затоа таткото кој бил во долгови и му дужел на Палчо прифатил да се киднапира ќерка му и да изнудат пари од дедото на девојчето ..

Но работата тргнала наопаку и Палчо го убил девојчево веројатно без да знае таткото , во секој случај таткото е клаисчен идиот .
 
Член од
5 септември 2021
Мислења
30
Поени од реакции
174
Незнам зошто во овој случај се напаѓа министеров, иако и јас сум против неговата партија сосема е нормално да ги немаат сите информации за предметот кој сеуште се истражува, толку многу луѓе се инволвирани и убиства што се случуваат на разни локации, до целосна слика што навистина се случило може да трае од денови, недели, месеци а некогаш и години.
Незнае да се изрази човекот, нема течна мисла, има долги паузи меѓу одредени зборови и нема целина неговиот говор. Сето тоа раѓа фрустрации и за тоа го напаѓаат
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.133
Поени од реакции
15.979
Go pratev slucajot, go gledav presot sea, se vozdrzuvav od komentari, zaso nemam poima so mozelo da bide, a mnogu me nerviraat rekla kazala.

Najjaki mi se ovie so javno negde mora da kazat deka ne spiele, mislele, mn im bilo tesko od slucajov... ok odjebete posteno. Vo krizi sekogas gi imas ligusite da svrtat paznja kon sebe, ne se sekirajte nema da ve zaboravime deka postoite.

Nekoj pisa deka nemalo glupi psihopati. Ima mnogu pametni I organizirani, ama ima definitivno glupi I skroz neorganizirani. Vtorive gi fakaat. Ne mora da ima visoko iq, za da e poremeten covek.
Ovie site izgledaat na nisko inteligentni, apla glupi I podvodlivi idioti. Osven liderot, toj bar bil pameten dovolno da im zbrise na nasive jaki policiski sluzbi navreme. Ropaci use malce dojdeni do umiracka utepaa dete ej.

A nakraj, tatkovo. Iako toj fizicki ne ja ubil, spored mene toj e najvinoven I toj e prv za metak. Covek so bukvalno od nego idis, so treba da te gleda, pazi I da te vodi vo svetov, resava deka e ok idejata da te dade, da potenciram, zensko dete, na eban posluzavnik na banda od kriminalci. Neso so na zenski svet mu e mozda najgolen kosmar, so mislel deka ke I pravat? Facata na obivinitelot koga eden od novinarive prasa vo so sostojba e pronajdeno teloto, bese dovolna.

Otsekogas sum gi smetala pijancistata, kockarite, narkomancinjata, za shlajm na opstestvoto, no obicno lugeto gi zalat, kako onie kutrite dusi bile za greota, depresivni, ednostavno bile predobri za ovoj los svet. Zimi takvoto. Posebicni stvorenja od zavisnici, nema! Rasturaat celi familii, zagrozuvaat kup bliski, a vo slucajov, toa bas go gledame vo ekstrem.
 
Член од
19 април 2012
Мислења
429
Поени од реакции
681
Пресов што се одржа, подобро и да не се одржеше, оти очигледно немаат доволно информации во самата истрага, а излегуваат да држат прес и да одговораат на новинарски прашања(кои беа прилично глупи, ама очекувано од нашите новинари).

Многу од одговорите што ги даваа беа нејасни и нецелосни, најмногу поради тоа што делува како да немаат доволно докази, односно конкретни докази иако имаат притворени осомничени лица.
Изминативе денови изјавија дека направиле повеќе разговори, претреси и добавување на информации и докази, но на пресов што го одржаа некако не делуваше така бидејќи се уште не го знаат мотивот зошто нажалост се убиени и киднапирани дедото од Велес и Вања, освен тоа што го имаат класифицирано како користољубие за кое што не дадоа конкретен одговор дека стварно е тоа.

Друга работа, особено со киднапирањето на Вања, не ми е јасно како во влез ја киднапирале Вања без да се вознемири зградата каде што е киднапирана, бидејќи како што кажаа, била врзана, ставена во вреќа за спиење и потоа ставена во гепекот на ситроенот.
Таква работа да направиш сигурно не е малку работа, бидејќи девојчето е 175цм, и се тоа во влез да го правиш без притоа никој, апсолутно никој да не излезе во тој интервал кога се одлучиле да ја киднапираат и без да испушти глас...
Линк: Спасовски: Девојчето со врзани раце и нозе е ставено во вреќа за спиење и убиено

Потоа го имаме делот и со возилото на дедото за кое што немале трага тие денови, или како што кажаа не ни знаеле дека имале возило кое било во сопственост на дедото за кое било некако извозено до Скопје и потоа преминато на еден тон камери низ центарот само за да ја киднапираат Вања и да прават изнуда.

Следува другото што го кажаа, а нема смисла, или не се изразија како што треба, а тоа е дека го направиле во страв и дека потоа ќе барале изнуда, едноставно како ќе го правиш тоа кога сите ќе бидат свртени кон извршеното убиство?

Не знаат дали и таткото е инволвиран или не, бидејќи од една страна наводно комуницирал им давал податоци, а од друга страна не знаат дали е така...

Во превод, детективите изминативе саати од кога ги приведоа, а и во претходните разговори што ги имале со потенцијалните осомничени испаѓа дека не си ја завршиле работата за да дознаат кој бил мотивот за ова да го направат и да убијат две личности на свиреп начин.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom