Политички случувања во Израел

Член од
29 јуни 2014
Мислења
25.196
Поени од реакции
41.567
Евреи на велигден не убија деца, муслимани што вееја исто знаме на Хамас, па сега ти продолжи да дудлаш, тамам да се навикнеш на вкусот, ќе ти треба да продолжиш да им го дудлаш да другарчињата на Дардан, се наоѓате на темава, синхронизирани, ко од една мајка родени.
Ја никаде не сум оправдал никого, ти оправдуваш тука убиства на илјадници деца со ракети кои фрлаат сечила и им ампутираат делови од тело. Ја би се засрамил да бранам таква страна искрено.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
19.256
Поени од реакции
26.988
Ја никаде не сум оправдал никого, ти оправдуваш тука убиства на илјадници деца со ракети кои фрлаат сечила и им ампутираат делови од тело. Ја би се засрамил да бранам таква страна искрено.
Ти да знаеш да читаш и да употребиш барем две цифри од твојата интелегенција, ќе знаеш што и како бранам и што е уствари тората. Вака ќе си останеш шупелка да те вози кој како стигне.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
25.196
Поени од реакции
41.567
Ти да знаеш да читаш и да употребиш барем две цифри од твојата интелегенција, ќе знаеш што и како бранам и што е уствари тората. Вака ќе си останеш шупелка да те вози кој како стигне.
барем не оправдувам убијци на невини деца како тебе и другиве овде. Замисли тоа да фрлаш ракети со ножеви, тоа е нешто најдолно што некоја нација може да направи.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
19.256
Поени од реакции
26.988
барем не оправдувам убијци на невини деца како тебе и другиве овде. Замисли тоа да фрлаш ракети со ножеви, тоа е нешто најдолно што некоја нација може да направи.
Тоа е… органски си глуп…
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
25.196
Поени од реакции
41.567
Тоа е… органски си глуп…
барем свеста ми е мирна, за разлика од вашата. Убијци оправдувате човече на невини луѓе. Не зборуваме тука за колатерална штета, него буквално егзодус праење со најгнасни можни орудија.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
19.256
Поени од реакции
26.988
барем свеста ми е мирна, за разлика од вашата. Убијци оправдувате човече на невини луѓе. Не зборуваме тука за колатерална штета, него буквално егзодус праење со најгнасни можни орудија.
Свеста ти е мирна кога браниш крволочни убијци на невини жртви на муслиманите ширум светот…. Па да јас не би можел да спијам на пример. Туку по се изгледа дека си торбеш/вахабија, како тенеќе, па затоа ги браниш муслиманите и нивните злодела. Оџата така ти кажа?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
25.196
Поени од реакции
41.567
Свеста ти е мирна кога браниш крволочни убијци на невини жртви на муслиманите ширум светот…. Па да јас не би можел да спијам на пример. Туку по се изгледа дека си торбеш/вахабија, како тенеќе, па затоа ги браниш муслиманите и нивните злодела. Оџата така ти кажа?
јас сум православен. Ти изгледа си забегал настрана од патот на Христа и влегол нечистивиот во тебе па браниш вакви злодела.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
19.256
Поени од реакции
26.988
јас сум православен. Ти изгледа си забегал настрана од патот на Христа и влегол нечистивиот во тебе па браниш вакви злодела.
Православен не си, да беше православен немаше да плукаш по тората. албанец си и сега излезе тоа на виделина. Дупли јузер си на дарданиа. Башка кога дојде време да се бранат злосторствата на исламот, на иста страна со тенеќе и бафра …. Те издаде темава.
 
Последно уредено:
Член од
29 јуни 2014
Мислења
25.196
Поени од реакции
41.567
Православен не си, да беше православен немаше да плукаш по тората. албанец си и сега излезе тоа на виделина. Дупли јузер си на дарданиа. Башка кога дојде време да се брани исламот, на иста страна со тенеќе и бафра …. Те издаде темава.
ти што си штом лапаш израелски ташаци?
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
19.256
Поени од реакции
26.988
ти што си штом лапаш израелски ташаци?
Кај виде дека ги бранам Евреите? Во кој пост реков така треба тоа што го прават?

типичен неписмен козоебач симнат од планина со жути зуби си. Нит знаеш да читаш правилно, нит тоа што си го прочитал си го разбрал ко што треба.
 
Последно уредено:
Член од
29 јуни 2014
Мислења
25.196
Поени од реакции
41.567
Кај виде дека ги бранам Евреите? Во кој пост реков така треба тоа што го прават?

типичен неписмен козоебач симнат од планина со жолти зуби си. Нит знаеш да читаш правилно, нит тоа што си го прочитал си го разбрал ко што треба.
иди лапај таму ташаците на Бен Шапиро и не замарај. Оправдува тука масакри на деца и цели фамилии и ќе ми се правда.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.753
Поени од реакции
32.820
...нит тоа што си го прочитал си го разбрал ко што треба.
Навистина не гледаш дека те трола? :)
Автоматски споено мислење:

Рон, не мора баш сите по ред да се обидуваш да ги тролаш... Или мораш?
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
19.256
Поени од реакции
26.988
иди лапај таму ташаците на Бен Шапиро и не замарај. Оправдува тука масакри на деца и цели фамилии и ќе ми се правда.
Шипо иди таму у палестина да се бориш за исис, ќе ти дадат 70 девици да се рокнеш негде, нема да си инцел веќе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom