Криминалци и криминални групи во МК

Член од
25 август 2023
Мислења
299
Поени од реакции
552
O gospoxho Selma prvo aselamu alejkum va rahmatulahi va barakatu. Kako sto rekol nas poslanik Muhamed salalahu alejhi veselam samo Allah e toj sto ke go sudi. Dok ti spies mirno ja se spremam za faxhr. Dok ti go kupuvas obleka vo Ist Gej ja go davam zakhat na xhami. Sigorno i hixhab ne go nosis uopste. Meka samo na slika si go videl a ja sum bil 2 puti ednas za hajj i drugi put za umrah. Nemas ti tolku godini kolku sum ja pravel rakati za salah. Ne go razbiras ti islam kako treba. Muhamed salalahu alejhi veselam go vrsel pljacka na karavani.
isto i dozvoluval robinki za zina ama koj ti go kriv koga ne go citas Kuran:
https://quran.com/4/24?translations=21,95,17,85,22,18,20,19,84,101
Moze rob i robinki zeni da go poseduvas i da go prodavas i sam on go imal robinki koga go osvojuval nekoj mesto. Haram e koga se muslimani halal e koga ne se Allah toa go kazuval se ubavo pisuva vo tafsiri ama koj da go cita. Taka da gospoxho Selma ne e ubavo da go zborite vaka koga ne go znaete. Pozdrav i do tebe i do nashite braça po vera od tvoe rodno Batinci i poveke da go çitate koleksija na imam Buhari i imam Muslim a bogami i tafsiri na Ibn Kathir. Allah neka ti go pokaze put.
Si go pravel mnogu o brat i ti zosto da si zavisnik od droga ne e mala rab otkazi se vrati se otkazi se vrati se i vo krizi ke otides i peski do kaj dilerot iako e na 100 km od tetovo od tebe
 
Член од
16 август 2018
Мислења
70
Поени од реакции
104
 
Член од
11 ноември 2023
Мислења
50
Поени од реакции
71
Многу мирно деновиве. Заташкување пред бура? Што мислите што ке се случи наредно?
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.306
Поени од реакции
21.653
Многу мирно деновиве. Заташкување пред бура? Што мислите што ке се случи наредно?
Наредно ќе има заладување од почетокот на наредната недела, утрински температури под нулата од понеделник.
 
Член од
8 јануари 2022
Мислења
82
Поени од реакции
238
Член од
11 октомври 2014
Мислења
2.081
Поени од реакции
2.040
Многу мирно деновиве. Заташкување пред бура? Што мислите што ке се случи наредно?
Ти требит да кажиш од прва рука шо спремате со екипата?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom