Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.733
Поени од реакции
19.903
Sekogas ke ebe toj sto e poubav 95% od vremeto ako znae da svrzi muabet. Ti bi ebela nekoj grd ili ubav sto gi ima istitet komunikaciski osobini?

Ne e kvantna fizika ova
Не е, мушки што се лични обично се навикнати да не се мачат многу со муабети демек к ме боли убав сум, може кај грото жени им иде лабаво, сепак верувам дека има девојки кои ценат интелект пред се. Знаеш како викаат убавината што ќе правиш со неа во шкаф ќе ја чуваш, а живот да живееш со кого?
 
Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.434
Жените секогаш одат по тоа што им е комплекс. Има жени што ништо друго не ги интересира освен убавина и сакат убав маж покрај себе, други се палат ако мажот е успешен со бизнис, пари и лукзусен живот, друга група се палат на интелект, трети на некој што е невредлив и арогантен, а има и од тие што имаат daddy issues и секогаш одат со многу постари мажи :D.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.208
Поени од реакции
21.941
Ти не си за жалење, си знаеш финти :icon_lol:
Нишо не знам јас исто ко у подрум да сум.
Ete sega muabeti.
Od kaj da znam jas finti, 67 godisen ergen koj posleden pat sliva videl prosliot milenium. Togas ne se depiliraja tamu dolu za razlika od sega. Taka barem podslusnav :cautious:
 
Член од
17 април 2023
Мислења
275
Поени од реакции
361
Aj obrazlozi , bas da procitam koja e tvojata teorija
deka glumite zrtvi
Автоматски споено мислење:

Жените како и да изгледат и тие си подпросечен изглед освен ако не се голем промашај физички добиват внимание.
glupost.
od kakvi dobivaat vnimanie? od klosarcini samo,
na krajot od denot se si e ramnopravno ili sakas da kazes top decko ke se pusti na neatraktivna zenska? koga se desilo toa?
 
Последно уредено:

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.733
Поени од реакции
19.903
Ete sega muabeti.
Od kaj da znam jas finti, 67 godisen ergen koj posleden pat sliva videl prosliot milenium. Togas ne se depiliraja tamu dolu za razlika od sega. Taka barem podslusnav :cautious:
Да бе 167 :icon_lol: Имаш ти таму не прскани сливи, шо сакаш поубо од тоа.
 

LustingVertigo

Snopdan Dogovich
Член од
1 декември 2017
Мислења
780
Поени од реакции
1.076
Не е, мушки што се лични обично се навикнати да не се мачат многу со муабети демек к ме боли убав сум, може кај грото жени им иде лабаво, сепак верувам дека има девојки кои ценат интелект пред се. Знаеш како викаат убавината што ќе правиш со неа во шкаф ќе ја чуваш, а живот да живееш со кого?
Не боли да си убав пак, што викаш мм?

Лично најмногу кај девојки мене ми помогнал хуморот, природно што сум убав (не се фалам со ова, не сум нарцис) и искрено можам да зборувам без срам од прв дејт и да се адаптирам на муабетите зависно од девојката. Секогаш сум знаел после прво излегување дали ќе бидни нешто или не, фиксно има едно правило "If it's not a yes, then it's a clear no" тоест = немам време да се замарам со детски игри и залудно трошење време.

Други plus points се добиваат:

+ запамтуваш мали детали за девојката
+ автомобил ако имаш
+ не боли да имаш кеш
+ потполно искулирано понашање дури онака laid back, ни малку очаен да не бидеш за која и да е (100% во случаевите никогаш не смееш да делуваш очаен, голем turn off е)
+ да бидеш атрактивен, нели не боли рековме
+ да не бидеш напнат додека излегувате
+ да бидеш директен, но не премногу
+ жените се емоционални суштества многу повеќе од мажите, да можеш да бидеш смирен и непопустлив како Маркус Аурелиус кога ќе ја удрат будалите, за ова најчесто помага секс. Не си земајте за срце се што ќе ви речат жените, и тие повеќето од времето незнаат што сакаат.

Ако ептен често сака да се расправа и прави проблеми од ништо, пробува или да воспостави контрола врз тебе, сака да раскине или природно шекната е вмозок и не ти треба таков проблем во животот.

+ да бидеш генерално тој што го превзема првиот чекор, пример ќе ја гушнеш бакнеш прв нели, ќе ја прашаш за дејт/излегување итн
+ да лижеш и шмукаш пичка како Kirby правосмукалка
+ да зготвиш нешто за неа вкусно е исто така многу добро, јас пример на сегашната партнерка и скував една карбонара како нигде досега што нема јадено
+ редовно да и даваш комплименти, доколку нели ги заслужува, не смееш да бидеш ти тој што прави се во врската, треба и она да ти го испуше по еднаш хехе..
+ редовно да правиш movie date nights, кампување, да шетате заедно, пикник, да правите некој активности надвор пример возење точак, впарк да шетните, да кувате заедно и доста други работи.

и така натаму

Мана ми е мана што одма барам пичка после недела две дејтање, неможам да се лигушам по клупи со месеци, ела всоба да те види госпо златноооооооооооооо :sekc: :sekcza:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.208
Поени од реакции
21.941
Kako toa?
Автоматски споено мислење:

od kakvi dobivaat vnimanie? od klosarcini samo,
na krajot od denot se si e ramnopravno ili sakas da kazes top decko ke se pusti na neatraktivna zenska? koga se desilo toa?
Pod neatraktivna sto podrazbiras?
Za masko za da bide atraktivno poprilicno detalno obrazlozivte, znaci da bidi faca, atletsko telo, sreden, imoten, da ima smisla za humor, kariera ili bogata familija.
No sto podrazbirate pod neatraktivno zensko?
Toa da go razglobime. Sto zensko podrazbira pod neatraktivno zensko :cautious:
Автоматски споено мислење:

@Флеш zdive nacisto :D
 
Последно уредено:

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.733
Поени од реакции
19.903
Флеш стискај ентер :icon_lol:
Автоматски споено мислење:

Не боли да си убав пак, што викаш мм?

Лично најмногу кај девојки мене ми помогнал хуморот, природно што сум убав (не се фалам со ова, не сум нарцис) и искрено можам да зборувам без срам од прв дејт и да се адаптирам на муабетите зависно од девојката. Секогаш сум знаел после прво излегување дали ќе бидни нешто или не, фиксно има едно правило "If it's not a yes, then it's a clear no" тоест = немам време да се замарам со детски игри и залудно трошење време.

Други plus points се добиваат:

+ запамтуваш мали детали за девојката
+ автомобил ако имаш
+ не боли да имаш кеш
+ потполно искулирано понашање дури онака laid back, ни малку очаен да не бидеш за која и да е (100% во случаевите никогаш не смееш да делуваш очаен, голем turn off е)
+ да бидеш атрактивен, нели не боли рековме
+ да не бидеш напнат додека излегувате
+ да бидеш директен, но не премногу
+ жените се емоционални суштества многу повеќе од мажите, да можеш да бидеш смирен и непопустлив како Маркус Аурелиус кога ќе ја удрат будалите, за ова најчесто помага секс. Не си земајте за срце се што ќе ви речат жените, и тие повеќето од времето незнаат што сакаат.

Ако ептен често сака да се расправа и прави проблеми од ништо, пробува или да воспостави контрола врз тебе, сака да раскине или природно шекната е вмозок и не ти треба таков проблем во животот.

+ да бидеш генерално тој што го превзема првиот чекор, пример ќе ја гушнеш бакнеш прв нели, ќе ја прашаш за дејт/излегување итн
+ да лижеш и шмукаш пичка како Kirby правосмукалка
+ да зготвиш нешто за неа вкусно е исто така многу добро, јас пример на сегашната партнерка и скував една карбонара како нигде досега што нема јадено
+ редовно да и даваш комплименти, доколку нели ги заслужува, не смееш да бидеш ти тој што прави се во врската, треба и она да ти го испуше по еднаш хехе..
+ редовно да правиш movie date nights, кампување, да шетате заедно, пикник, да правите некој активности надвор пример возење точак, впарк да шетните, да кувате заедно и доста други работи.

и така натаму

Мана ми е мана што одма барам пичка после недела две дејтање, неможам да се лигушам по клупи со месеци, ела всоба да те види госпо златноооооооооооооо :sekc: :sekcza:
Movie nights, тоа е апропро секс најт, ќе издржиш да глеаш филм без да ја чепнеш?
И ти си gentleman ако тераш две недели без да и побараш еве рака ти давам момче, и плус ако си личен на мајка аферим.
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.268
Поени од реакции
10.963
Ne be stvarno, sto e neatraktivna od zenska gledna tocka. Nesredena vo kosata i noktite, mustaki da ima, mali cicki, suvopicesta, niska, debela, cakrliva , sto ?
Pa toa bi trebalo da e individualno. Site si imame krireriumi za toa shto ni e privlecno i atraktivno kaj sprotivniot pol. Nekoi mazi sakaat devojki so crna kosa, nekoi plavusi, nekoi visoki i vitki, drugi niski i so oblini. Eve na primer Vlade, tebe kakvi cupinja te bendisvaat?

Jas mislam deka sekoja zena treba da si se grizi za sebe i sekogash da bide sredena (ova mi e od majka mi - ona bez karmin ne ide nikade, i od baba mi po majka koja bez frizura ne ide nikade).
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.208
Поени од реакции
21.941
Флеш стискај ентер :icon_lol:
Автоматски споено мислење:


Movie nights, тоа е апропро секс најт, ќе издржиш да глеаш филм без да ја чепнеш?
И ти си gentleman ако тераш две недели без да и побараш еве рака ти давам момче, и плус ако си личен на мајка аферим.
A ako taa mu se zapni , togas se znae li sto :cautious:
Screenshot_20230730-231924_Instagram.jpg
 
Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.434
Pa toa bi trebalo da e individualno. Site si imame krireriumi za toa shto ni e privlecno i atraktivno kaj sprotivniot pol. Nekoi mazi sakaat devojki so crna kosa, nekoi plavusi, nekoi visoki i vitki, drugi niski i so oblini. Eve na primer Vlade, tebe kakvi cupinja te bendisvaat?

Jas mislam deka sekoja zena treba da si se grizi za sebe i sekogash da bide sredena (ova mi e od majka mi - ona bez karmin ne ide nikade, i od baba mi po majka koja bez frizura ne ide nikade).
Истот важи за мажите. Ако не си среден, не водиш сметка за лична хигиена, не мора да имаш коса но можеш брада барем да средуваш, носиш глупава гардероба, што к.. тогаш се буниш кога жените не ти дават внимание
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom