Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    696
Член од
30 октомври 2021
Мислења
1.563
Поени од реакции
3.675
На крајот, да и честитаме на руската рубља и да и посакаме нови големи успеси - секогаш напред и нагоре.:icon_lol:
DR.jpg
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
16.109
Поени од реакции
36.257
Чекај малку, па нели викавте од 1942 навакај се нацисти. Ќе ви веруваме, ама дај решете се
Автоматски споено мислење:


Сингапур систем? Според тоа што опишуваш како да го опишуваш Сингапур.
Кажи ми само соработката со не-нато држави мислиш на Русија? И ако да, мислиш на РФ пред 2014 или по 2014?
Малку ретардирано е да ти се сојузници сецесионери на 3 твои покраини
Сингапур е еден од примерите каде ваквите методи ја оправија државата.
Ако за Србија не е чудно да го остави Косово на раат (нели тоа бара меѓународна, и ја признаа еден куп држави) зошто да е чудно за Украина?
Еве не и ние имаме договори и сме во ист воен сојуз со Бугарија и Грција, а ни држат територии, небитно дали истите се окупирани пред 10 години, или пред 110.
 
Член од
22 декември 2018
Мислења
449
Поени од реакции
641
На крајот, да и честитаме на руската рубља и да и посакаме нови големи успеси - секогаш напред и нагоре.:icon_lol:
Прегледај го приврзокот 387560
Русите вештачки ја имаат паднато поради продажбата на нафта и енергенси, економијата им функционира сега за сега немаат мака
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
16.109
Поени од реакции
36.257
Вазелинот вика: „Да не живееме во минатото“.
Затоа и викам дека Украина не треба да ја тераат да живее во минатото, и уште помалку да се бори за иднината. Нека си потпишат еден капитулантски рамковен договор и чиста сметка. Во наредни 35 години ќе се борат да добијат покана за членство во ЕУ и ќе тераат реформи, може да сменат име, знаме, да избришат историја, да ги стават сите малцинства во устав, квоти за работа и тн. Ако им требаат консултанти, луѓе сме, ќе им пренесеме од нашите искуства.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
10.091
Поени од реакции
17.959
Сингапур е еден од примерите каде ваквите методи ја оправија државата.
Ако за Србија не е чудно да го остави Косово на раат (нели тоа бара меѓународна, и ја признаа еден куп држави) зошто да е чудно за Украина?
Еве не и ние имаме договори и сме во ист воен сојуз со Бугарија и Грција, а ни држат територии, небитно дали истите се окупирани пред 10 години, или пред 110.
Srbija e vo mnogu polosa geopoliticka situacija, prakticno obikolena so nato zemji i zatoa mora da pregovara. Soodnosot na silite e pregolem, prakticno bi bile smackani za mesec dena. Vekje go videle toa.
Автоматски споено мислење:

Затоа и викам дека Украина не треба да ја тераат да живее во минатото, и уште помалку да се бори за иднината. Нека си потпишат еден капитулантски рамковен договор и чиста сметка. Во наредни 35 години ќе се борат да добијат покана за членство во ЕУ и ќе тераат реформи, може да сменат име, знаме, да избришат историја, да ги стават сите малцинства во устав, квоти за работа и тн. Ако им требаат консултанти, луѓе сме, ќе им пренесеме од нашите искуства.
Mnogu narodi pre bi izginale do posleden covek pred da go napraat ova. Nie go izbravme polesniot pat, ukraincite drugiot. Koj bil u pravo kje pokaze istorijata.
Ako otidea kako nas so ramkovni, za 50 godini kje bea asimilirani vo Rusija, kako sto nie kje bideme bugari. I da izgubat pola teriotrija, pak za razlika od nas kje imaat parce zemja so kje bide nivno.
 
Последно уредено:

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
16.109
Поени од реакции
36.257
Srbija e vo mnogu polosa geopoliticka situacija, prakticno obikolena so nato zemji i zatoa mora da pregovara. Soodnosot na silite e pregolem, prakticno bi bile smackani za mesec dena. Vekje go videle toa.
Автоматски споено мислење:


Mnogu narodi pre bi izginale do posleden covek pred da go napraat ova. Nie go izbravme polesniot pat, ukraincite drugiot. Koj bil u pravo kje pokaze istorijata.
Ako otidea kako nas so ramkovni, za 50 godini kje bea asimilirani vo Rusija, kako sto nie kje bideme bugari. I da izgubat pola teriotrija, pak za razlika od nas kje imaat parce zemja so kje bide nivno.
Нели нас не брани НАТО?
Нели ве чекаат во ЕУ? Нели западот ви гарантира идентитет, безбедност и тн. од каде сега бугари?
 
Член од
30 октомври 2021
Мислења
1.563
Поени од реакции
3.675
Русите вештачки ја имаат паднато поради продажбата на нафта и енергенси, економијата им функционира сега за сега немаат мака
:pos:
Едноставно тоа е така, да. Треба да ти дадат Нобелова награда за економија..
Еднаш вештачки го кренаа курсот на 58, сега вештачки го спуштаат на 101 веке . За да можат Индија и Кина да купаат руска нафта и гас за речиси ништо.:D
 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
:pos:
Едноставно тоа е така, да. Треба да ти дадат Нобелова награда за економија..
Еднаш вештачки го кренаа курсот на 58, сега вештачки го спуштаат на 101 веке . За да можат Индија и Кина да купаат руска нафта и гас за речиси ништо.:D
Screenshot_20230814-140107_Chrome.jpg

:kuracc::kuracc::kuracc::kuracc:
 
Член од
30 октомври 2021
Мислења
1.563
Поени од реакции
3.675
И ти си еден вундеркинд :D
Lower discounts, payment issues: Why India's Russian oil binge may take a hit..
According to people familiar with the matter, the discounts on Russian crude have reduced to just $4 per barrel from the peak of $25-30.

Не е доволно што го земаат за џабе, но не го и плаќаат, туку им даваат некакви ваучери...:pos:
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.541
Поени од реакции
12.417
И ти си еден вундеркинд :D
Lower discounts, payment issues: Why India's Russian oil binge may take a hit..
According to people familiar with the matter, the discounts on Russian crude have reduced to just $4 per barrel from the peak of $25-30.

Не е доволно што го земаат за џабе, но не го и плаќаат, туку им даваат некакви ваучери...:pos:
Не за ваучери.

Русиве еден барел нафта за една Бугарка им барале.

Зошто поточно, си знаеш самиот :D
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.814
Поени од реакции
40.983
Уште се збори за Мајор Томов и трите дивизии кои беа прегазени кај Херсон од 5 украински SEALs. Тешко да се оправат русите после ова.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
10.091
Поени од реакции
17.959
Нели нас не брани НАТО?
Нели ве чекаат во ЕУ? Нели западот ви гарантира идентитет, безбедност и тн. од каде сега бугари?
Ne znam so koj zboris :D Nitu idam vo eu, nitu eu go cekam tuka. Megjutoa situacijata e taa, i Ukraincite ocigledno ne planiraat toa da im se desi.
 
Член од
22 декември 2018
Мислења
449
Поени од реакции
641
:pos:
Едноставно тоа е така, да. Треба да ти дадат Нобелова награда за економија..
Еднаш вештачки го кренаа курсот на 58, сега вештачки го спуштаат на 101 веке . За да можат Индија и Кина да купаат руска нафта и гас за речиси ништо.:D
А овие што се задолжуваат до бескрај со Штампани пари и само го креваат лимитот, ти ќе ги вратиш парите?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
16.109
Поени од реакции
36.257
Ne znam so koj zboris :D Nitu idam vo eu, nitu eu go cekam tuka. Megjutoa situacijata e taa, i Ukraincite ocigledno ne planiraat toa da im se desi.
Од тоа што гледам нив само успеси им се дешаваат, како кинисале и вукојебините на Блискиот исток ќе бидат подобри и побезбедни за живот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom