Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.858
Поени од реакции
10.607
Мани ти тоа лазе, кажи експертот за финансии од Германија, што рамо до рамо со Заев ќе ја оправаше економијата до каде е ..
Гужви брат на граница, сезона е... Табановце заглави.
Ќе биди.
 
Член од
3 јуни 2023
Мислења
650
Поени од реакции
2.201
Мнозинството во СДС и Дпмне се како Драгољуб, ставени да кликаат таму што ќе им кажат од партија без никакво размислување ни пак ставови. Да намлатат тие 4 години пари од што можат и да гласа тоа што партијата ќе му каже. 70% од пратениците неверувам ни дека читаат што гласаат.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.431
Поени од реакции
37.711
Истиве работи да им ги правеа на овие Србиве со албанско потекло дојдени од Косово, ќе беа први против ЕУ, и Путин ќе го пречекуваа у Мала Речица на коњ.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__
Член од
20 септември 2022
Мислења
1.838
Поени од реакции
6.978
И еве ја прекинаа седницата. Ама немаа муда да стават гласање. Кој знае како сега ќе го притиснат Мицко за ново предавство.
 
Член од
1 јули 2020
Мислења
1.771
Поени од реакции
8.389
А бре Боро, ај погледни малку ама со отворени очи, види кај е и кој е фрчко а каде си и кој си ти. Ок, може да го пцуеш и да го колнеш, да истураш гнев... ама свати бре Боро оти со таков гнев се труеш само самиот себе, фрчко не знае ниту дека постоиш, нит го курац боли за тебе. А ти кутриот, кога мислиш на него од гнев во организмот си лачиш еден куп отрови, се труеш себе си.... и додека фрчко таму некаде на менхетен ужива у скапиот виски, пура и млади и убави пичиња
А бре Лазе, ај погледни малку ама со отворени очи, види кај е и кој е фрчко а каде си и кој си ти. Ок, може да го браниш и идолизираш , да истураш љубов и воспевање небаре е син божји... ама свати бре Лазе оти со такво симпање се труеш само самиот себе, фрчко не знае ниту дека постоиш, нит го курац боли за тебе. А ти кутриот, кога мислиш на него од љубов и идолизирање во гаќите си лачиш еден куп отрови, се труеш себе си.... , додека фрчко таму некаде на менхетен ужива у скапиот виски, пура и млади и убави пичиња.

Каде со овој памет бе комуњарче едно неписмено, небањато. Овие финти врати се во 2012-2016 и продавај им ги на другите болесници што се дружевте. Ќе ми продава некакви приказни за ниски нивоа на хедонизам небаре мислиш мене гајле ќе ми биде.
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
3.008
Поени од реакции
3.752
А бре Лазе, ај погледни малку ама со отворени очи, види кај е и кој е фрчко а каде си и кој си ти. Ок, може да го браниш и идолизираш , да истураш љубов и воспевање небаре е син божји... ама свати бре Лазе оти со такво симпање се труеш само самиот себе, фрчко не знае ниту дека постоиш, нит го курац боли за тебе. А ти кутриот, кога мислиш на него од љубов и идолизирање во гаќите си лачиш еден куп отрови, се труеш себе си.... , додека фрчко таму некаде на менхетен ужива у скапиот виски, пура и млади и убави пичиња.

Каде со овој памет бе комуњарче едно неписмено, небањато. Овие финти врати се во 2012-2016 и продавај им ги на другите болесници што се дружевте. Ќе ми продава некакви приказни за ниски нивоа на хедонизам небаре мислиш мене гајле ќе ми биде.
Од гнев ниту гледаш ниту читаш. Инаку ке видеше дека никаде не го воспевам ниту идолизирам Фрчко. Ич не ми чуе за него ниту за тебе. Само се смеам на твојот гнев, јадосување, заблуда дека некој е крив за тоа каков живот живееш и лажна надеж дека некој Мицко, антоњо или Апасиев ке ти го оправи животот.... земи нешто работи, остај Фрчко, Бранко, заев, Грујо, мицко, Апасиев, путин..убаво им е на нив независно од твоите просерувања по форумов, немаат гајле. Пиши си ти пак по форуми во слободно време, али онака за забава, без гнев, без емоции и трошење енергија...
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
3.008
Поени од реакции
3.752
izvorno kakvo mislenje imate be? Ja mislam ke pomine i ova, ne znam kako ama ke najdat nacin da gi stisnat za jajca.
Слушнав дека се давале по десетина милиони евра за глас. Затоа било ова со бехтел и енка, преку нив да се извлечат тие пари од буџетот. Незнам како ке се изведе циркусот, ама изгледа ке го има ...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.326
Поени од реакции
81.570
Ако до сега не си разбрал дека вмро и Левица се анти албански партии и националисти тогаш џабе читаш, не те бива за политика, смотко некој.
По ова барање за промена на уставот и Албанците после ќе имаат нови барања за промена на уставот.

Инаку, нормално е да има антиалбанско настроение после све што ни направивте овие 20 години. Чудо е како до сега немаше и дозволивме све ова да ни се деси од вас.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom