Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување
Член од
19 февруари 2023
Мислења
2.131
Поени од реакции
4.768
Отворено прифаќам федерација со Бугарија под услов чистење на шиптaрите од територијата на Македонија што они со 8 раце би прифатиле, штанцаат муниција на тони за Украина за нас ич нема да жалат и секако ерковци амковци и драгољубци (копирајт @курајбер) ќе одат во историја. Во најдобар случај Приштина за Вучич поклон за да не замара отпосле.
Јас мислам дека најдобро сценарио е со помош на соседите да се влезе во бугарија, и секој да си се почасти.
Освен соседите би ги вклучил турција и романија.
 
Член од
28 март 2023
Мислења
640
Поени од реакции
1.004
Јас мислам дека најдобро сценарио е со помош на соседите да се влезе во бугарија, и секој да си се почасти.
Освен соседите би ги вклучил турција и романија.
Сепак погрешно мислиш.
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
2.131
Поени од реакции
4.768
Сепак погрешно мислиш.
Јас не сакам федерација ни на македонија ни во македонија, туку независна македонија, а со бугарите не сакам ни здраво да си кажам.
 
Член од
28 март 2023
Мислења
640
Поени од реакции
1.004
Јас не сакам федерација ни на македонија ни во македонија, туку независна македонија, а со бугарите не сакам ни здраво да си кажам.
А со бугарките? :cool:
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.022
На денешен ден во 2001 е запален манастирот во Лешок. Е сега за оние кои се родени после 2001 или биле бебиња како јас во случајот малку им е измешан редоследот на настаните, што е и нормално затоа што едноставно никој повеќе не зборува за тоа, многу од тие настани се случени како што можам да сфатам низ сите овие години после потпишувањето на рамковниот договор како што е случајот и со манастирот во Лешок. Исто така случајот со мотелот во Челопек, ако не грешам и после договорот имало убиства на полицајци во тој дел на Македонија, убиството на Ванчо во Тетово на кошаркарското игралиште се случува исто така после рамковниот. Не набројувам што сеуште се случило за овие 22 години за рамковниот договор да не важи и некој да проба да го смени, листата ќе биде ненормална долга, имаше Берик на времето направена една таква, нека ја постира пак ако чита да не се заборави. Поентата ми е дека на самиот старт рамковниот веќе не играл никаква улога и не бил почитуван од нивна страна. Тоа е големата слика на соживотот.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.221
Поени од реакции
25.990
Ова мисли на косоварите и аљбин курти? Пошто друга закана не гледам.
Да, на нив мисли. Сериозен внатреалбански судир се случува во моментов, што ние го гледаме и не може да го разбереме, зошто не го пратиме од прва рака.
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
2.131
Поени од реакции
4.768

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.326
Поени од реакции
81.570
Имаш двајца Албанци. Едниот е албанска верзија на Шарпшутер, другиот се залага за Голема Албанија. Кој од нив двајца мислиш дека е нормален човек, а кој е со дијагноза?
Ако морам да бирам, со кој од нив двајца би правел соживот (што и да значи тоа), без расмислување го бирам тој што отворено се залага за Голема Албанија.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.477
Поени од реакции
47.457
Screenshot_2023-08-22-18-39-14-033_com.android.chrome-edit.jpg


Секој ден станувам се поубеден дека сами себе ќе си се решат побрзо и поефикасно од било друг кој што би ги решавал.

За една деценија преку сила, на колена ќе молат за тој минимум ред што го пружал каурот.
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.154
Поени од реакции
2.063
Прегледај го приврзокот 388468


Секој ден станувам се поубеден дека сами себе ќе си се решат побрзо и поефикасно од било друг кој што би ги решавал.

За една деценија преку сила, на колена ќе молат за тој минимум ред што го пружал каурот.
Namerno ne trujat kaurite :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom