Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    683

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.325
Поени од реакции
81.560
Они сиротите со Украина не можат на крај да излезат, со НАТО ќе војувале
Мислиш дека војувањето со НАТО би било како ова во Украина, или мислиш дека можда ќе биде со Сармати и сл.?
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.440
Поени од реакции
2.433
Украинките самите ке сакаат да бидат втора жена само да си имаат муж, или тоа или да се курват по Европа, во русија имаш еден куп повеќе жени, сега по 300 илјади загинати руски војници (според украинска страна) и пола милион украински (според руска страна) ќе има уште повеќе жени, таму ќе биде рај да си машко, нема да биде лошо човек да мигрира таму.
Само колку за споредба во 2 светска војна загинале 9 милиони Руски војници.
Bкупно се пола милион, засега од двете страни. А ако се разгори и накај Полска ете ќе можеш и полјакинки да ќариш, а па коа ќе се вмеша и Германија, мх мх, ете Германки ќе трчаат по тебе, ќе имаш да бираш.
 
Член од
3 јуни 2023
Мислења
650
Поени од реакции
2.201
Тие што ебат ќе ебат и пред да се намали мушката популација во тие земји, а после тоа само уште повеќе ќе ебат.
Тука ние на форумов исто ни се фаќа. :icon_lol:
 
Член од
20 април 2023
Мислења
985
Поени од реакции
2.419
Тие што ебат ќе ебат и пред да се намали мушката популација во тие земји, а после тоа само уште повеќе ќе ебат.
Тука ние на форумов исто ни се фаќа. :icon_lol:
tuka na forumov ocajna ni e najjako pikkje kje ima borba
 
Член од
30 октомври 2022
Мислења
444
Поени од реакции
1.270
евреин од Украина кој слави нацист од СС единица кој гарант
еве ја сликата, дудлачиве сега како ќе ја одбранат, ќе речат не знаел кој бил тој ветеранот.
Како е можно бе украински евреин да слави нацист?Кое лудо време,какво перење на мозоци.
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.440
Поени од реакции
2.433
tuka na forumov ocajna ni e najjako pikkje kje ima borba
Ахахах колку треба мажи да погинат и жени вдовици во црно да се завијат, и жени да спуштаат и спуштаат критериуми за на крај пак да одберат самотија пред тебе и пак и пак да останеш сингл, до крај на живот. Мислам колку треба да си чкарт продукт, створ од машки род за тоа шо ти се случува да ти се случува. :pos: :pos:
 
Член од
4 август 2023
Мислења
373
Поени од реакции
940
Они сиротите со Украина не можат на крај да излезат, со НАТО ќе војувале
Tоа е неверојатно глупа логика, но некако ти одговара. Затоа што војната на Русија со НАТО ќе се води како оваа прокси војна во Украина, се ќе биде исто.

Експертот наш за војни. Си видел ти војна во Спасувајќи го војникот Рајан.
 
Член од
20 април 2023
Мислења
985
Поени од реакции
2.419
Ахахах колку треба мажи да погинат и жени вдовици во црно да се завијат, и жени да спуштаат и спуштаат критериуми за на крај пак да одберат самотија пред тебе и пак и пак да останеш сингл, до крај на живот. Мислам колку треба да си чкарт продукт, створ од машки род за тоа шо ти се случува да ти се случува. :pos: :pos:
jas odev vo kontekst na muabetot deka tie shto se na forumov se zagreovi pa odma mi tekna na ocajna koja stvarno e ocajna i normalno sekoj saka lesno pikkje zapecheno
i daj ne ja grdi temava, prati nudes vo pp
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.807
Поени од реакции
4.499
Не те рачунав толку прост.
Кога би бил паметен, би знаел дека веќе завршија со Украина лани во март.
Мислиш дека војувањето со НАТО би било како ова во Украина, или мислиш дека можда ќе биде со Сармати и сл.?
Tоа е неверојатно глупа логика, но некако ти одговара. Затоа што војната на Русија со НАТО ќе се води како оваа прокси војна во Украина, се ќе биде исто.

Експертот наш за војни. Си видел ти војна во Спасувајќи го војникот Рајан.
Длабоко се извинувам што не ги исполнив вашите ценети очекувања на паметноќа и супер војник, т.н. Ќептејн Мерика
Воедно сум пресреќен што не ги исполнив вашите ценети очекувања на паметноќа и супер војник.

ден не мине да не ви е нуклеарка во главата, веќе носталгија ве пука година и половина за тие сакани оружјенца.
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.440
Поени од реакции
2.433
jas odev vo kontekst na muabetot deka tie shto se na forumov se zagreovi pa odma mi tekna na ocajna koja stvarno e ocajna i normalno sekoj saka lesno pikkje zapecheno
i daj ne ja grdi temava, prati nudes vo pp
Не сум НАЈочајна, туку само очајна, мислам чекај кога ќе се појави НАЈочајна пробај си кај неа ама тешко и таму да ти успее. Не се створила таа очајност уште. Мислам веќе кога го поврзуваш корисничкото име со ликот, не си ги гледал серијата очајни домаќинки. И шо постираш офтопик.
 
Член од
20 април 2023
Мислења
985
Поени од реакции
2.419
Не сум НАЈочајна, туку само очајна, мислам чекај кога ќе се појави НАЈочајна пробај си кај неа ама тешко и таму да ти успее. Не се створила таа очајност уште. Мислам веќе кога го поврзуваш корисничкото име со ликот, не си ги гледал серијата очајни домаќинки. И шо постираш офтопик.
nema vrska so nikot tvoj, po postovite se glea deka si ochajna, nikot samo go potvrduva toa
 

Kajgana Shop

На врв Bottom