Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.440
Поени од реакции
2.434
Pa ostaj go toj koltukot shto go imash doma i odi perdashise i teraj magareto.
Brak ne e za tebe.
Звучи како наредба?!?
Па го остаив, е не ќе го мазнам.
А за пердашење не ми текнува зошто згадени ми се луѓето општо, а и немам ни потреба така да...
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.513
Поени од реакции
7.042
Звучи како наредба?!?
Па го остаив, е не ќе го мазнам.
А за пердашење не ми текнува зошто згадени ми се луѓето општо, а и немам ни потреба така да...
So vakvi misli kako pogornava ne e ni cudo. I iskreno receno Si go spasila!
Mozhebi ne e ni svesen ama ce mu tekni.A i tebe ce ti tekni samo cekaj duri da nacukash edno 45-50 godini.
Ama togash ce ti bidi kasno
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.440
Поени од реакции
2.434
Ако мисли дека сексот е единствено врзивно средство у бракот, тогаш да.
Не у бракот општо, бракот е институција која само те вовлекува во длабоко срање, најоштетени се жените, затоа и највеќе разводи се иницираат од жени, пијаници, коцкари, задолжени, наркоманишта агресивни, мислам реално ептен мал број на мажи се нормални. Многу среќа треба да има чоек да налета на таков, реално не се исплати ризикот што попатно ќе нагазиш и загазиш со некој од горенаведениве и ќе си упропастиш се.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.822
Звучи како наредба?!?
Па го остаив, е не ќе го мазнам.
А за пердашење не ми текнува зошто згадени ми се луѓето општо, а и немам ни потреба така да...
Затоа кучињата се тука, ич не се гадни.
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.440
Поени од реакции
2.434

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.822
Не у бракот општо, бракот е институција која само те вовлекува во длабоко срање, најоштетени се жените, затоа и највеќе разводи се иницираат од жени, пијаници, коцкари, задолжени, наркоманишта агресивни, мислам реално ептен мал број на мажи се нормални. Многу среќа треба да има чоек да налета на таков, реално не се исплати ризикот што попатно ќе нагазиш и загазиш со некој од горенаведениве и ќе си упропастиш се.
Кога се запознаваш со некој го гледаш каков е....пијаница, коцкар и т.н. не се станува преку ноќ. Има еден податок за жените, а тој вика дека жените не знаат да одберат партнер. Тука се наоѓа целиот штос и е главен параметар у равенката.
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.440
Поени од реакции
2.434
Taka de, ce ti stani so 45-50 jasno zoshto ti treba i kuce i zoshto si go promashila zhivotot.
A i zoshto se raspijancil ili prokockal.
Za silen Mazh treba silna Zhena!!!!
Паметна жена не се мажи, само тоа ќе речам. Не знам шо толку се насрна на мене, звучиш исфрустрирано и како да ти е криво што ете жените се опаметија и поретко се мажат а и се поретко ЌЕ се мажат. Тоа е тоа реалноста е таа. Бракот е институционализирана примитивна озаконета форма на заедништво која ги врбува жените и направен е како мажите да извлекуваат корист експлоатирајќи ги жените. Ама веќе на далеку во изумирање и фала Богу што се ослободивме од тоа.
Автоматски споено мислење:

Кога се запознаваш со некој го гледаш каков е....пијаница, коцкар и т.н. не се станува преку ноќ. Има еден податок за жените, а тој вика дека жените не знаат да одберат партнер. Тука се наоѓа целиот штос и е главен параметар у равенката.
Здраво како си? Јас сум коцкар.
Саид но оне евер.
Ме јебеш или шо?
Кој си ја кажува фалинката бе чоек. Се глумци.
Автоматски споено мислење:

Бирање партнер е чисто губење време, жените треба да се фокусираат на себе и своите квалитети, пред се како подобро да се снајдат на пазарот на трудот а партнер секако ќе дојде за забава, за шеткање за кафенце, за луфтиранција.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.513
Поени од реакции
7.042
Паметна жена не се мажи, само тоа ќе речам. Не знам шо толку се насрна на мене, звучиш исфрустрирано и како да ти е криво што ете жените се опаметија и поретко се мажат а и се поретко ЌЕ се мажат. Тоа е тоа реалноста е таа. Бракот е институционализирана примитивна озаконета форма на заедништво која ги врбува жените и направен е како мажите да извлекуваат корист експлоатирајќи ги жените. Ама веќе на далеку во изумирање и фала Богу што се ослободивме од тоа.
Probuvam da ti gi otvoram ocite!
Ama slabo mi odi! zatoa shto si izvini vaka "pregorena vo mozokot" i samo 25 santimi martadeli ti se vrtat vo glavata.
A za izgovori jasno e deka do utre mozhis da ni kazhuvash!

Da ni kazhish kade TI si mu zgreshila vo tvojot brak!
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.822
Здраво како си? Јас сум коцкар.
Саид но оне евер.
Ме јебеш или шо?
Кој си ја кажува фалинката бе чоек. Се глумци.
Тебе само со стројник требало да те мажат и ќе видеше аир у животот. :D
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.440
Поени од реакции
2.434
Probuvam da ti gi otvoram ocite!
Ama slabo mi odi! zatoa shto si izvini vak pregorena vo mozokot i samo 25 santimi martadeli ti se vrtat vo glavata.
A za izgovori jasno e deka do utre mozhis da ni kazhuvash!

Da ni kazhish kade TI si mu zgreshila vo tvojot brak!
Згрешив шо му верував и бев добра, требаше да покажам заби уште на почеток, како и да е, тоа погоре што го реков е вистината со која живееме. Во Македонија е сеуште заостанатото сфаќање присутно дека мора да се мажиш, заради години или не знам шо, стара мома да не останеш, ама како и се останато ќе си дојде и трендот од запад, ќе сфатат и веќе сфатија, жените дека со мажачката си ствараат големи непотребни трошоци и проблеми од кои после грдни пари даваат да се извлечат, а за изгубено време и живци да не зборам, тотално промашена инвестиција.
 
Член од
5 март 2023
Мислења
431
Поени од реакции
1.745
Не у бракот општо, бракот е институција која само те вовлекува во длабоко срање, најоштетени се жените, затоа и највеќе разводи се иницираат од жени, пијаници, коцкари, задолжени, наркоманишта агресивни, мислам реално ептен мал број на мажи се нормални. Многу среќа треба да има чоек да налета на таков, реално не се исплати ризикот што попатно ќе нагазиш и загазиш со некој од горенаведениве и ќе си упропастиш се.


DPtJVbOVAAEOQg3.jpeg


По такви трчате, добрите ви се досадни и одвратни и ги ставате у френдзоун.
Или трчате по богаташи или по насилници и вакви како на сликава, тие што се добри, скромни и поштени не ги гледате и после плачете дека "сите мажи биле исти".
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.440
Поени од реакции
2.434
Прегледај го приврзокот 388522


По такви трчате, добрите ви се досадни и одвратни и ги ставате у френдзоун.
Или трчате по богаташи или по насилници и вакви како на сликава, тие што се добри, скромни и поштени не ги гледате
Па добар беше и скромен и поштен на почеток пред да се претвори во скроз обратното покасно. Аман веќе од глумци, сите се научија да глумат од турскине серии.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom