Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Лаик

Калдераш
Член од
4 август 2018
Мислења
1.473
Поени од реакции
3.208
Ќе се запознаеш со некоја, ќе ви иде муабетот, нема да си го тргате погледот еден кон друг, ќе ја заследиш на инстаграм и...Веќе една недела чекаш да те прифати. Шо да направам, да не треба да ја барам по цело Скопје? Не, фала
Правило број 1. Ако покажеш страв на животно пред тебе или срам пред некоја женска губиш во старт и во двата случаи..Само да знаеш колку сум го јадел немиен во животот од тоа што бев чесен,искрен во емоциите и намерата..пошто сум постара генерација во мое време немаше мобиљки и интернет и на една офца и напишав писмо(од оние со миризлива хартија) и истрескав во него све што мислам за неа,осеќам и колку многу сум заљубен у неа и тн....Кучката после го читаше писмото пред целото нејзино одделение а ја пропаѓав три метра под земја..Кучката каунтираше со покачување на егото со писмото напишано за неа а ја останав со курот во раце и слушање на Тома Здравковиќ..И кога ќе слушнам од некоја-немало саглам машки да се најдат ми иде да извршам самоубиство од заседа..
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
18.420
Поени од реакции
9.948
Правило број 1. Ако покажеш страв на животно пред тебе или срам пред некоја женска губиш во старт и во двата случаи..Само да знаеш колку сум го јадел немиен во животот од тоа што бев чесен,искрен во емоциите и намерата..пошто сум постара генерација во мое време немаше мобиљки и интернет и на една офца и напишав писмо(од оние со миризлива хартија) и истрескав во него све што мислам за неа,осеќам и колку многу сум заљубен у неа и тн....Кучката после го читаше писмото пред целото нејзино одделение а ја пропаѓав три метра под земја..Кучката каунтираше со покачување на егото со писмото напишано за неа а ја останав со курот во раце и слушање на Тома Здравковиќ..И кога ќе слушнам од некоја-немало саглам машки да се најдат ми иде да извршам самоубиство од заседа..
Очигледно не си и се допаѓал, не си проценил ситуација и си се залетал...но тоа што она го читала писмото пред сите можно е и обратно, убаво и дошло на душичката, сакала да се пофали и....и како заврши после тоа, баш ме занима....:)
 

Лаик

Калдераш
Член од
4 август 2018
Мислења
1.473
Поени од реакции
3.208
Очигледно не си и се допаѓал, не си проценил ситуација и си се залетал...но тоа што она го читала писмото пред сите можно е и обратно, убаво и дошло на душичката, сакала да се пофали и....и како заврши после тоа, баш ме занима....:)
Ништо..после неколку месечни непреспиени ноќи и активно слушање на Дервишхалидовиќ...ја одјебав од листата на приоритети..
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.778
Поени од реакции
9.393
Ќе се запознаеш со некоја, ќе ви иде муабетот
Во првата твоја реченица е проблемот... Не сакаш многу да си муабетите туку од прв ден ја покануваш да излезете и да се запознаете во живо. И кажуваш термин и место и готово ако не сака одјебуваш. А ако тепате муабети па слики ти праќа и праќаш тогаш сте си супер другарчиња...
 
Член од
5 март 2023
Мислења
431
Поени од реакции
1.745
Ќе се запознаеш со некоја, ќе ви иде муабетот, нема да си го тргате погледот еден кон друг, ќе ја заследиш на инстаграм и...Веќе една недела чекаш да те прифати. Шо да направам, да не треба да ја барам по цело Скопје? Не, фала
Не си и доволно интересен и/или богат. Она има уште минимум 50 души како тебе со кои се запознава и разговара на инстаграм и фејсбук. Ако не си у топ 10% машки, со пари, со изглед, со све, ќе си завршиш на игнор.
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.778
Поени од реакции
9.393
Не си и доволно интересен и/или богат. Она има уште минимум 50 души како тебе со кои се запознава и разговара на инстаграм и фејсбук. Ако не си у топ 10% машки, со пари, со изглед, со све, ќе си завршиш на игнор.
Тоа не е толку битно дали е богат или не е. Ако е забавен и има смисла за хумор има шанси кај девојката. Ама битниот момент е да се запознаеш со неа во живо. Да видиш изглед, понашање, карактер и малку психологија. Заеби ти Инстаграм и Фејсбук ако у живо си тапа. Така да не губиш многу време со "ни иде муабетот па ќе висам на нет". Капиш? Повеќе се гради искуство за влагање у врска ако си излезен со некоја девојка и ја запознаеш во живо па дури и ништо да не биде. Ова важи и за девојките кога им се допаѓа некој покани го да излезете нема да ви падне круната.
 
Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.434
Ќе се запознаеш со некоја, ќе ви иде муабетот, нема да си го тргате погледот еден кон друг, ќе ја заследиш на инстаграм и...Веќе една недела чекаш да те прифати. Шо да направам, да не треба да ја барам по цело Скопје? Не, фала
Ништо чудно. Другар, клецај кога можеш да клецаш и уживај док трае. Не очекувај премногу чуства, логика, рабирање и посветеност од денешните девојки. Се разбира има и исклучоци но повеќето зборуват или се со тебе се додека им исполнуваш его. Опушти се и немој премногу да се даваш
 
Последно уредено:
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.782
Поени од реакции
21.878
Mислам дека е проблем до пристапот.
Не мислев на запознавањето и оддржување контакт туку тоа што сметам дека значаен дел од девојките [денес] се досадни и неспособни да водат конверзација но очекуваат момците да ги забавуваат не придонесувајќи ништо. Е сеа има упорни дечки, има дечки кои знаат ете како да пристапат, има и такви кои по секоја цена мора да ја добијат или барем да се обидат, јас сум рамнодушен кон овие и терам понатаму. Можеби грешам и пропуштам шанси но не ми е гајле.
 
Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.434
Не мислев на запознавањето и оддржување контакт туку тоа што сметам дека значаен дел од девојките [денес] се досадни и неспособни да водат конверзација но очекуваат момците да ги забавуваат не придонесувајќи ништо. Е сеа има упорни дечки, има дечки кои знаат ете како да пристапат, има и такви кои по секоја цена мора да ја добијат или барем да се обидат, јас сум рамнодушен кон овие и терам понатаму. Можеби грешам и пропуштам шанси но не ми е гајле.
Многу добро опишано каков карактер имаат повеќето девојки денеска. Точно е дека повеќето од девојките денеска немат никакви social skils , не знаат како да терат муабет, не знаат да кажуват некоја шега или кажуват глупави шеги на кои само тие се смеат а барат од спротивниот пол да биде перфектен. Изглед, добра гардероба да носи, хумор, интелегентен, харизматичен. Денеска клеца тој што е упорен но маттер ват и има челични нерви. Ако не си од таквите типови (јас пример не сум) излези биди свој ке чекаш многу но ке испадне кога тогаш некоја што е твој тип со која нема да ти треба премноуг напор и енергија за да ви оди муабетот и ке ти биде супер. Не очекувај да најдеш твој тип во секоја втора девојка што ке ја запознаеш.
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.778
Поени од реакции
9.393
се досадни и неспособни да водат конверзација но очекуваат момците да ги забавуваат не придонесувајќи ништо.
Поглупа реченица немам одамна прочитано. Зар у муабет на некое искачање ќе и кажеш нешто во тој стил и што би постигнал со тоа? Не можеш туку така сите девојки да ги ставиш у еден кош. Зошто мора девојката да те забавува? Можеби има некои други подобри способности од тебе. А што ако девојката е позабавна од дечкото што излегол со неа? Така да не вади од ракав безвезе муабети ако немаш сретнато девојки кои се забавни и имаат супер смисла за хумор.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.782
Поени од реакции
21.878
Поглупа реченица немам одамна прочитано. Зар у муабет на некое искачање ќе и кажеш нешто во тој стил и што би постигнал со тоа? Не можеш туку така сите девојки да ги ставиш у еден кош. Зошто мора девојката да те забавува? Можеби има некои други подобри способности од тебе. А што ако девојката е позабавна од дечкото што излегол со неа? Така да не вади од ракав безвезе муабети ако немаш сретнато девојки кои се забавни и имаат супер смисла за хумор.
Не ги ставам сите жени во ист ќош али добро мора да постојат и неписмени фаци ко тебе.

Остатоков од текстот ти е бла бла глупости. Се што зборувам е од мое лично искуство, ти тука бладаш за што ако ова што ако она бесцелни муабети.
 
Последно уредено:
Член од
23 мај 2013
Мислења
2.288
Поени од реакции
5.419
Многу добро опишано каков карактер имаат повеќето девојки денеска. Точно е дека повеќето од девојките денеска немат никакви social skils , не знаат како да терат муабет, не знаат да кажуват некоја шега или кажуват глупави шеги на кои само тие се смеат а барат од спротивниот пол да биде перфектен. Изглед, добра гардероба да носи, хумор, интелегентен, харизматичен. Денеска клеца тој што е упорен но маттер ват и има челични нерви. Ако не си од таквите типови (јас пример не сум) излези биди свој ке чекаш многу но ке испадне кога тогаш некоја што е твој тип со која нема да ти треба премноуг напор и енергија за да ви оди муабетот и ке ти биде супер. Не очекувај да најдеш твој тип во секоја втора девојка што ке ја запознаеш.
(y) (y)
Твојот муабет и на членот @Gags се на место, скроз!
 

ruller

Expert
Член од
5 септември 2011
Мислења
513
Поени од реакции
337
Ќе се запознаеш со некоја, ќе ви иде муабетот, нема да си го тргате погледот еден кон друг, ќе ја заследиш на инстаграм и...Веќе една недела чекаш да те прифати. Шо да направам, да не треба да ја барам по цело Скопје? Не, фала
Pisi i na insta nesto vo stil: " ej jas sum toj i toj vo slucaj da ne me prepozna po profilnata slika bidejki ti imam prateno request pred edna nedela i seuste ja nemas prifateno"
 
Член од
5 март 2023
Мислења
431
Поени од реакции
1.745
Многу добро опишано каков карактер имаат повеќето девојки денеска. Точно е дека повеќето од девојките денеска немат никакви social skils , не знаат како да терат муабет, не знаат да кажуват некоја шега или кажуват глупави шеги на кои само тие се смеат а барат од спротивниот пол да биде перфектен. Изглед, добра гардероба да носи, хумор, интелегентен, харизматичен. Денеска клеца тој што е упорен но маттер ват и има челични нерви. Ако не си од таквите типови (јас пример не сум) излези биди свој ке чекаш многу но ке испадне кога тогаш некоја што е твој тип со која нема да ти треба премноуг напор и енергија за да ви оди муабетот и ке ти биде супер. Не очекувај да најдеш твој тип во секоја втора девојка што ке ја запознаеш.
Точно така. Мажот,за да биде приметен, треба да го има скоцкано својот живот, све да му биде тип-топ и пари и кариера и кола и изглед и манири и духовитост и што ли уште не, а жената треба да биде прифатена таква каква што е. И после ќе збориме за еднаквост.....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom