Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    695
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.574
Поени од реакции
36.526
Ете и Херсон. Значи пораз е тоа за Русија?
И Запарожје.

Кажи до кога треба да се освои. Да знаеме :D
Не кажав јас, Путин кажа, ама вие изгледа не го слушате.

Па и не ви е јасно какво геополитичко понижување беше тоа со Херсон. Понижување какво што Русија не доживеала во последниве 60 години. Боже мој :D
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.864
Поени од реакции
26.466
Не кажав јас, Путин кажа, ама вие изгледа не го слушате.

Па и не ви е јасно какво геополитичко понижување беше тоа со Херсон. Понижување какво што Русија не доживеала во последниве 60 години. Боже мој :D
Понижување би било кога војната ќе заврши ако заврши вака. Додека не заврши војната е стратешко повлекување само. Керсон во ниедно сценарио нема да остане под Украина и тоа да се брои Руска победа. Само јебига, твојот мајндсет те тера да се фаќаш за сламки. Уживај во Украинската победа...
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.574
Поени од реакции
36.526
Чоек бетер од тенеќе стана лакмус за погрешни мислења. Буквално оди спротивно од сите твои предвидувања и пак не ти доаѓа умот. До пред 2 месеци беше убеден дека до септември ќе го земат Крим.
Да дефинитивно Русија е на одлична патека за победа, впрочем од летово навака Русија константно напредува во Украина.

И фино вака што тоа дека Крим е се уште Руски го сметате за голем успех. Само покажува колку летвичката е падната долу во споредба со пред една година.

Ама ако ќе си легнете на брашното по со време да не ве удираат шокови кога ќе има некаков договор.
Автоматски споено мислење:

Понижување би било кога војната ќе заврши ако заврши вака. Додека не заврши војната е стратешко повлекување само. Керсон во ниедно сценарио нема да остане под Украина и тоа да се брои Руска победа. Само јебига, твојот мајндсет те тера да се фаќаш за сламки. Уживај во Украинската победа...
Ајде кроце по кроце. Часов Јар прво до 2025 година па после ќе видиме како понатака:D
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.539
Поени од реакции
12.410
Не кажав јас, Путин кажа, ама вие изгледа не го слушате.

Па и не ви е јасно какво геополитичко понижување беше тоа со Херсон. Понижување какво што Русија не доживеала во последниве 60 години. Боже мој :D

Што кажал Путин?

Што е тоа понижување на Русија во моментов?

Жити тој богот ете објасни.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.864
Поени од реакции
26.466
Да дефинитивно Русија е на одлична патека за победа, впрочем од летово навака Русија константно напредува во Украина.

И фино вака што тоа дека Крим е се уште Руски го сметате за голем успех. Само покажува колку летвичката е падната долу во споредба со пред една година.

Ама ако ќе си легнете на брашното по со време да не ве удираат шокови кога ќе има некаков договор.
Тебе шокови не те удираат што тресеш зелени цела година, па мене ќе ме удирале, само за Бредлињата пишуваше тука хаику поезија, не па друго. Ти утре само Лвов да им остане на Украинците ќе го тврдиш тоа како голема победа на Украина. А за договор, да беа барем близу до вистината твоеите проекции, не договор, туку капитулација на Русија ќе имаше уште во Јануари.

тенеќе на пример стратешки се повлече од темава, ги нема веќе најавите за снемување на ракети.
 
Член од
20 април 2023
Мислења
985
Поени од реакции
2.420
Да дефинитивно Русија е на одлична патека за победа, впрочем од летово навака Русија константно напредува во Украина.

И фино вака што тоа дека Крим е се уште Руски го сметате за голем успех. Само покажува колку летвичката е падната долу во споредба со пред една година.

Ама ако ќе си легнете на брашното по со време да не ве удираат шокови кога ќе има некаков договор.
Автоматски споено мислење:



Ајде кроце по кроце. Часов Јар прво до 2025 година па после ќе видиме како понатака:D
daj otkazi se od postiranje vo temava, sramota e vakvi blamazi da praish i cherry picking na postovi koi ne go brishat podot so tebe
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.574
Поени од реакции
36.526
Тебе шокови не те удираат што тресеш зелени цела година, па мене ќе ме удирале, само за Бредлињата пишуваше тука хаику поезија, не па друго. Ти утре само Лвов да им остане на Украинците ќе го тврдиш тоа како голема победа на Украина.

тенеќе на пример стратешки се повлече од темава, ги нема веќе најавите за снемување на ракети.
Ненадминливи се вашите шокови тука кога ја дувнаа Русите со покуќнина од Херсон. Едните тажеа, ама ти тогаш тука по темиве правеше гимнастики бетер него ли советска гимнастичарка на олимпијада. Стратешко повлекување било, не бил изгубен, па не бил битен. Па уште сеа ми вели целосно уверен “Херсон во било какво сценарио нема да остане дел од Украина”

Оф мори мајко :pos:

Нормално Тенеке ќе се повлече, виде со какви белосветски шупелки си има работа на темава
Автоматски споено мислење:

Што кажал Путин?

Што е тоа понижување на Русија во моментов?

Жити тој богот ете објасни.
Друже тебе и да ти нацртам нема да ти биде јасно. Вртите лента на темава што ни проруски профили не ја вртат на телеграм.

Ја до тука можам да помогнам. После тоа ќе видите апови, терапии, слични ствари.
Автоматски споено мислење:

daj otkazi se od postiranje vo temava, sramota e vakvi blamazi da praish i cherry picking na postovi koi ne go brishat podot so tebe
Мајка ти ме разубеди да не се откажувам од пишување на темава. Таква жена морам да слушам, знаеш и самиот.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.864
Поени од реакции
26.466
Ненадминливи се вашите шокови тука кога ја дувнаа Русите со покуќнина од Херсон. Едните тажеа, ама ти тогаш тука по темиве правеше гимнастики бетер него ли советска гимнастичарка на олимпијада. Стратешко повлекување било, не бил изгубен, па не бил битен. Па уште сеа ми вели целосно уверен “Херсон во било какво сценарио нема да остане дел од Украина”

Оф мори мајко :pos:

Нормално Тенеке ќе се повлече, виде со какви белосветски шупелки си има работа на темава
Па ако остане Херсон дел од Украина, тоа ќе биде пораз за Русија, не ли читаш што пишав? Еве ќе ти го зголемам фонтот, може не гледаш.
Керсон во ниедно сценарио нема да остане под Украина и тоа да се брои Руска победа.
Уште повеќе, ако Русија не го освои ДнепроПетровск, Харкив, Одеса и Николаев, ќе биде минорна победа за Русија, која не вреди за жртвата. Јас тоа сум го кажал уште од почеток на војната.

Тоа што се случува на дневно ниво, ти го оставам тебе. Радостите што ги имаш, неможат со пари да се купат. А и греота ми е за тебе, за тоа што ќе следи.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.574
Поени од реакции
36.526
Па ако остане Херсон дел од Украина, тоа ќе биде пораз за Русија, не ли читаш што пишав? Еве ќе ти го зголемам фонтот, може не гледаш.
аахахахаха.


Дај кажете кој го прелажа Путин да анектира територија што руската армија не е способна да ја брани :D
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.864
Поени од реакции
26.466
аахахахаха.


Дај кажете кој го прелажа Путин да анектира територија што руската армија не е способна да ја брани :D
Незнам тебе кој те прелажа на нероден Петко капа да му кроиш. Истата оваа ароганција ја имаше за Бредлињата хаикуто кога го пишуваше, како ќе го ослободеле Крим и како Русите немаат како да се бранат ако не им даде северна Кореја муниција.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.574
Поени од реакции
36.526
Незнам тебе кој те прелажа на нероден Петко капа да му кроиш. Истата оваа ароганција ја имаше за Бредлињата хаикуто кога го пишуваше, како ќе го ослободеле Крим и како Русите немаат како да се бранат ако не им даде северна Кореја муниција.
Нека стискаат заби во рововите кај што се бранат. Победата е на повидок. Само уште десет илјади Руси да загинат и руското знаме ќе се вее над Часов Јар.
Автоматски споено мислење:

Ама и бркот од Белорусија ќе влагаше да упеца и он нешто, товареше војска на границата, ама кога виде во каква септичка јама влегоа Русите, реши да седи мадро сега :LOL:
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.864
Поени од реакции
26.466
Мајка ти ме разубеди да не се откажувам од пишување на темава. Таква жена морам да слушам, знаеш и самиот.
Не мора да се нервираш, можеш само да признаеш дека си грешел.
Автоматски споено мислење:

Нормално Тенеке ќе се повлече, виде со какви белосветски шупелки си има работа на темава
Автоматски споено мислење: пред 17 ми
Таква величина во светската геополитика ретко се раѓа, ни ти немаш толку утки направено, дури и пропаста на Британија ради брегзит ако ти ја броиме.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.864
Поени од реакции
26.466
Вртите лента на темава што ни проруски профили не ја вртат на телеграм.
Тебе на пример те пецаа на проруски профили:
Ова се потврди од Rybar. Он сам пишува дека руските магацини за артилериска муниција се празни и дека производството е далеку под нивото на потребите и тоа што се троши на фронтот.
Тоа е кога веруваш во Руски профили, секс ти се дешава, одиш во јуриш ко мува без глава, дека на Русите им снемало оружје и муниција. Исто беше со авионите спремни за десант на Киев.
 
Последно уредено:
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.574
Поени од реакции
36.526
Тебе на пример те пецаа на проруски профили:
Најде на мапа Солци базата кај е? Тоа по кој план е? План Г4?
Автоматски споено мислење:

Тебе на пример те пецаа на проруски профили:
Ама и вака што ми копаш стари постови во недела поручек ужасно ме радува. Сум погодил на право место :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom