Исчезнати лица

Член од
12 април 2013
Мислења
5
Поени од реакции
27
Ама која е веројатноста да се замараат со два случаи истовремено.
Јас мислам дека можно е да се поврзани случаите и Вања е колатерална штета. Читав за тоа дека наводно тој Палчо се познавал со убиениот и имале нешто околу тие ископи на злато, можно е и некој близок на Вања да имал удел во тоа па дејствоото заминало во погрешен правец.

Заминавме и ние ептен далеку со шпекулациите ама тоа е, сон не ме фаќа мене, ќе дознаеме утре и ваљда ќе ни се разјаснат некои работи
pred izbori se sobiraat pari drugar, koj ke gi sponozorira vakvite ideologii, ke zastane nekoj, nemaat pari za reklama na fb, ne pa za kampanja, spamiraat po internet preku botovi. Planski rabotele, na niv mozokot im e ispran, samo sledat naredbi. Nemaat tie kapacitet da isplaniraat do detal raboti, ednostavno amaterski dejstvuvaat, a rabotite trgaat naopaku so ubistvoto na devojceto. prvoto e planski, inaku zosto bi go zadrzale avtomobilot.
 
Член од
18 јуни 2021
Мислења
269
Поени од реакции
564
pred izbori se sobiraat pari drugar, koj ke gi sponozorira vakvite ideologii, ke zastane nekoj, nemaat pari za reklama na fb, ne pa za kampanja, spamiraat po internet preku botovi. Planski rabotele, na niv mozokot im e ispran, samo sledat naredbi. Nemaat tie kapacitet da isplaniraat do detal raboti, ednostavno amaterski dejstvuvaat, a rabotite trgaat naopaku so ubistvoto na devojceto. prvoto e planski, inaku zosto bi go zadrzale avtomobilot.
Ова ми прави многу смисла. Типовиве се влезени во некој историски ВМРОвски филм, и барем овие двата ретарди мислам дека се во некој Ќосето-вски филм влезени. Знаејќи како историското ВМРО собирало пари за да ги финансира своите активности, мислам дека ретардиве го користат тоа како морален изговор за грозоморните чинови што се осомничени дека ги извиршиле.

Мислам дека тргнале на монстерска кампања за собирање на пари за спонзорирање на нивната психопатска организација, дополнително овој осомничениот лидер Палчо ми личи на грифтер кој сигурно лично профитирал од сето ова но ги врбувал останатите со некои искривени идеологии.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.320
Поени од реакции
65.296
Не знам дали ти текнува, за убиството во рибниот ресторан во СК?! (Поодамна е!)
Малку обратен случај од овој, каде должник ликвидира лихвари со калаш!
Поентата ми е: меѓу жртвите имаше и еден генерација ми беше. Братучед му бил на Ркулот, а инаку лузер како таксист работеше.
Е баш тој ден, се нафанал да ги вози за ск, да изиграва мафијаш покрај тие.
Го утепаа ни крив ни должен како куче! Остави жена и дете.

Е тоа е што викаат: покрај сувото гори и суровото.
Го спомнав неколку страни поназад, во Биг Фиш, до 7-ца во Аеродром. Му се заканувале на децата. Тони Денковски мислам деке беше ликот. Двајца отидоа како колатерална штета.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.025
Ова ми прави многу смисла. Типовиве се влезени во некој историски ВМРОвски филм, и барем овие двата ретарди мислам дека се во некој Ќосето-вски филм влезени. Знаејќи како историското ВМРО собирало пари за да ги финансира своите активности, мислам дека ретардиве го користат тоа како морален изговор за грозоморните чинови што се осомничени дека ги извиршиле.

Мислам дека тргнале на монстерска кампања за собирање на пари за спонзорирање на нивната психопатска организација, дополнително овој осомничениот лидер Палчо ми личи на грифтер кој сигурно лично профитирал од сето ова но ги врбувал останатите со некои искривени идеологии.
Е оваа теза до некаде фаќа некоја логика за случајот и текот на настаните(ако е оваа целата вистина) но пак ќе кажам едно е да тераш ти муабети со ракија а друго е да тргнеш да го правиш тоа поготово на тие години. Да запалиш некој со идеја да направи некој атентат(обид за таков) на стари години ќе разберам ама да го внесеш некој во филм да киднапира деца навистина е нереална тема.
 
Член од
12 април 2013
Мислења
5
Поени од реакции
27
Ова ми прави многу смисла. Типовиве се влезени во некој историски ВМРОвски филм, и барем овие двата ретарди мислам дека се во некој Ќосето-вски филм влезени. Знаејќи како историското ВМРО собирало пари за да ги финансира своите активности, мислам дека ретардиве го користат тоа како морален изговор за грозоморните чинови што се осомничени дека ги извиршиле.

Мислам дека тргнале на монстерска кампања за собирање на пари за спонзорирање на нивната психопатска организација, дополнително овој осомничениот лидер Палчо ми личи на грифтер кој сигурно лично профитирал од сето ова но ги врбувал останатите со некои искривени идеологии.
nema drug logicki motiv za ovakvi likovi, ispereni mozoci, ideologijata e nejasna za poveketo, mozebi nekoj e upaten, ama za sekunda moze da se oceni deka ne se granici so zdrav razum.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.313
Поени од реакции
8.851
Малце офтопик ќе одам, овие сторителите се ист профил на луѓе како оној шо го отепа соседот заради нарушување на ред и мир, значи кога му отвораш профил и ги гледаш со знамето Вергина, со сабји со некои језиви психопатски содржини, влезени во некој "патриотски" филм .
Во нормална држава овие ќе се уапсени пред да се деси нешто
Toj covek ti ne go poznavas zatoa lupas, toj bese top covek, mene drugar mi bese, zosto I kako se resi na toj cekor ne znam, ne znam kako dojde do toa, ama site na svet da bea kakov toj covek svetov ke bese mnogu poabavo mesto za ziveenje,
Izvinete za off topic.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
16.118
Поени од реакции
18.079
Toj covek ti ne go poznavas zatoa lupas, toj bese top covek, mene drugar mi bese, zosto I kako se resi na toj cekor ne znam, ne znam kako dojde do toa, ama site na svet da bea kakov toj covek svetov ke bese mnogu poabavo mesto za ziveenje,
Izvinete za off topic.
Изгледа ти не си го познавал затоа те чуди како дошло до тоа
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
2.506
Поени од реакции
5.263
Многу во државава вечерва не заспаа, и три дена жалост е малку за колективниот шок.
Toj covek ti ne go poznavas zatoa lupas, toj bese top covek, mene drugar mi bese, zosto I kako se resi na toj cekor ne znam, ne znam kako dojde do toa, ama site na svet da bea kakov toj covek svetov ke bese mnogu poabavo mesto za ziveenje,
Izvinete za off topic.
Кој?
Автоматски споено мислење:

Кој е третиот лик внесен преку гаража што излезе на снимката?
Тренерот
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.025
Toj covek ti ne go poznavas zatoa lupas, toj bese top covek, mene drugar mi bese, zosto I kako se resi na toj cekor ne znam, ne znam kako dojde do toa, ama site na svet da bea kakov toj covek svetov ke bese mnogu poabavo mesto za ziveenje,
Izvinete za off topic.
Човекот од Штип?
 

Knoppix

El Patrón
Член од
16 април 2012
Мислења
723
Поени од реакции
1.908
Многу во државава вечерва не заспаа, и три дена жалост е малку за колективниот шок.

Кој?
Автоматски споено мислење:


Тренерот
Кој е тој, разбрав дека е некој тренер, има ли име презиме или уште не се знае за него.
 
Последно уредено:
Член од
12 април 2013
Мислења
5
Поени од реакции
27
Кој е третиот лик внесен преку гаража што излезе на снимката?
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
2.506
Поени од реакции
5.263
Кој е тој, разбрав дека е некој тренер, има ли име презиме или уште не се знае за него. Прочитав тука на снимкава бил:
Не нема врска со снимката
Боре Видевски мислам но за неко на фејсбук читав дека бил океј лик, ќе видиме утре.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.313
Поени од реакции
8.851
Член од
5 март 2018
Мислења
16.118
Поени од реакции
18.079
Misli sto sakas.
Автоматски споено мислење:


Ne be, zborvime za Spase veljanov, od Veles, covekot sto gi ubi komsiite pred nekolku godini.
Чекај малце оти кашапопара ја напрајвме темата, јас зборам за чоекот од Демир Капија шо го уби соседот и после тоа се самоуби сам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom