Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    683
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.745
Поени од реакции
4.441
Го уништиле Кемпински хотелот у Одеса, изгледа не планираат русите да го користат ПОСЛЕ.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.821
Ма тоа не ме изненадува, таа идеологија никогаш и не била мртва.
(можеби ако повторно се појави онаа будала,-реис ли беше што беше заборавив, и го “прогласи за умрено“ :pos:)

Мене ме изненадува тоа што толку следбеници на таа црна идеологија има кај нас-меѓу нас Македонците иако никогаш не била својствена за овие простори ама изгледа некој добро се потрудил да посее семе, сега ги гледаме плодовите.
Не е попусто речено дека најсмртоносно нешто е идеологијата, кога еднаш ќе ја посееш биди сигурен дека некогаш ќе береш плодови.
Најфасцинантна работа со нацизмот поврзан со словенските народи е таа потреба на поединци за уништување на сопствениот народ. На традицијата, јазик, култура и т.н. и ќе го видиш кај северџаниве(комуњари претежно). Не џабе се солидаризираат со бандерашиве у Украина.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.981
Поени од реакции
35.952
му аплаудирале на нацист кој се борел за Хитлер. Што дочека светов :icon_lol:
Братов и утре да умре не треба да жали, го вратиле во младоста, каузата е жива и во подем :pijani:
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.821
Го уништиле Кемпински хотелот у Одеса, изгледа не планираат русите да го користат ПОСЛЕ.
Одеса е град кој што бил еден од поважните за време на Руската Империја, трговски центар...не џабе толку многу евреи од секогаш имало таму. Ако Украина исчезнува од мапата редно е да биде руски пак. Штета ќе биде да се разрушува затоа што е нарекуван бисер у Црно Море и Русија ќе си го поврати без борба секако. Вакви ситни разрушувања се неопходни у поглед на борба против нацизмот.
 
Член од
3 март 2021
Мислења
579
Поени од реакции
995
Папапа гледам се иде по план на Русија. :icon_lol:

Инаку само на странава секој ден има минимум 200 потврдени жртви од руска страна, изгледа планот на Путин и велемајсторот Шојгу е да испоубијат се машко во Русија, морам да признаам добро им оди.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Мало прашање за фановите на денацификацијата.

Дали ја поддржувате акцијата на косовската полиција против крајнодесничарската Левијатан во Космет?

Сакам да видам дали сте доследни на каузата...
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.821
Мало прашање за фановите на денацификацијата.

Дали ја поддржувате акцијата на косовската полиција против крајнодесничарската Левијатан во Космет?

Сакам да видам дали сте доследни на каузата...
Нацистичка организација НАТО присилно, непочитувајки резолуции на ОН го окупира Косово и инсталира терористичка организација како власт.
Иако и оваа резолуција е со сила донесена откако неколку недели НАТО убиваше цивили 1999 год по Србија.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.522
Поени од реакции
40.487
Мало прашање за фановите на денацификацијата.

Дали ја поддржувате акцијата на косовската полиција против крајнодесничарската Левијатан во Космет?

Сакам да видам дали сте доследни на каузата...
ова ти е очаен спин од реалниот муабет каде што цел свет му аплаудира на човек што бил во Вафен СС.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Нацистичка организација НАТО присилно, непочитувајки резолуции на ОН го окупира Косово и инсталира терористичка организација како власт.
Иако и оваа резолуција е со сила донесена откако неколку недели НАТО убиваше цивили 1999 год по Србија.
Oстај сега што како, јас поставив концизно и конкретно прашање, ти ми даваш сосема трет одговор. Дали поддржувате нацистички структури а од друга страна држиш до кауза за некоја си денацификација?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom