ВМРО - ДПМНЕ - Политичка Партија

  • Креатор на темата Флеш
  • Време на започнување

Добра е листата на пратеници?!

  • Да

    Гласови: 38 18,6%
  • Не

    Гласови: 138 67,6%
  • Така-така (Делумно)

    Гласови: 28 13,7%

  • Вкупно гласачи
    204
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.777
A кој не вадеше листи во 6ИЕ во 2016 да не го ситни опозицискиот отпор, хммммм, не ми текнува нешто, па кој влегуваше со советници у Влада, СЈО, стварно слаба меморија има народот овде.
Левица на тие избори не доби ни еден пратеник. А ако извадеше имапе 20 сигурно на добие. Оди сега кај Шпицниот да ми ти даде сендвич. Комедија сте вие од Шампитата :pos: :pos: :pos:
 
Последно уредено:

LepiDzoni

Profesionalen ulichen cigan
Член од
25 јули 2014
Мислења
1.349
Поени од реакции
3.474
Okej, znaci da sumirame:
  1. Na Mickovski mu se potrebni 61 pratenik da zacuva ustav
  2. Sharenite kurtoni se glupi ko kur
  3. Nindza, Bogdan i penzionerite vo sobranie, od druga strana bea neizmanipuliran, avtenticen naroden gnev
  4. Dimche e sharen kurton sluga na Zaev
  5. Ovie osum licnosti nikogas ne postoele, niti pak napravile nesto od istorisko znacenje.
  6. Ali za da se zacuva ustavot, na Mickovski mu se potrebni 61 vakvi pratenici.

osumina-pratenici.jpg

Toa e se, da ne ispushtiv neshto?
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.777
Okej, znaci da sumirame:
  1. Na Mickovski mu se potrebni 61 pratenik da zacuva ustav
  2. Sharenite kurtoni se glupi ko kur
  3. Nindza, Bogdan i penzionerite vo sobranie, od druga strana bea neizmanipuliran, avtenticen naroden gnev
  4. Dimche e sharen kurton sluga na Zaev
  5. Ovie osum licnosti nikogas ne postoele, niti pak napravile nesto od istorisko znacenje.
  6. Za da se zacuva ustavot, na Mickovski mu se potrebni 61 vakvi pratenici.

Прегледај го приврзокот 399109

Toa e se, da ne ispushtiv neshto?
Мицко никогаш не рекол дека ќе ги внесе бугарите во уставот а и да рекол тоа било извадено од контекст.
Изборите ќе бидат вонредни како што и предвиде Мицко.
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
3.003
Поени од реакции
7.037
Левица на тие избори не доби ни еден пратеник. А ако извадеше имапе 20 сигурно на добие. Оди сега кај Шпицниот да ми ти даде сендвич. Комедија сте вие од Шампитата :pos: :pos: :pos:
Дали добиле или не добиле пратеник не е поентата, муабетот беше дали Левица некогаш давала поддршка на СДС или не, значи дале и толку, во владина институција како СЈО им седеше Апасиев, ама океј од гласачи на Левица и не очекувам поголем интелектуален дострел, па уште ме направи дпменовец :tapp::tapp:.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.834
Поени од реакции
21.298
Дали добиле или не добиле пратеник не е поентата, муабетот беше дали Левица некогаш давала поддршка на СДС или не, значи дале и толку, во владина институција како СЈО им седеше Апасиев, ама океј од гласачи на Левица и не очекувам поголем интелектуален дострел, па уште ме направи дпменовец :tapp::tapp:.
Pocekaj malce, kaj da e ke ti kazat i koj broj cevli nosis, kolku pati nedelno se kapis , kolku ti trosi kolata gradska i taka.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.777
Дали добиле или не добиле пратеник не е поентата, муабетот беше дали Левица некогаш давала поддршка на СДС или не, значи дале и толку, во владина институција како СЈО им седеше Апасиев, ама океј од гласачи на Левица и не очекувам поголем интелектуален дострел, па уште ме направи дпменовец :tapp::tapp:.
Согласно интелектуалниот капацитет се гледа дека си од кај Шпицниот. Инаку немаше да верглаш глупиости од типот листа на Левица во ИЕ6 или ангажманот на Апасиев во СЈО. Како не ти текна да го спомнеш гласањето на ДМНЕ за северна или коалицијата ДПНЕ СДС на локално а сега и на централно ниво. Изгелда не ти смета ангажманот на Шпицниот како министерче за опозиција во два мандати на владата на ДУИ/СДС
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.834
Поени од реакции
21.298
Овие од Левица пак наместо на нивната, дискутираат на темата за ВМРО-ДПМНЕ. Тоа е се што треба да се знае за односот на силите. :D
Potragicno e sto stama za SDSM od niv. Se spirija dusickite za tie 8 mina, zbor nema za nivnite 49 sto sami si gi glasaa. Isto Apasiev i SJO onaka sramezlivo, a koga SJO gi vleckase po pritvori, zatvori, im se zakanuvase na ovie 8 slaveja, se radvaja, pravdata izleze na povrsina, maicki so SJO nosea, Smrtisa , Lenceto i Kateto kako boginji gi slaveja.
Levicar ne e dvizenje ili partija, dijagnoza e toa.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.724
Поени од реакции
35.201
Potragicno e sto stama za SDSM od niv. Se spirija dusickite za tie 8 mina, zbor nema za nivnite 49 sto sami si gi glasaa. Isto Apasiev i SJO onaka sramezlivo, a koga SJO gi vleckase po pritvori, zatvori, im se zakanuvase na ovie 8 slaveja, se radvaja, pravdata izleze na povrsina, maicki so SJO nosea, Smrtisa , Lenceto i Kateto kako boginji gi slaveja.
Levicar ne e dvizenje ili partija, dijagnoza e toa.
Утре да им се тргнат сите и да им ја дадат цела власт, ќе се чудат на каде да фатат. Освен за чешит твитови, не гледам да имаат појма од ниту еден друг сектор.
 

Roronoa

Македонец
Член од
20 декември 2014
Мислења
61
Поени од реакции
59
Колку треба да си партиски паразити за да одите со whataboutism, правдате и океј сте со тоа дека некој од ваша партија направил грешка бидејќи и друг од друга партија направил грешка. Па уште ги напаѓате другите како вашите да се некомпромитирани. Па ако ставиме на вага гревовите на партиите знаеме како би изгледало тоа...
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.777
Ова на вистинската страна е или на од Левица да го постирам. Поздрав до Мицика.
Автоматски споено мислење:

Нова серија демонтирање на ДПНЕ на Мицика
 
Последно уредено:

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.834
Поени од реакции
21.298
Утре да им се тргнат сите и да им ја дадат цела власт, ќе се чудат на каде да фатат. Освен за чешит твитови, не гледам да имаат појма од ниту еден друг сектор.
Kako se zasileni, pak so bombi ke pocnat.
Ce si lezite muabetot, nema pravda nema mir.
Dusicki :(
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.777

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.834
Поени од реакции
21.298
Jas go vidov na Apasiev i na sareno kurtoncite.
I uste sekojdnevno go gledame.
Ako e za air, dovolno imam videno.
Sekoj sporedeno so niv e intelektualna velicina.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.777
Jas go vidov na Apasiev i na sareno kurtoncite.
I uste sekojdnevno go gledame.
Ako e za air, dovolno imam videno.
Sekoj sporedeno so niv e intelektualna velicina.
Очигледно ти оставил голем впечаток на Апасиев и сеуште од ум не можеш да го извадиш :pos: :pos: :pos: :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom