Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.434
Точно така. Мажот,за да биде приметен, треба да го има скоцкано својот живот, све да му биде тип-топ и пари и кариера и кола и изглед и манири и духовитост и што ли уште не, а жената треба да биде прифатена таква каква што е. И после ќе збориме за еднаквост.....
Имаше едно видео популарно не можам сега да го најдам, во кое видео дискутират 4-5 жени и 3 мажи за боди каунт. Еден од мажите вика има 200 боди каунт во својот живот, и едната вика јас немам ни 20 бла бла. Друг маж што ја води дискусијата продолжува и вика вие жените не разбирате, за тој да има 200 боди каунт, тој треба да биде интересен, секогаш насмеан, забавен, со добра смисла на хумор, добар изглед и тело, добра кариера и уште да знае добро да танцува. Значи, мажот треба многу да се труди за да стигне до таа бројка а вие жените се што треба е да имате п..ка и да искачете по дискотеки и барови и ако сакате може секоја вечер да завршите со некој нов. За на членот @The Savior да му биде јасно за што ни е мубаетот

https://www.tiktok.com/@_top_g_tate/video/7129223164768308526 слично видео :D
 
Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.434
izjavava vi se kosi so celiot muabet napraven na poslednive strani,
Патетично. Процентот на мажите што имаат висок број на сексуални партнери е многу мал во споредба на жените. Друго, мажите секогаш кажуваат бројка дупло од тоа што стварно имале а жените кријат најмалку дупло од тоа што стварно имале. :D
 
Член од
17 април 2023
Мислења
275
Поени од реакции
361
тебе кој ти е боди каунт?
mnogu mal fala Bogu,
tebe?
Друг маж што ја води дискусијата продолжува и вика вие жените не разбирате, за тој да има 200 боди каунт, тој треба да биде интересен, секогаш насмеан, забавен, со добра смисла на хумор, добар изглед и тело, добра кариера и уште да знае добро да танцува.
za 200 zeni moral da ispolniva kriteriumi :vrtioci:
pazi 200!!
a vamu muabetov kako edna ne moete da fatite..kontradikcija in motion vi se izjavite.
 
J

joli1

Гостин
пошо моментално дупам како никад у животов: жените сакаат да си ѓубре, само тоа ќе ви кажам.

кога ќе прекинете со тие патетики да се претставувате и понашате ко пријател, да одовлекувате и да им го пуните газот со внимание, тогаш најмногу ќе ебете.
 
Член од
5 март 2023
Мислења
431
Поени од реакции
1.745
пошо моментално дупам како никад у животов: жените сакаат да си ѓубре, само тоа ќе ви кажам.

кога ќе прекинете со тие патетики да се претставувате и понашате ко пријател, да одовлекувате и да им го пуните газот со внимание, тогаш најмногу ќе ебете.
роко сифреди ти ли си брате?
 
Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.434
пошо моментално дупам како никад у животов: жените сакаат да си ѓубре, само тоа ќе ви кажам.

кога ќе прекинете со тие патетики да се претставувате и понашате ко пријател, да одовлекувате и да им го пуните газот со внимание, тогаш најмногу ќе ебете.
Тоа не е баш така. Сепак треба да те знае и да поминува време со тебе, да и биде убаво и да нема впечаток дека паѓаш толку лесно. После тоа, точно е дека жените паѓат кога им даваш дознание дека нема да трчам како куче после тебе и да бидам твоја слуга, да заборавам на себе и моето време и цели, секогаш да кажам да и брзо да вратам на пораките само за да ми дадеш. Треба да имаш алфа став и да не се даваш премногу со емоции. That's the trick
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.778
Поени од реакции
9.393
Имаше едно видео популарно не можам сега да го најдам, во кое видео дискутират 4-5 жени и 3 мажи за боди каунт. Еден од мажите вика има 200 боди каунт во својот живот, и едната вика јас немам ни 20 бла бла. Друг маж што ја води дискусијата продолжува и вика вие жените не разбирате, за тој да има 200 боди каунт, тој треба да биде интересен, секогаш насмеан, забавен, со добра смисла на хумор, добар изглед и тело, добра кариера и уште да знае добро да танцува. Значи, мажот треба многу да се труди за да стигне до таа бројка а вие жените се што треба е да имате п..ка и да искачете по дискотеки и барови и ако сакате може секоја вечер да завршите со некој нов. За на членот @The Savior да му биде јасно за што ни е мубаетот

https://www.tiktok.com/@_top_g_tate/video/7129223164768308526 слично видео :D
Да а? А вие другарчиња сте? Се нешто предосеќав дека баш ти ќе ја кажеш суштината пошто ТаксиДрајвер си не е заебанција у пм...
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.447
Поени од реакции
29.747
Многу добро опишано каков карактер имаат повеќето девојки денеска. Точно е дека повеќето од девојките денеска немат никакви social skils , не знаат како да терат муабет, не знаат да кажуват некоја шега или кажуват глупави шеги на кои само тие се смеат а барат од спротивниот пол да биде перфектен. Изглед, добра гардероба да носи, хумор, интелегентен, харизматичен. Денеска клеца тој што е упорен но маттер ват и има челични нерви. Ако не си од таквите типови (јас пример не сум) излези биди свој ке чекаш многу но ке испадне кога тогаш некоја што е твој тип со која нема да ти треба премноуг напор и енергија за да ви оди муабетот и ке ти биде супер. Не очекувај да најдеш твој тип во секоја втора девојка што ке ја запознаеш.
У живот треба и лоши книги да прочиташ за да знеш кои се добри.
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.678
Поени од реакции
8.129
Не мислев на запознавањето и оддржување контакт туку тоа што сметам дека значаен дел од девојките [денес] се досадни и неспособни да водат конверзација но очекуваат момците да ги забавуваат не придонесувајќи ништо. Е сеа има упорни дечки, има дечки кои знаат ете како да пристапат, има и такви кои по секоја цена мора да ја добијат или барем да се обидат, јас сум рамнодушен кон овие и терам понатаму. Можеби грешам и пропуштам шанси но не ми е гајле.
Грешиш многу. Мораш барем да се обидеш и тоа во рамките од една недела после запознавање. Потоа ќе биде доцна, а и не заборавај дека времето си поминува.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.755
Поени од реакции
5.026
Не мислев на запознавањето и оддржување контакт туку тоа што сметам дека значаен дел од девојките [денес] се досадни и неспособни да водат конверзација но очекуваат момците да ги забавуваат не придонесувајќи ништо. Е сеа има упорни дечки, има дечки кои знаат ете како да пристапат, има и такви кои по секоја цена мора да ја добијат или барем да се обидат, јас сум рамнодушен кон овие и терам понатаму. Можеби грешам и пропуштам шанси но не ми е гајле.
Ако човек знае лесно. Може со жени да се прават убави муабети знаат доста и се учи од нив. Имаат друга перспектива. Сега и жени се заинтересирани за работи кои биле машки и има повеќе заеднички работи. Треба трпение и коректно однесување и лесно е да се муабети со жена. Нормално се е индивидуално до жената. Како што има глупави мажи има и глупави жени но има една разлика со глупава жена може да имаш секс.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.858
Поени од реакции
10.608
Ќе се запознаеш со некоја, ќе ви иде муабетот, нема да си го тргате погледот еден кон друг, ќе ја заследиш на инстаграм и...Веќе една недела чекаш да те прифати. Шо да направам, да не треба да ја барам по цело Скопје? Не, фала
1. Не сака да и ги видиш сликите со дечко и.
2. Не може да ти го препознае профилот.

Ако ти е битно, најди начин да ја контактираш, некој ти препорача праќање на порака..., јас би ти препорачал прашај некој келнер ако средбата беше во локал, можда е редовна таму. Направи го тоа додека не олади.

Од нејзина страна гледано може да испаднеш незаинтересиран пошто не си побарал контакт или несигурен во себе. Жените се комплицирани створења, покрај што гледаат на секоја твоја постапка, истовремено своите постапки не ги темелат на логика (туку на емоции) и нема некој редослед во истите (50 пати во 2 недели ќе ти смени расположение, па ти ако си улав нервирај се).

Во првата твоја реченица е проблемот... Не сакаш многу да си муабетите туку од прв ден ја покануваш да излезете и да се запознаете во живо. И кажуваш термин и место и готово ако не сака одјебуваш. А ако тепате муабети па слики ти праќа и праќаш тогаш сте си супер другарчиња...
И тебе во првата реченица ти е проблемот, не дочитуваш.
Човекот рече дека веќе се запознале (значи во живо), поминал убав муабет и потоа на нет не можел да ја добие.
Тој избрзал што не побарал контакт, ти избрза што не дочита.
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.778
Поени од реакции
9.393
Грешиш многу. Мораш барем да се обидеш и тоа во рамките од една недела после запознавање. Потоа ќе биде доцна, а и не заборавај дека времето си поминува.
:pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom