Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .
Член од
22 јуни 2022
Мислења
942
Поени од реакции
1.212
Албанците му се многу лути на Пендаровски, деновиве дал изјава дека 90% од сите кои се на америчката црна листа се албанци. Ифрит лути му се, а ова промакна низ нашите медиуми
Ѓоко, пушти уште некој вмровски твит за димче да се посмееме. :icon_lol:
 
Член од
20 септември 2022
Мислења
1.840
Поени од реакции
6.981
Ѓоко, пушти уште некој вмровски твит за димче да се посмееме. :icon_lol:
A вие северџаните имате ли еден говор каде што не ги рецитирате наредбите од Артан Груби? :icon_lol:
 
Член од
1 јули 2020
Мислења
1.771
Поени од реакции
8.389
Zlatnoto firomsko, namesto da mu dadat kudos za toa sto zaednickata kauza ja pretstavi pred narodot vo eden od najvpechatlivite govori od nezavisnosta do denes,
za nepismenite DPNEvski bumeri parafraziranje na opshto poznati fakti e prepishuvanje.
Ropaci, kornete od zavist i ochajna luzer energija!
Ostaj nastrana faktot sto covekot od levo (koj neznam kako se vika i prvpat go gledam vo zivot) nema ni 10% od vokabularot niti pak 1% od oratorskite sposobnosti na Dimche, gi kazal faktite od govornica saat vreme pred nego i zatoa Dimche govorel od plagijat... :facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:

Каква заедничка кауза? да дојде ДПНЕ на власт? дека таа што го има ставено видеото и целата структура со нејзе тоа е единствената работа што ја интересира. Да можеа политички да преживеат ДПНЕ да ги изгласаат уставните измени и да бидат сигурни дека на пролет ќе дојдат на власт, пред 3 месеца ќе беше готова работата. Моменталното раководство освен една шака луѓе немаат ниту една друга кауза туку како да се докопаат до власт. Тимчо. Јанушев, Влатко и Николовски ли се борци за таа заедничка кауза?

Што му вреди на него ако СДС тоне, ако он во истиот момент не расте и да го замени, туку некој друг расте, некој кој се заканува дека ќе му го намали колачот за крадење. Затоа и пишав претходно, гледам огромен дел тука полагаат некаква надеж за ДПНЕ - Левица влада после избори, тоа нема да се случи. Во случај да е премногу тенка ДПНЕ - ДУИ влада се што се случи е да влезе и СДС во игра или некоја фракција и така ќе се реши се.

Во секоја општина во Македонија каде што ниту СДС ниту ДПНЕ немаат мнозинство самите по себе и не се во можност да направат коалиција, ама апсолутно секаде гласаат заедно за сите најштетни предлози.
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
6.069
Поени од реакции
8.635
Член од
3 јуни 2023
Мислења
650
Поени од реакции
2.201
Нов успех на владата на ДУ.. пардон СДС што не води храбро во ЕУ. Прво место по број на истраги за проневерени пари од ЕУ, од вкупно 36 истраги за западен балкан 18 биле за Македонија. Сепак да гледаме оптимистички, ова се само истраги и можеби проруското влијание во земјава влијае да се пријавуваат одредени работи за да се отворат истраги.

Еве и министерството на Љупчо вели дека се е во ред и дека системот фукнционира.
„Без разлика на бројот на отворени истраги, тие не значат дека системот не функционира. Сметаме дека нема потреба да се носат избрзани заклучоци. Кога зборуваме за ИПАРД секогаш го потенцираме огромниот успех кој го постигна Северна Македонија и се искачи на лидерско место во регионот на Западен Балкан“, велат од Министерството за земјоделство.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.336
Поени од реакции
81.606
Коа водев емисија у 103-ка (едно 10 години), имаше секакви луѓе кои покушаваа да се убацат у радиото, пошто, ваљда, тоа беше ин у алтернативни кругови.
Имаше едно девојче, што се буташе сегде и покушаваше да се убута у радиото и многу беше cringe, целото нејзино понашање. Никад не ми биле по мерак луѓе кои мислат дека све е дозволено у служба на личен напредок на работа. Дека е дозволено да губиш личен дигнитет или да газиш преку туѓи такви.
Цело време се гледаше, апла отворено дека покушава да се упика и сите некако со cringe и сожалување го гледаа таквото понашање. Оноа кога вештчки се умилкува и збори секакви небулози, само за да успее. Она и се ебеше со некои, само за да влезе у емисија. И ја пуштија, али брзо ја откачија, пошто треба нешто да имаш у себе, мајку му, колку и да се ебеш со тие кои одлучуваат и колку и да се умилкуваш, ипак треба барем нешто да вредиш за да имаш емисија. Ја препознав деновиве од една слика и ми се врати сеќавањето. Кој како сака нека сфати.
 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.128
Поени од реакции
15.081
Коа водев емисија у 103-ка (едно 10 години), имаше секакви луѓе кои покушаваа да се убацат у радиото, пошто, ваљда, тоа беше ин у алтернативни кругови.
Имаше едно девојче, што се буташе сегде и покушаваше да се убута у радиото и многу беше cringe, целото нејзино понашање. Никад не ми биле по мерак луѓе кои мислат дека све е дозволено у служба на личен напредок на работа. Дека е дозволено да губиш личен дигнитет или да газиш преку туѓи такви.
Цело време се гледаше, апла отворено дека покушава да се упика и сите некако со cringe и сожалување го гледаа таквото понашање. Оноа кога вештчки се умилкува и збори секакви небулози, само за да успее. Она и се ебеше со некои, само за да влезе у емисија. И ја пуштија, али брзо ја откачија, пошто треба нешто да имаш у себе, мајку му, колку и да се ебеш со тие кои одлучуваат и колку и да се умилкуваш, ипак треба барем нешто да вредиш за да имаш емисија. Ја препознав деновиве од една слика и ми се врати сеќавањето.
Ми дужиш со Јанко 2 години од животот, јер цимерот слушаше 103-ка....и од тогаш сум малу....:vozbud:
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.185
Поени од реакции
85.737
Од една страна го разбирам дечково дека секакви будали му се лепат, ама од друга страна дека иде live ова ми е ептен... :sramezliv:


Едит: Сеа кога ќе ми текне, нека го пратат новинаров во Слупчане, уз нервоза одма ќе ги смири сите таму :pos:
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom