Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.513
Поени од реакции
7.042
Па добар беше и скромен и поштен на почеток пред да се претвори во скроз обратното покасно. Аман веќе од глумци, сите се научија да глумат од турскине серии.
I togash se "osvesti" OCAJNAVA , Facebook, Instagram... Mazhi so debeli, tanki dolgi kratki, ovo ono i i majkata mu ja rasplaka na coekot. Se raspijanci i se prokocka, po cel den nadvor od doma i na krajot se razvedijaaa.
Sega ocajnava e beter od ocanja a ustvari i fali eden podebel da ja izroka salam pa da i se tresat nozete edno 2-3 denovi.

Eh ocanja, ocanja. Taka kako tebe se pravi od torta lanjo.
I ushte ednash daj kazhi barem edna slucka kade shto ti si mu zgreshila?
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.440
Поени од реакции
2.434
I togash se "osvesti" OCAJNAVA , Facebook, Instagram... Mazhi so debeli, tanki dolgi kratki, ovo ono i i majkata mu ja rasplaka na coekot. Se raspijanci i se prokocka, po cel den nadvor od doma i na krajot se razvedijaaa.
Sega ocajnava e beter od ocanja a ustvari i fali eden podebel da ja izroka salam pa da i se tresat nozete edno 2-3 denovi.

Eh ocanja, ocanja. Taka kako tebe se pravi od torta lanjo.
I ushte ednash daj kazhi barem edna slucka kade shto ti si mu zgreshila?
Попрост и одвратен пост немам прочитано, очиве ми крварат од мозоков што го напунив со идијотско неграматично склопени реченици, отупев. Де поштеди ме од понатамошни бљувотини.
Користи кирилица следен пат, и имај некоја поента во писанието, вака многу неписмено делуваш.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.513
Поени од реакции
7.042
Da be! I jas velam, vistinata boli. Ponekogash tolku mnogu da i ocite pocnuvaat da krvarat :pos:
Ti si prilicno pismena i zatoa mislam deka se si razbra jasno i glasno i bez kirilica!

I po tret pat,
Daj kazhi eden primer kaj shto mu imash zgresheno!

Inace za podsetuvanje;

 
Последно уредено:
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.858
Поени од реакции
10.608
По такви трчате, добрите ви се досадни и одвратни и ги ставате у френдзоун.
Скоро и да беше блиску до суштината ама сепак си во право.
По такви трчаат, НО на помлади години. Потоа кога ќе им се отворат очичките гледаат да се омажат добро за да не се мачат многу во животот ИЛИ вториот тип се оние реализирани со образование и работа ама со АБДАЛ покрај себе во животот кој го оправаат.
„Ќе се смени ради мене, срцка е тој“... и така едно X години.

Дијагноза е во прашање. Не замервајте како машки.

Ретко која жена знае добро да избери, а тие што избрале добро обично имаат квалитетни врски или брак - но за тоа треба да уклучи и бојлер (мозок де) не само емоции.
 
Член од
22 август 2022
Мислења
453
Поени од реакции
1.585
По такви трчате, добрите ви се досадни и одвратни и ги ставате у френдзоун.
Или трчате по богаташи или по насилници и вакви како на сликава, тие што се добри, скромни и поштени не ги гледате и после плачете дека "сите мажи биле исти".
Не се сите мирни дечки добри.
Многу е важно зошто се мирни.
Ако се мирни оти имаат комплекс дека нема што да понудат, неретко од тие излегуваат и тепачи и варачи најголеми.
Оти верност не е да немаш шанси.
Верност е да имаш прилики на сите страни, ама да решиш да си карактер.
Една работа е да си мирен, а друга е да пробуваш да се извадиш со тоа дека си мирен оти си повлечен и искомплексиран оти другите те сметале за досаден.

Ако е фин и изживеан дечко, кој знае што сака, не е досаден и тие баш одма ни ги земаат од под нос и не остануваат на залиха.

Ова е исто како јас да кажам за мажите дека фините и верни девојчиња што не искачаат многу навечер им се досадни. Никаде не сум видела машко да фали женско леле брат верна е, ми поштува фамилија, скромна е, жртва е за мене, мислам дека ако се земеме и нозе ќе ми мие. Одма им станува непривлечна.
Се коментираат оние што се разголуваат и прават лом наоколу оти тие профили коишто толку ги критикувате се мноооогу последени од оние private, со повеќе објавени моменти од набузени селфиња.

Со еден другар зборевме, зафркаваше едно многу фино девојче и по надворешен изглед беше баш убава така класичен тип и таква си беше баш marriage material си знаеше сѐ што треба. Он ми вика ,, А бе, женско малку попровокативно ќе се облече, нема секогаш да ме слуша по мое да биде, некогаш и ќе ме извиси, инаку досадна е. Ако е сѐ по правила, не ми дава повод да ја мислам, да љубоморам, не ми доаѓа ни да ѝ се јавам." Еве го сега, си живее со резултатите од сопствените избори.

На некои стварно не им е потребен маж/жена, така што не мора да уништуваат недужни луѓе и нека си тераат со слични на себе.

И тоа е тоа.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.507
Поени од реакции
5.284
Не у бракот општо, бракот е институција која само те вовлекува во длабоко срање, најоштетени се жените, затоа и највеќе разводи се иницираат од жени, пијаници, коцкари, задолжени, наркоманишта агресивни, мислам реално ептен мал број на мажи се нормални. Многу среќа треба да има чоек да налета на таков, реално не се исплати ризикот што попатно ќе нагазиш и загазиш со некој од горенаведениве и ќе си упропастиш се.
Моментално по кафаните и казината процентуално има повеќе жени од мажи да знаеш а посебно оние сами жени што одат во скапи ресторани одат за да бидат видени пред цела јавност дека се таму а јадењата ги нарачуваат исклучиво за да направат едно 40 фотографии кои ќе ги пуштат на социјалните мрежи.Нивната дегустација е само формалност колку да се рече дека јадат иако не дошле за јадење.Да биде трагедијата поголема само 5% од времето таму разговараат во 4 очи додека 95% секоја се занимава со својот телефон иако седат на иста маса.Ова ти го кажува човек што како втора работа му е доставување храна од ресторани до крајни потрошувачи.
 
Последно уредено:

Лаик

Калдераш
Член од
4 август 2018
Мислења
1.473
Поени од реакции
3.207
Со еден другар зборевме, зафркаваше едно многу фино девојче и по надворешен изглед беше баш убава така класичен тип и таква си беше баш marriage material си знаеше сѐ што треба. Он ми вика ,, А бе, женско малку попровокативно ќе се облече, нема секогаш да ме слуша по мое да биде, некогаш и ќе ме извиси, инаку досадна е. Ако е сѐ по правила, не ми дава повод да ја мислам, да љубоморам, не ми доаѓа ни да ѝ се јавам."
Оваа машко го има изјавено..машала..до сега не сум сретнал од ваков тип на машки со такви изјави..се најдов затечен..
 
Член од
22 август 2022
Мислења
453
Поени од реакции
1.585
Оваа машко го има изјавено..машала..до сега не сум сретнал од ваков тип на машки со такви изјави..се најдов затечен..
Комшија ми беше, а за жал познавам барем петмина со слични размислувања.

Генерал горе убаво кажа, до зрелоста и психолошката стабилност е таа работа со вреднување, со тоа што јас додавам и за двата пола.

Дали знаеш што сакаш и ако знаеш, дали е истото полезно за тебе и ти помага во лична реализација е прашањето
.
И старите генеации имаат удел за креирањето на денешниот мајндсет, они мислеле дека добро прават, ама... :)
Ова е исто ненормално добра поента.
Особено вакви парови, пример премногу авторитативен, строг, студен татко и пожртвувана мајка, толку пожртвувана што и на мажот му станала мајка и го изгубила сјајот на сопруга и што е најтажно мисли дека така треба. Многу често од вакви парови знаат да излезат лоши мажи и жени коишто мислат дека трудот ќе им се исплати макар и на погрешна врата.

Родителите преку личен пример даваат прва лекција на децата како треба еден пар да изгледа, а бидејќи тоа знаење го усвојуваат многу мали и по спонтан пат, им се врежува во потсвеста засекогаш.

Пример, со татко ми секогаш сум имала зрела комуникација и двајцата сме знаеле да надоместиме и да се извиниме за грешки кон другиот. Немало тука хиерархија, ја и да грешам ќе ќутиш. Од мала ме сметаше како зрела индивидуа не ми ни зборуваше бебешки. И тоа ме научи и мене да бидам одговорна за сопствените грешки и да се трудам со дела да ги надоместам и да не ми ни падне на памет да пробувам со мојата семоќна љубов да поправам некоја техничка грешка од машко.
 
Член од
9 август 2023
Мислења
9
Поени од реакции
7
Оти верност не е да немаш шанси.
Верност е да имаш прилики на сите страни, ама да решиш да си карактер.
Дали со ова правило (со кое се согласувам) се оправдува двоумењето/претпазливоста за стапување во брак или сериозна врска со личност што никогаш нема "решено да е карактер" и нема покажано ни намера да го стори тоа?
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.268
Поени од реакции
10.963
Кога се запознаваш со некој го гледаш каков е....пијаница, коцкар и т.н. не се станува преку ноќ. Има еден податок за жените, а тој вика дека жените не знаат да одберат партнер. Тука се наоѓа целиот штос и е главен параметар у равенката.
Стварно не знаат да одберат. Погрешни приорети и очекувања. Генерализација, ама во многу од случаите е така за жал.
 
Член од
22 август 2022
Мислења
453
Поени од реакции
1.585
Дали со ова правило (со кое се согласувам) се оправдува двоумењето/претпазливоста за стапување во брак или сериозна врска со личност што никогаш нема "решено да е карактер" и нема покажано ни намера да го стори тоа?
Па да, оти бракот е заедница на двајца и бара некои традиционални вредности освен ако не е договорено поинаку.
Вака, сега ќе објаснам зошто директно го поврзувам со немање карактер.
Ако вара, партнерот е свесен, од партнерот не се очекува ексклузивност, друго е. Отворен брак е во прашање, којшто иако не го прифаќам за себе, е ситуација во којашто се игра со отворени карти и секој знае на што е. Ко воли, нек изволи.

Ама ти ако од партнерот очекуваш ексклузивност, очекуваш однесување коешто сам избираш да не го пружиш, а во исто време ти да си тераш ќеф зад грб а партнерот да ти трпи психологија на изневерувач дома (оти веќином се нервозни по дома кога вараат), не е убаво и покажува бескарактерност.
Ако единствена причина за стапување во брак е секс, ептен погрешна причина е, оти си носи и одговорности и не секогаш достапност и енергија и услови за некои работи. Некогаш детето ќе се искине од повраќање и температури, пример, на глава ќе треба да му седиш цела ноќ.

Тука останува на тебе да премериш на вагата, дали ти е поважно да маваш рецки и вечито новини да имаш на тоа поле, или да создадеш семејство и дом, нешто твое, твој мал клан во којшто ќе си имаш и љубовник и сопатник и потомци и засолниште од сѐ друго надвор што е една голема лага во споредба со она што го имаш во твоето кралство во тие 4 ѕида.

Ги зборите Арапите, па да ви кажам одма, комшииве овде од другата страна на ходникот се Арапи, втора генерација мигранти и тоа религиозни со 5 пати молење на ден со све. Жената ми е пријателка, многу може да се научи од неа, а и со мене си се многу раат оти со ниедна ситница не можам да вознемирам традиционална фамилија оти самата сум така, без галама, скромен животен стил имам. Иако се религиозни, моногамни се, си имаат две деца и сватовите се договараат од време на време да ги причувуваат за да одат овие по разни тури и прошетки сами, да си го освежуваат бракот. Уште да има таков мајндсет кај наши тешти и све крви, за мерак ќе биде. Поголемо непочитување е жена ти на здрав памет будала да ја праиш одошто некоја новина да иницираш на одредено поле.
 
Последно уредено:
Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.434
Зашто тажно, зарем сексот не е единствената работа што ги поврзува половите? Искрено затоа и се случуваат толку разводи, зашто морало покрај секс демек мажот да ти биде и пријател, и психолог и доктор, и брат и се живо а немате ништо заедничко, реално различни работи не интересираат. Преголеми очекувања водат до разочарување.
Жените се осамостоија и не мораат веќе да бидат служавки него си живеат за свој ќеф.
Треба нешто повеќе од само секс. Те жалам што размислуваш така а сигурен сум вакво мислење пишуваш зошто си длабоко разочарана но ваквиот пристап кон животот не е решение зошто самата сигурно знаеш дека секс без емоции и посебни чуства е само задоволување на моменталните сексуални потреби. Утре се будиш и се чуствуваш како ѓубре. Ова ти зборувам од лично искуство, последните 2 години сум имал секс со преку 50 жени што ги имам собрано по журки, на почеток е возбудливо но после таквиот стил на живот е како дрога што полека те уништува.
 
Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.434
Не се сите мирни дечки добри.
Многу е важно зошто се мирни.
Ако се мирни оти имаат комплекс дека нема што да понудат, неретко од тие излегуваат и тепачи и варачи најголеми.
Оти верност не е да немаш шанси.
Верност е да имаш прилики на сите страни, ама да решиш да си карактер.
Една работа е да си мирен, а друга е да пробуваш да се извадиш со тоа дека си мирен оти си повлечен и искомплексиран оти другите те сметале за досаден.

Ако е фин и изживеан дечко, кој знае што сака, не е досаден и тие баш одма ни ги земаат од под нос и не остануваат на залиха.

Ова е исто како јас да кажам за мажите дека фините и верни девојчиња што не искачаат многу навечер им се досадни. Никаде не сум видела машко да фали женско леле брат верна е, ми поштува фамилија, скромна е, жртва е за мене, мислам дека ако се земеме и нозе ќе ми мие. Одма им станува непривлечна.
Се коментираат оние што се разголуваат и прават лом наоколу оти тие профили коишто толку ги критикувате се мноооогу последени од оние private, со повеќе објавени моменти од набузени селфиња.

Со еден другар зборевме, зафркаваше едно многу фино девојче и по надворешен изглед беше баш убава така класичен тип и таква си беше баш marriage material си знаеше сѐ што треба. Он ми вика ,, А бе, женско малку попровокативно ќе се облече, нема секогаш да ме слуша по мое да биде, некогаш и ќе ме извиси, инаку досадна е. Ако е сѐ по правила, не ми дава повод да ја мислам, да љубоморам, не ми доаѓа ни да ѝ се јавам." Еве го сега, си живее со резултатите од сопствените избори.

На некои стварно не им е потребен маж/жена, така што не мора да уништуваат недужни луѓе и нека си тераат со слични на себе.

И тоа е тоа.
Има многу вистина што викаш дека девојките што се мирни, не зборуват многу и не се однесуват bitchy повеќето од мажите вклучувајќи и мене ги сметаме како досадни. Но тоа не значи дека се верни, напротив мислам дека таквите повеќе измамат во врска. Имаат комплекс од тоа што не многу мажи имаат трпение со нив, што ги сметат за досадни и секој втор што ке нема да се откаже лесно одма им ги шират нозете
 

Kajgana Shop

На врв Bottom