Дежурна Ординација! #2

Член од
3 мај 2019
Мислења
18.185
Поени од реакции
9.789
па те уништија, он ти дава слика, и ти како доктор треба да кажеш што е пошто си медицинско лице кое се разбира од све. Ти го прашуваш дали е вакциниран. Нешто што нема врска со темата, пробуваш да спинуваш со ефтини фори. Иначе за хранење его кога сме, ти си прва на форумов да се докажуваш со сликовници и километарски постови кои никој не ги чита.
Повторно скокаш како прле пред магаре...абе тупчо едно неправедно, остави ги нека си се докажуваат кој е "прав" доктор, кој знае повеќе, иако, да бидам реална, многу ниско од страна на Стерн, како децана, ај сега кој е попаметен....свашта :facepalm:
Ништо на нас како пациенти нема да ни докажат, нема да ни помогнат, оти здравствени работници кои имаат вистинско знаење, искуство и се без грешки во дијагностицирање, на прсти се бројат....на наша жалост.

Бев кај тројца уролози, три различни дијагнози...еден вели дека имам чисти бубрези, друг вели имам камче заглавено во чашка, трет вели камче во каналот на излез од бубрегот.
На кој да му веруваш?
Да одам кај четврти, петти,...еххх тешко на нас.
Затоа Ронче не скокај колку да ја нападнеш Бјонс, биди реален, праведен..не биди безобразен без потреба.
Поздрав
 
Член од
28 ноември 2022
Мислења
268
Поени од реакции
435
па те уништија, он ти дава слика, и ти како доктор треба да кажеш што е пошто си медицинско лице кое се разбира од све. Ти го прашуваш дали е вакциниран. Нешто што нема врска со темата, пробуваш да спинуваш со ефтини фори. Иначе за хранење его кога сме, ти си прва на форумов да се докажуваш со сликовници и километарски постови кои никој не ги чита.
Snimkive od eho //dadov najednostavno eho za citanje// za bilo koe med. lice se ekvivalent primer kako da posetis stomatolog i da mu prilozis rtg na edinecen zab //site drugi okolni se izvadeni// a toj ne znae dali stanuva zbor za 5ka ili 7ca. : ) //mora da go razlikuva po ,,forma,, neli : ) //
....колку што читав не кажав снимка од било која друга област туку точно од уролошка, а тоа што не сум видела ехо на тестис и баш снимка од твојот ехоапарат се двоумев,
e kako ne kaza ,,doktorke,, neli bubreg gledas. offff grev. ti ,,zalicelo na bubreg,, zosto si procitala ,,left,, pa si rekla ova ,,cudo,, kje da e bilateralen organ. no prosetalo od bubreg vidlivo od kilometar. : )
оти те мислев за дигестивен хирург
Digestiven hirurg sum, da ne mu ja mislis. Prva specijalizacija opsta hirurgija, supspecijalizacija digestivna hirurgija i ne se krijam koj sum kako prasina pod cherga.
ti rekov so kolegi od kaj mene od hirurgija ke te ,,prosetame,, niz site oblasti, ke si ,,poigrame,, malku. prosti ,,zadacki,, ti davame koi se poznati i jasni za opst lekar.
но еве еден совет од мене провери си ги д-димерите да не се чудиш што те снашло, батали ти справување виртуелно со бијонс, мили ти стерн, неа не можеш да ја достигнеш.
da ne mu ja mislis za mene. ti barem ne. zapisi studii po medicina i diplomiraj //nikogas ne e docna//. posle vidi za specijalizacija shto te vlece i gradi kariera. ti posakuvam sreka i uspeh!
Do togash molci na tema zdravje, ne se rezili poveke sramota e. i najvazno, ne se pretstavuvaj nesto shto ne si!

ps ne odgovori shto gledas na vtoroto eho
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.478
Поени од реакции
36.048
Snimkive od eho //dadov najednostavno eho za citanje// za bilo koe med. lice se ekvivalent primer kako da posetis stomatolog i da mu prilozis rtg na edinecen zab //site drugi okolni se izvadeni// a toj ne znae dali stanuva zbor za 5ka ili 7ca. : ) //mora da go razlikuva po ,,forma,, neli : ) //

e kako ne kaza ,,doktorke,, neli bubreg gledas. offff grev. ti ,,zalicelo na bubreg,, zosto si procitala ,,left,, pa si rekla ova ,,cudo,, kje da e bilateralen organ. no prosetalo od bubreg vidlivo od kilometar. : )

Digestiven hirurg sum, da ne mu ja mislis. Prva specijalizacija opsta hirurgija, supspecijalizacija digestivna hirurgija i ne se krijam koj sum kako prasina pod cherga.
ti rekov so kolegi od kaj mene od hirurgija ke te ,,prosetame,, niz site oblasti, ke si ,,poigrame,, malku. prosti ,,zadacki,, ti davame koi se poznati i jasni za opst lekar.

da ne mu ja mislis za mene. ti barem ne. zapisi studii po medicina i diplomiraj //nikogas ne e docna//. posle vidi za specijalizacija shto te vlece i gradi kariera. ti posakuvam sreka i uspeh!
Do togash molci na tema zdravje, ne se rezili poveke sramota e. i najvazno, ne se pretstavuvaj nesto shto ne si!

ps ne odgovori shto gledas na vtoroto eho
...хаха ха , ме насмеа, не сакам да спаднам на твое ниво, ама вакви самобендисани специјалисти кои можеби некои, велам, некој се стручни од своја специјалност, другото е токму тоа што ти ми го препишуваш мене т.е. на бијонс да бидам попрецизна.

Image_1689404972.jpg

...уосталом ти дадов и јас ехо снимка па не го видов одговорот за да ти одговорам пак јас нели, а би ми направил услуга пошто од твоја област е... или го чекаш колегата да ти ја потврди.
...тоа што како од мој реален живот немај гајле, доволно такви самобендисани кога ќе ме видат на прв ред на комерцијалните предавања, а богами и стручни симпозиумски ќе се испотат од моите унакрсни прашања и дискусии, но тоа во друга прилика.
Не ви се добри снимките Др :D
Хм, дали пациентот е маж?
И дали третманот е ограничен со време? :)
Ne i otkrivame tolku. Kjuti : )
Snimkive od eho //dadov najednostavno eho za citanje// za bilo koe med. lice se ekvivalent primer
... :facepalm: , ооооо пусто наше здравство.
 
Последно уредено:
Член од
28 ноември 2022
Мислења
268
Поени од реакции
435
...уосталом ти дадов и јас ехо снимка па не го видов одговорот за да ти одговорам пак јас нели, а би ми направил услуга пошто од твоја област е... или го чекаш колегата да ти ја потврди.
nisto ne si dala devojce. ako ti treba usluga od mene poveli ke te primam na pregled von termin na rabota, za toa sum covek.
...тоа што како од мој реален живот немај гајле, доволно такви самобендисани кога ќе ме видат на прв ред на комерцијалните предавања, а богами и стручни симпозиумски ќе се испотат од моите унакрсни прашања и дискусии, но тоа во друга прилика.
ova ti bese vrv, slatko me iznasmea. vo koja oblast toa se ,,potat,, od tebe? vo astrofizika, tarot karti ili nesto slicno.
ne se rezili poveke, osnovi na medicina ne znaes, samata se pokaza i dokaza. ti rekov med. lice prepoznava NEmedicinsko lice vo dve recenici.
ps ne kaza sto gledas na vtoroto eho, vidlivo e od mesecinata.

Pocituvani forumdzii, kajgandzii ova bese samo kratka ,,zanimacija,, od moja strana so devojcevo ,,lekar za se,, so edna i edistvena cel, za da ednostavno VNIMAVATE KAKVI SOVETI I PREPORAKI CITATE NA TEMA MEDICINA NAPISANO OD NEJZINA STRANA!
sekoe dobro na site, izvinuvanje do administracijata za beganje od soodvetnata tema ,,dezurna ordinacija,, no se nadevam vo vasa korist, kako i vo korist na clenovite na ovoj forum.
Sekoe dobro na site.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.478
Поени од реакции
36.048
Do togash molci na tema zdravje, ne se rezili poveke sramota e. i najvazno, ne se pretstavuvaj nesto shto ne si!
...кога се зачленував на форумов ги прочитав правилата, ама ова некако ми избега од видик, ако може да ми кажеш каде треба да се јавам и запишам или да се преставам тоа што сум или не сум? срамота за што не ми е јасно? јас ли сум ти крива за таа твоја андрогена предпензиска депресија?
...ајде доста веќе, подтемава не е стерн ...име презиме...да ја испитува бијонс ...име презиме...ако имаш мерак да помогнеш на членови тука пријави се за модератор, па модерирај гледам имаш доволно време да се занимаваш околу бијонс....еј бијонс не е таму твоја претпоставена или може е :D
nisto ne si dala devojce. ako ti treba usluga od mene poveli ke te primam na pregled von termin na rabota, za toa sum covek.

ova ti bese vrv, slatko me iznasmea. vo koja oblast toa se ,,potat,, od tebe? vo astrofizika, tarot karti ili nesto slicno.
ne se rezili poveke, osnovi na medicina ne znaes, samata se pokaza i dokaza. ti rekov med. lice prepoznava NEmedicinsko lice vo dve recenici.
ps ne kaza sto gledas na vtoroto eho, vidlivo e od mesecinata.

Pocituvani forumdzii, kajgandzii ova bese samo kratka ,,zanimacija,, od moja strana so devojcevo ,,lekar za se,, so edna i edistvena cel, za da ednostavno VNIMAVATE KAKVI SOVETI I PREPORAKI CITATE NA TEMA MEDICINA NAPISANO OD NEJZINA STRANA!
sekoe dobro na site, izvinuvanje do administracijata za beganje od soodvetnata tema ,,dezurna ordinacija,, no se nadevam vo vasa korist, kako i vo korist na clenovite na ovoj forum.
Бог да чува си забегал скроз, тој препознавал медицинско лице, вие вашите пациенти не ги препознавате таму на работни места, што ви е работа, до каде дојде здравството да луѓето бараат помош по социјални мрежи, форуми Фб, што не постанеш тука модератор во медицина, па да делиш совети ако си толку знаен и хуман, тоа твое однедување се вика македонски синдром на самоуништување.

Image_1689412686.jpg
П.С.
...ти си ја затворил опцијата на ЛП, да не ти пишува некој ако има мака во домен каде толку се фалиш, ти ќе агитираш против член на форумов кој колку толку се врти тука, па уште тој бил човек и хуман, а бе ајјј таму кој не ве знае скапо ќе плати.
Pocituvani forumdzii, kajgandzii ova bese samo kratka ,,zanimacija,, od moja strana so devojcevo ,,lekar za se,, so edna i edistvena cel,
:bravobe:
 
Последно уредено:
Член од
13 април 2021
Мислења
3.253
Поени од реакции
10.893
Бев кај тројца уролози, три различни дијагнози...еден вели дека имам чисти бубрези, друг вели имам камче заглавено во чашка, трет вели камче во каналот на излез од бубрегот.
Зависи кога си била. Може додека си била кај едниот камчето било во бубрег, па кај вториот почнало да излегва, кај третиот веќе излегло. :)

Леле јас имав еден таков пациент, кај четири различни хирурзи отиде за рутинска операција да закажува. На крај на ниту едно место не успеа, а имаше и термин и се закажано кај одличен хирург.

Фокусирајте се на еден лекар, на кој највеќе му верувате, не на рекла казала. :)
 
Член од
28 ноември 2022
Мислења
268
Поени од реакции
435
Зависи кога си била. Може додека си била кај едниот камчето било во бубрег, па кај вториот почнало да излегва, кај третиот веќе излегло. :)

Леле јас имав еден таков пациент, кај четири различни хирурзи отиде за рутинска операција да закажува. На крај на ниту едно место не успеа, а имаше и термин и се закажано кај одличен хирург.

Фокусирајте се на еден лекар, на кој највеќе му верувате, не на рекла казала. :)
Tocno vo odnos na kamceto, vozmozno e. Bravo za sovetot pacientite da se fokusiraat na eden lekar, sprotivno ,,100 babi kilavo dete,,. Bi dopolnil uste nesto po ne znam koj pat -Don't Google it! : ) Koga imate maka, odetete na lekar, online sem na grubo kazano nikoj ne moze da vi pomogne.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.478
Поени од реакции
36.048
Зависи кога си била. Може додека си била кај едниот камчето било во бубрег, па кај вториот почнало да излегва, кај третиот веќе излегло. :)
Леле јас имав еден таков пациент, кај четири различни хирурзи отиде за рутинска операција да закажува. На крај на ниту едно место не успеа, а имаше и термин и се закажано кај одличен хирург.
Фокусирајте се на еден лекар, на кој највеќе му верувате, не на рекла казала. :)
...токму одењете за мислење на три специјалисти, ја спаси мајката на еден виден бизнисмен (џабе му се парите, ако друг некој ќе погреши), за кои сите двата тврделе дека се работи за ургентна работа (сомневање на анеуризма) и итна оперативна интервенција, мајката никако не сакала операција макар и да умре како последна желба до синот кој за среќа и ја исполни, за да после во ноќта вретјќи ги документите и снимките приметил на страна име „Перо“ , да во реномирана приватна здравтсвена институција му се помешат документите, да хитноста на некој си „Перо“ пациент и префрлат на мајката на бизнисменот (ако чита форум може ќе се препознае), а другите воопшто не го прочитале тоа „Перо“ давајќи иста дијагноза за неопходноста за интервенција, да самото одоговлечување по тројца лекари добила жената во време, да самиот син ја примети можна фатална грешка на замена на документите, да живее мама што одбила да се оперира, ќе си поживее!
... не знам што значи „верување“ во некој лекар, како да е тоа божји дар, а не зависи од ситуација, некогаш ќе се справи одлично, некогаш не, тоа никој не го знае и не постои тој терми “да верувате на еден лекар“ тотално погрешно, впрочем што има јас да давам совети, терајте вака, Ацесо како беше со третата доза антиковид вакцината ја прими ли?
 
Член од
28 ноември 2022
Мислења
268
Поени од реакции
435

Dosta se rezilis, sramota e. Odi brkaj peperutki ili nesto slicno, otkaci se od tvoeto ,,hobi,, medicina, se pokaza i dokaza predovolno. Napadni na astrofizika, grafologija, tarot, gledanje na kafe, horoskopi itd. Tema medicina ne e tvoj domen.
Ovoj post e posleden odgovor prema tebe od moja strana.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.478
Поени од реакции
36.048
-Don't Google it! : ) Koga imate maka, odetete na lekar, online sem na grubo kazano nikoj ne moze da vi pomogne.
...сакаш да кажеш дека лекарите и други медицински лица никогаш не гуглираат? може лично за себе да пишеш не да генерализираш, оти си стара гарда па, слабо се снаоѓаш со новата технологија, ама помладите иди види ги пред пациентите типкаат на гугл и тоа со големи букви пребаруваат,

...секој човек, буквално секој човек треба да си ја знае барем површно својата здравствена состојба да има општо знаење што се случува за некој здравствен проблем кој после нормално ќе го реши со посета на доктор во негова амбуланта, но никогаш, ама баш никогаш не треба да иде неспремен онака да се препушти на лекар „на кој највише верува“, па што ќе препише онака лапни голтни, затоа постојат денес општо информирање на Нет токму на тој „гугл“, општо барем да знае на што е, не значи да биде послушник на тоа што ќе прочита оти на Нет нема никакво цензурирање на пишаното, но никако не смее да се каже да не се отвори Гугл, нема веќе неписмени пациенти и тие веќе учат од Нет барем основното, не знам како да ти објаснам за не ме разбереш погрешно, ама ти тоа сигурно ќе го сториш, стрвен си на мојот ник.
Dosta se rezilis, sramota e. Odi brkaj peperutki ili nesto slicno, otkaci se od tvoeto ,,hobi,, medicina, se pokaza i dokaza predovolno. Napadni na astrofizika, grafologija, tarot, gledanje na kafe, horoskopi itd. Tema medicina ne e tvoj domen.
Ovoj post e posleden odgovor prema tebe od moja strana.
ааааа немој така лесно да бегаш, одговори ми прво на поставената слика од моето ехо што си таков, нели хуман си да ми помогнеш? ти со слика од ехо, јас со слика од ехо, со твој „камен“ идеме, како рекол Господ?!
Dosta se rezilis, sramota e. Odi brkaj peperutki ili nesto slicno, otkaci se od tvoeto ,,hobi,, medicina, se pokaza i dokaza predovolno. Napadni na astrofizika, grafologija, tarot, gledanje na kafe, horoskopi itd. Tema medicina ne e tvoj domen.
Ovoj post e posleden odgovor prema tebe od moja strana.
900767.png

...тоа значи дека стерн тоа што советува тука да го оставиме -Гооглето, а самиот го применува, за да ми докаже преку линкот што слика ехо испратив од ретина на око, што тој и како најголем специјалист да биде да ја види снимката од ехо така од прва нема да знае кое ткиво што е ако не се насочува, ама преку пребарување на гугл ете ја најде и оригиналната ехоснимка, тоа како прво, што тоа сакав да му доловам и ете успеав, а све мислев дека нема да се снајде :)

20230714_115012.jpg 8656tn.jpg

...за да се (про)чита некоја ехо снимка коректно е да се каже местото на поставување на сондата, не можеш ти да дадеш така снимка од ткиво и ајде погоди што е, на форум така, затоа што тие буквите DC- T6 на снимката укажува на ехо апарат кој може да се гледа повеќе места на телото, па некој што нема искуство со тестисите понекогаш и попратните информации кој го дава ехо апаратот помага.

9963.jpg scrotum_case_screen__41945.jpg

... снимките се секогаш со податоци, а не да погодуваме, нели, дали сондата е притисната на скротумот или на друго место што го овозможува ехо апарат DC-T6 Diagnostic Ultrasound System.

MINDRAY-DC-T6-console-ultrasound-machine-for-sale-1.jpg Ascites_Liver_Ultrasound.jpg

... и сега доколку се направи ехо на абдомен, а твојата втора ехо слика ме насочуваш дека е твоја занимација и твоите дежурни колеги на клиника со мојата маленкост (поголема чест здравје) :P, еве да се позанимаваме и со тоа да видиме каде е притисната сондата на втората ехо снимка? (не ми се верува дека тоа сега тебе ти го пишувам, ама ај јас барем не те понижувам како што го правиш ти),

breast-ultrasound.jpg 20230714_115100.jpg

... по логиката на нештата ако веќе на пациентот му направивте ехо на скротумот, што не би и ехо на градата да речеме проблеми со дисбаланс на хормони, па покрај другото што се пожалил ете да речеме и појава на гинекомастија или пак некоја болка на градите на пример,


Patient-1-Clinical-preoperative-breast-view-a-and-breast-ultrasound-b-c-scan-showing.png

... до колку да речеме посетител на бодибилдин теретана без надгледување од професионален тренер, па ете можеби сте направиле и ехо на нозете?

Measurement-of-thigh-muscles-using-ultrasound-Fig-1a-Position-of-participant-and.png 1-s2.0-S2405525521000431-gr1.jpg

... и така разгледувајќи кај чичко гугл, сепак тој насочува, може не со сигурност но се препоставка за ехо на града на маж, така се објаснува стерн, на тема на некој форум, а не тука со потценување бијонс е баба рога, фрлите камења по неа, секогаш присети се на правилата кои ги даде Господ, посебно оној во врска со фрлање на „каменот“!

позз
 
Последно уредено:
Член од
3 мај 2019
Мислења
18.185
Поени од реакции
9.789
@Aceso @Stern Ве почитувам и двајцата, но не се сложувам со вашето мислење дека треба само еден лекар да слушаме....ова го тврдам од моето долгогодишно работење во здравств.устснови, државни и приватни...и најголемиот извикан професионалец има утки.
Да не ширам многу, не сум мераклија за пишување.
Последен случај овој месец....Пациентка на 50 и нешто години, ја отвараатт и затвараат во операциона сала, даваат тешка дијагноза, па дури и денови и одброија.
Истата таа пациентка ја носат итно пријатели во Београд.....фино лепо ја оперираа....ете ја сега она јаде, пие, шета...
Коментарот на београдските хирурзи за нашиве, ке оставам сами да размислите каков беше.
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.253
Поени од реакции
10.893
..токму одењете за мислење на три специјалисти, ја спаси мајката на еден виден бизнисмен (џабе му се парите, ако друг некој ќе погреши), за кои сите двата тврделе дека се работи за ургентна работа (сомневање на анеуризма) и итна оперативна интервенција, мајката никако не сакала операција макар и да умре како последна желба до синот кој за среќа и ја исполни, за да после во ноќта вретјќи ги документите и снимките приметил на страна име „Перо“ , да во реномирана приватна здравтсвена институција му се помешат документите, да хитноста на некој си „Перо“ пациент и префрлат на мајката на бизнисменот (ако чита форум може ќе се препознае), а другите воопшто не го прочитале тоа „Перо“ давајќи иста дијагноза за неопходноста за интервенција, да самото одоговлечување по тројца лекари добила жената во време, да самиот син ја примети можна фатална грешка на замена на документите, да живее мама што одбила да се оперира, ќе си поживее!
Јас немам ништо против одењето на исти лекари специјалисти за уште едно мислење, само сметам дека некогаш е навистина непотребно губење време и пари. Ако на некого не му веруваш зошто тогаш одиш на преглед кај него?

... не знам што значи „верување“ во некој лекар, како да е тоа божји дар, а не зависи од ситуација, некогаш ќе се справи одлично, некогаш не, тоа никој не го знае и не постои тој терми “да верувате на еден лекар“ тотално погрешно, впрочем што има јас да давам совети, терајте вака, Ацесо како беше со третата доза антиковид вакцината ја прими ли?
Секој преглед е базиран на меѓусебна доверба меѓу докторот и пациентот. Ако докторот не му верува на пациентот и пациентот не му верува на докторот тогаш тоа е само губење време и пари. Како викаат, правилна анамнеза е пола дијагноза, а без доверба нема простор за тоа.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.478
Поени од реакции
36.048
Јас немам ништо против одењето на исти лекари специјалисти за уште едно мислење, само сметам дека некогаш е навистина непотребно губење време и пари. Ако на некого не му веруваш зошто тогаш одиш на преглед кај него?
... види, ако ми ги следиш коментарите секогаш насочувам за лично мое искуство почитувам секоја специјалност или супспецијалноста, но никогаш не потпаѓам под авторитет на истите, ценам мислење и затоа одам на преглед, морам според правилата на нештата, но не да биде тоа како кажуваш ти „да верувам“, а најмалку „слепо верување“, впрочем тоа си го докажав и со одбивање на нешто што не е по мое мислење и по дефиниција што значи вакцина, а ова генетскиот новитет, неиспитан, недокажан како вакцина - „антиковид вакцина“ и покрај притисокот од многуте авторитети и експерти, под притисок дека „сите тоа го прават“, под притисок дека ќе бидам остранета од работа со заканување со отказно решение, јас не попуштив и си останав доследна на моето мислење за мое здравје, тоа не значи дека не почитувам и туѓо мислење, дали можеш да ме разбереш?
... книга можам да напишам (а може ќе го сторам тоа понатака) за разни дешаванки во здравството што секогаш „одат под ќилим“, преголемо искуство имам за да може некој да манипулира со мене во било која смисла и област, единствена можеби мана што сакам да помогнам, а после тоа добивам „шамари“ , но како да е таа сум и тоа е тоа!
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.253
Поени од реакции
10.893
... види, ако ми ги следиш коментарите секогаш насочувам за лично мое искуство почитувам секоја специјалност или супспецијалноста, но никогаш не потпаѓам под авторитет на истите, ценам мислење и затоа одам на преглед, морам според правилата на нештата, но не да биде тоа како кажуваш ти „да верувам“, а најмалку „слепо верување“, впрочем тоа си го докажав и со одбивање на нешто што не е по мое мислење и по дефиниција што значи вакцина, а ова генетскиот новитет, неиспитан, недокажан како вакцина - „антиковид вакцина“ и покрај притисокот од многуте авторитети и експерти, под притисок дека „сите тоа го прават“, под притисок дека ќе бидам остранета од работа со заканување со отказно решение, јас не попуштив и си останав доследна на моето мислење за мое здравје, тоа не значи дека не почитувам и туѓо мислење, дали можеш да ме разбереш?
... книга можам да напишам (а може ќе го сторам тоа понатака) за разни дешаванки во здравството што секогаш „одат под ќилим“, преголемо искуство имам за да може некој да манипулира со мене во било која смисла и област, единствена можеби мана што сакам да помогнам, а после тоа добивам „шамари“ , но како да е таа сум и тоа е тоа!
Не знам Би. Јас еве и покрај тоа што сум лекар, не сум специјалист сеуште и ако некои нешта не ми се во доменот или не ги разбирам, не ми е срамота да се консултирам со некој кој е постручен од мене во таа област. Одбирам да му верувам на лекарот кој сум го избрала.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom