Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .

ovs

Член од
4 јануари 2021
Мислења
340
Поени од реакции
502
Синдикалецот беше јавно посрамотен...небитно што беше удиран од женско а не од машко. Срамот ќе си го носи цел живот.
Не е посрамотен добро изреагира, ке беше посрамотен ако и вратеше со некој шамар.
 

Ivan898

they see you, but you don't see them!
Член од
3 јуни 2020
Мислења
386
Поени од реакции
716
Од пријател кој работи во министерство за финансии, уште од 2013-14 година било дадено “печат” за продажба на македонска пошта, исто така и за Пиом(пензинско-инвалидско осигурување) каде што се планира во наредни години да биде отфрлена од министерство за финансии и ако има понуда да ја купи некоја друга компанија така ке направат, за скоро сите државни институции се имаат договорено.Нема од тука ништо да остане, за нас важи поговорката “живееме у земја каде е изгубена надежта” .
 
Последно уредено:
Член од
24 март 2010
Мислења
15.221
Поени од реакции
25.990
Од пријател кој работи во министерство за финансии, уште од 2013-14 година било дадено “печат” за продажба на македонска пошта, исто така и за Пиом(пензинско-инвалидско осигурување) каде што се планира во наредни години да биде отфрлена од министерство за финансии и ако има понуда да ја купи некоја друга компанија така ке направат, за скоро сите државни институции се имаат договорено.Нема од тука ништо да остане, за нас важи поговорката “живееме у земја каде е изгубена надежта” .
Ако ја продадат Пошта ќе завршат одлична работа. И онака е мртва и само терет.

ПИОМ за жал не може да се приватизира.
 

Ivan898

they see you, but you don't see them!
Член од
3 јуни 2020
Мислења
386
Поени од реакции
716
Ако ја продадат Пошта ќе завршат одлична работа. И онака е мртва и само терет.

ПИОМ за жал не може да се приватизира.
Не се секирај, комуњар све ке направи по нивно само да се добие добар кеш ;)
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.221
Поени од реакции
25.990
Не се секирај, комуњар све ке направи по нивно само да се добие добар кеш ;)
Не гледам што лошо може да излезе од продажба на Пошти.

А ПИОМ нема начин да се приватизира во Европа. Не постои ништо покомуњарско од таа институција. Ама за жал не се откачуваме од нејзе во наш животен век.
 
Член од
28 март 2023
Мислења
640
Поени од реакции
1.004
После првиот контакт требаше да и ја закопа една и да ја врати во претходниот живот. Ќе крекале невладини и медиуми, ќе јаделе гомна- па голем кур. За секој нормален ќе беше јунак.
Играње по правилата на комуњарите е тоа што ја донесе до овде работава.
Ќе беше да. Ама ќе беше и тепач на жени и ќе беше отпуштен од МВР. Вака си има документирано напад на службено лице од лудача и тоа е тоа.
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.173
Поени од реакции
4.318
Од пријател кој работи во министерство за финансии, уште од 2013-14 година било дадено “печат” за продажба на македонска пошта, исто така и за Пиом(пензинско-инвалидско осигурување) каде што се планира во наредни години да биде отфрлена од министерство за финансии и ако има понуда да ја купи некоја друга компанија така ке направат, за скоро сите државни институции се имаат договорено.Нема од тука ништо да остане, за нас важи поговорката “живееме у земја каде е изгубена надежта” .
ГоспоЖата Царовска провали дека ПИОМ е „испразнет„, особено вториот, приватниот столб...и набрзо по провалата, беше сменета...
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.128
Поени од реакции
15.079
Ќе беше да. Ама ќе беше и тепач на жени и ќе беше отпуштен од МВР. Вака си има документирано напад на службено лице од лудача и тоа е тоа.
Не е точно.....таа била тепана од комитата Гоце Делчев.....:tapp::tapp::tapp:

 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.837
Поени од реакции
36.562
... не е тоа така како мислиш, овој стил на објаснување и организирање дојдено од „надвор“ демек го применуваат странските советници.

бујар-османи-960x486.jpg

...секој кој се вработува во поголеми странски фирми така им се објаснува во курсевите за пробната работа, впрочем сите етнички министри да се докажат дека се многу знаени имаат во своите канцеларии имаат специјална табла и разнобојни фломастери, а тие до вчера овчари слезени од планина, сега интелектуалци со брзопотезни купени дипломи ни цртаат на табла :icon_lol:



заборавивте за што служат нивните работни канцеларии :toe:


 

LepiDzoni

Profesionalen ulichen cigan
Член од
25 јули 2014
Мислења
1.361
Поени од реакции
3.519
I was enrolled in Journalism and Mass Communication at the Walter Cronkite School at Arizona State University, and I was also with Barret, the Honors College. I developed this journalism blog during the Fulbright Hubert Humphrey Fellowship Program 2010/2011. The idea is to nurture a complex, long form of writing, in-depth journalism and to combine with photography, audio, video on digital media platform. This journalism blog is not commercial and is a result of volunteering activities and dedication to public service in journalism. Aside of reading and education, neither part of this journalism blog can be used for any other purposes. All materials by Aleksandra Dukovska are subject to copyright.
Ako e tocno ova, sosem solidna akademska pozadina ima ludacava. Fullbright stipendija, honors college vo Amerika ... Se prasuvam vo koj moment od zivotot i ispadnalo trkalceto
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
4.102
Поени од реакции
4.883
Ако ја продадат Пошта ќе завршат одлична работа. И онака е мртва и само терет.
Претпоставувам сарказам!

Ако е пак сериозно тогаш може да се смета за класичен северџгански поглед.
Ги продадоа Окта, Телеком(за подобро да ги следат ел. комунијации), ЕСМ, аеродромите и уште едно цело јато златни кокошки па зошто тогаш да не се продадат и Македонски Пошти (сега е ред и писмената комуникација да се стави под некој газда).

Кога ќе почне да се размислува на начин: што треба да се направи за да Македонски Пошти станат ефикасен сервис за Македонците, ама не тоа не би било во согласност со “потребен е камшикар“, ама кога веќе ја продадоа Македонија зошто па сега да не се продаде и МП!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom