Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .
Член од
24 март 2010
Мислења
15.239
Поени од реакции
26.093
Ili uste podobro za DUI.
Sto im fali na DUI na primer.
Ako e rabotata za kako sto velis propast na entitetot severdjanija, DUI ti e sigurica ;) .
Зависи, БДИ може да пресметаат дека Северџанија одговара да преживее за да располагаат со каурски даночни пари.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.541
Поени од реакции
22.603
Работата е што Грујо глумеше мангуп за на крај да го седнат и како попче да си прифати техничка влада и дека ќе изгуби на избори. Сето тоа го направи само да си го спаси газенцето. Едно не ми е јасно за сите што ронат солзи по бегалката од Будимпешта - кој го донесе Мицика на чело на ДПНЕ? Грујо го донесе или мојата покојна баба?
Koj go sedna be levicarce napateno? Sam si sedna, dosadno mu bese?
Abe ti so Mia Kalifa nesto rodnini da ne ste, brat sestra, prvi bracedi taka nesto :cautious:
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.781
Зависи, БДИ може да пресметаат дека Северџанија одговара да преживее за са располагаат со каурски даночни пари.
А сега со чии пари располагаат БДИ, со нивни пари :pos: :pos: :pos: :pos:
Автоматски споено мислење:

Koj go sedna be levicarce napateno? Sam si sedna, dosadno mu bese?
Abe ti so Mia Kalifa nesto rodnini da ne ste, brat sestra, prvi bracedi taka nesto :cautious:
Ауу заборавив дека тебе уште за тоа не ти кажале :pos::pos::pos::pos:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.541
Поени од реакции
22.603
Зависи, БДИ може да пресметаат дека Северџанија одговара да преживее за са располагаат со каурски даночни пари.
I to so velis, ali sepak podobra opcija se od da ne glasas ili da glasas za bivsi sareni kurtoni.
Barem spored mene, ali sekoj so svoj um i matematiki.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.781
со чии пари сега се финансираат општините каде градоначалници се Албанци? Кој мислиш дека ќе ги финансира ако би се одвоиле? Да не мислиш дека тие ќе се запнат пари да даваат за општините?
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.541
Поени од реакции
22.603
А сега со чии пари располагаат БДИ, со нивни пари :pos: :pos: :pos: :pos:
Автоматски споено мислење:


Ауу заборавив дека тебе уште за тоа не ти кажале :pos::pos::pos::pos:
Ne se kurci, pak ke ti ja postiram slikata kade se ljubite so brakjata za vreme na revolucijata.
Odi tamu so Vojo objasnuvaj se, ali kako so gledam i toj te ispostra, ebate ekspertot :pos:
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.239
Поени од реакции
26.093
со чии пари сега се финансираат општините каде градоначалници се Албанци? Кој мислиш дека ќе ги финансира ако би се одвоиле? Да не мислиш дека тие ќе се запнат пари да даваат за општините?
Не те разбирам, како ова што го збориш е различно од тоа што го пишав?

Или ко Апасиев, битно да се урла нешто, не е битно дали има смисла. :D
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.541
Поени од реакции
22.603
Не те разбирам, како ова што го збориш е различно од тоа што го пишав?

Или ко Апасиев, битно да се урла нешто, не е битно дали има смисла. :D
Ne mu zamervaj, levicar e toa, saren kurton :toe:
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.781
10 години поминаа, уште мозокот за туршија го чуваат и сите акции им се базирани на емоции...
а ти гледам со проширени видици. Мислиш дека ДУИ била некаков си решавачки фактор. ДУИ на мочање не одат ако не добијат дозвола од калето.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.239
Поени од реакции
26.093
а ти гледам со проширени видици мислиш дека ДУИ била некаков си решавачки фактор. ДУИ на мочање не одат ако не добијат дозвола од калето.
ДУИ е тоа што Левица сака да стане кога ќе порасне. Според тврдењето на вашиот шеф.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.541
Поени од реакции
22.603
Ne be kurtonce sareno, na nesto postaro, na vasite pocetoci, ovie sega taze se.
Ete poveli
Screenshot_20231009-000810_Chrome.jpg
Tuka Ti so Ljutvi rusite rezim
Screenshot_20231009-000716_Chrome.jpg
Ovde sestra ti se mesa so kulturno vozdignatite brakja i zaedno rusat rezim, posle sto pravea ne navleguvam mada ne e nesto tesko da se pretpostavi ;)
Screenshot_20231008-235514_Chrome.jpg
Ovde na primer deka bevte dvajca bez trojca.
Imam uste sliki ako sakas :sneaky:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom